Autor Subiect: BMW M635 CSi [1983][AUTOart]  (Citit de 5483 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline justady2002

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.330
  • Gen: Bărbat
BMW M635 CSi [1983][AUTOart]
« : 11/22/09*, 19 »
     Versiunea M 635 CSi a fost lansata la Salonul Auto de la Frankfurt din 1983. La baza este un E24 cu motorizarea de pe M1, care dezvolta 286 CP. Majoritatea modelelor M 635 CSI exportate in SUA aveau un motor ce dezvolta 260 CP. Toate modelele aveau in standard diferential spate cu 25% raport de transmisie. Modelele pt SUA aveau printre dotari si piele Nappa, scaune reglabile electric, AC pentru cei din spate care incorpora si un minifrigider pt bauturi. Revista "Car and Driver" a testat masina in 1987 si a reusit 0-100 km/h in 6.1 sec, un timp mai bun fata de timpii oficiali anuntati de BMW. Intre 1983 si 1988 au fost construite 4,088 M 635 CSI, dintre care 1,767 in versiunea M6.

MACHETA:

Am luat-o de pe Modelissimo, pe cand era 30 euro, si nu-mi vine sa cred ca am reusit sa iau o astfel de bijuterie la un pret atat de bun. Este una din cele mai frumoase machete din colectia mea! Nu stiu ce defecte as putea sa-i gasesc ... poate ca portbagajul si capota motorului nu stau deschise, dar cam atat din peunctul meu de vedere! Vopseaua metalizata aplicata superb, motorul si interiorul foarte detaliate, portbagajul mochetat si in care este o "chestie" albastra, despre care cred eu ca este bateria. Daca stie altcineva ce este, il rog sa ma corecteze! Centuri de siguranta din material textil pt toate 4 locurile, elementele cromate de la blocurile optice fata/spate, de pe lateralul masinii si de pe marginea geamurilor sunt foarte bine realizate. Am facut o gramada de poze fiind un model atat de frumos si drag mie!
     In concluzie, o macheta foarte-foarte reusita, care isi merita toti banii!  ;)

Versiunea M6

Modelul 1:18

« Ultima Modificare: 11/24/09*, 14 de Ciprian »

model collector

• Vizitator
Rãspuns: BMW M 635 CSI Coupe [1983][AUTOart]
« Răspuns #1 : 11/22/09*, 19 »
Foarte frumos.

bmwh548

• Vizitator
« Răspuns #2 : 11/22/09*, 19 »
In portbagaj e trusa cu scule, bateria e in fata (pe partea soferului, aproape de far).

Am avut modelul in mana, foarte bine lucrat, vopseaua aplicata excelent, e o macheta foarte reusita.

Offline justady2002

• **
« Răspuns #3 : 11/22/09*, 19 »
In portbagaj e trusa cu scule, bateria e in fata (pe partea soferului, aproape de far).

Am avut modelul in mana, foarte bine lucrat, vopseaua aplicata excelent, e o macheta foarte reusita.

Multumesc de lamuriri! Am incercat sa citesc inscriptiile alea miniscule de pe cutia de scule, dar nu am "eagle-eye"! :P
Intr-adevar o macheta foarte reusita! Chiar si acum cand e 50 euro, parerea mea e ca isi merita banii!  ;)

Offline Andrei G.

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 828
« Răspuns #4 : 11/22/09*, 19 »
De-a dreptul impecabila macheta ;D

model collector

• Vizitator
« Răspuns #5 : 11/22/09*, 20 »
Multumesc de lamuriri! Am incercat sa citesc inscriptiile alea miniscule de pe cutia de scule, dar nu am "eagle-eye"! :P
Intr-adevar o macheta foarte reusita! Chiar si acum cand e 50 euro, parerea mea e ca isi merita banii!  ;)

Este o macheta de nota 10, de la vopsea, detalii motor si finisare interioara. Eu am versiunea 635 Csi la care doar prezenta aparatoarelor de noroi nu imi comvine, dar nu-i bai. Jantele la acest model imi plac f mult

Bizi

• Vizitator
« Răspuns #6 : 11/22/09*, 20 »
imi place in mod deosebit culoarea. la BMW aceasta culoare se numeste Midnight blue  ;)

Offline Dragos_H

• Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
« Răspuns #7 : 11/22/09*, 21 »
Superb BMW!!
Imi place foarte mult masina cat si macheta. Culoarea este bine aleasa in combinatie cu interiorul, imi place ca au pus si sigla "M" in fata, arata foarte bine.
Felicitari!

Offline ksm

• **
  • Mesaje postate: 6.316
« Răspuns #8 : 11/22/09*, 22 »
misto de tot modelul... l-ati vazut in Thick as Thieves??
cumpar masinute cu cheita

Offline Alex_Aeg

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.596
  • Imparatul moare ultimul !!!
« Răspuns #9 : 11/22/09*, 22 »
Il am si eu ... varianta Silver-Metallic.

Offline justady2002

• **
« Răspuns #10 : 11/22/09*, 23 »
Il am si eu ... varianta Silver-Metallic.

Tot asa M ? Interiorul banuiesc ca este negru!
Pune poze ...  ;)

Offline Alex_Aeg

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.596
  • Imparatul moare ultimul !!!
« Răspuns #11 : 11/22/09*, 23 »
Dap este negru. Nu am camera acasa momentan, cand o iau promit sa fac.

Offline Wheels

• Full Member
  • Mesaje postate: 1.833
« Răspuns #12 : 11/22/09*, 23 »
  Macheta e superba ! Pacat ca n-au facut si macheta primei variante, care nu avea bandoul de cauciuc deasupra barei spate. La masina reala chiar arata rau, parerea mea...

Offline promo

• Full Member
  • Mesaje postate: 1.631
    • www.macheteauto.com
« Răspuns #13 : 11/23/09*, 13 »
motorul e piesa de reizstenta zic eu....
am si eu macheta pe pe bronz, cu interior maro...

ps: eu l-am luat cand era 30 de euro .... piesa...cu toate ca nu sunt fan BMW...
Colectie personala : www.mbogdan.ro
Website:  www.macheteauto.com

Offline Ciprian

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.202
« Răspuns #14 : 11/23/09*, 13 »
motorul e piesa de reizstenta zic eu....
am si eu macheta pe pe bronz, cu interior maro...

ps: eu l-am luat cand era 30 de euro .... piesa...cu toate ca nu sunt fan BMW...

exact ala il am si eu. e versiunea normala si am si prezentat-o. o macheta foarte buna intr-adevar la un pret jenant de mic ;D