Autor Subiect: FEEDBACK despre vanzatori/cumparatori  (Citit de 140496 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ksm

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.317
Re: FEEDBACK despre vanzatori/cumparatori
« Răspuns #3090 : 03/14/19*, 22 »
De ce unde si pana unde 'rezerv', cine a inventat sistemul asta?? :bangheadonwall:
cumpar masinute cu cheita

Offline klauzephoto

• **
  • Mesaje postate: 1.499
  • Gen: Bărbat
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
« Răspuns #3091 : 03/14/19*, 23 »
haku, puteai sa pui mana sa suni ca ti s a dat numarul si sa spui o cumpar. arunci aiurea intr un om foarte ok. cand spui rezerv, daca e sa o luam pe bune, inseamna ca ai livrat un avans in contul vanzatorului si daca este de acord, ti o rezerva....regulamentul ala de care zici e cam aiurea sincer la partea asta...am facut si eu rezervari din astea, am refuzat clienti care doreau sa cumpere doar ca sa ma trezesc ca renuntau la rezervare....repet: o poti considera rezervata cand iti confirma si vanzatorul si eventual cand ai si platit un avans....pana atunci obiectul este proprietatea vanzatorului si simpla afirmatie "rezerv" nu il obliga la nimic.....sterge chestia aia ca esti total pe langa.
Do i kill myself...or do i kill them all?...

Offline HAKU

• **
  • Mesaje postate: 235
« Răspuns #3092 : 03/14/19*, 23 »
haku, puteai sa pui mana sa suni ca ti s a dat numarul si sa spui o cumpar. arunci aiurea intr un om foarte ok. cand spui rezerv, daca e sa o luam pe bune, inseamna ca ai livrat un avans in contul vanzatorului si daca este de acord, ti o rezerva....regulamentul ala de care zici e cam aiurea sincer la partea asta...am facut si eu rezervari din astea, am refuzat clienti care doreau sa cumpere doar ca sa ma trezesc ca renuntau la rezervare....repet: o poti considera rezervata cand iti confirma si vanzatorul si eventual cand ai si platit un avans....pana atunci obiectul este proprietatea vanzatorului si simpla afirmatie "rezerv" nu il obliga la nimic.....sterge chestia aia ca esti total pe langa.
Am sunat, trei ore mai tarziu, atunci cand am ajuns acasa. Intre timp macheta se vanduse. Nu are nimeni timp sa stea non stop pe forumuri si consider ca e rezonabil sa astepti raspunsul cuiva macar cateva ore.
Si eu am colaborat cu Cosmin de cateva ori si a fost totul ok, insa acum nu mi se pare ca s-a procedat tocmai corect. Este parerea mea, nu vad de ce ar trebui sa sterg vreun mesaj.

« Ultima Modificare: 03/14/19*, 23 de HAKU »

Offline klauzephoto

• **
  • Mesaje postate: 1.499
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
« Răspuns #3093 : 03/14/19*, 23 »
Este parerea mea, nu vad de ce ar trebui sa sterg vreun mesaj.

pentru ca data viitoare poate nici nu te mai baga in seama, de aia....
Do i kill myself...or do i kill them all?...

Offline ablanc

• Hero Member
  • Mesaje postate: 6.102
« Răspuns #3094 : 03/15/19*, 08 »
+ brcosminp 
reservations should not be for less price offers. in that case, since there is no agreement occured,
no deal done. everybody has clear right to sell it for the requsted value to someone else, or choose another deal.
besides i know that he is a decent person and no need to create tricks to get a few cents more.

Offline larson

• **
  • Mesaje postate: 607
  • Die Hard With A Vengeance
« Răspuns #3095 : 03/15/19*, 10 »
Sunt de acord cu ablanc.  sal'tare
Great people talk about ideas.
Average people talk about things.
Small people talk about other people.

Offline cosmic

• **
  • Mesaje postate: 1.488
« Răspuns #3096 : 05/08/19*, 15 »

Total de acord! Am machete rezervate de la clienti de mi s-a luat de ele... Pana nu achiti macar un avans sau te stie omul ca oricum cumperi de la el in fiecare luna ai iscat niste discutii aiurea ca sa arati ca ai timp liber de pierdut pe forum.. OOps, stai asa ca tocmai ce ziceai ca nu ai....