Autor Subiect: FEEDBACK despre vanzatori/cumparatori  (Citit de 140674 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Alex_Aeg

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.597
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Se va acorda un calificativ (pozitiv sau negativ) pentru fiecare persoana. Scopul acestui topic este acela de a face fiecare tranzactie efectuata pe forum cat mai transparenta.

As fi foarte recunoscator daca nu v`ati abate de la subiect. Ar fi de preferat ca la fiecare tranzactie si feedback oferit sa fie lasat si celalalt participant la tranzactie sa isi spuna cuvantul.

Tot de preferat ar fi ca fiecare feedback sa fie insotit de motivul acordarii lui, un motiv intemeiat.

Toate calificativele au ca scop demascarea userilor neseriosi si aprecierea celor seriosi.

« Ultima Modificare: 12/13/13*, 18 de Stefan »

bmwh548

• Vizitator
Re: FEEDBACK despre vanzatori/cumparatori
« Răspuns #1 : 10/07/09*, 15 »
Plus de la mine pentru userul Bizi pentru BMW M3 1:24. Impachetare foarte buna, promptitudine; recomand cu placere.

+ Bizi
« Ultima Modificare: 10/30/09*, 11 de Alex_Aeg »

Offline GrAnDe

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 401
« Răspuns #2 : 10/07/09*, 15 »
+ DoYaSeeMe -Macheta a venit foarte bine ambalata fara nici un fel de problema.

+ Alex_aeg - Promt si serios.

Bizi

• Vizitator
« Răspuns #3 : 10/07/09*, 15 »
Si eu i multumesc lui Nick pentru tranzactia care s-a realizat. E de incredere, recomand.

+ Nick

Offline nick

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.746
« Răspuns #4 : 10/15/09*, 14 »
Ii multumesc lui Bizi ca a avut incredere in mine. Asa sunt de obicei.

+ Bizi

Offline Alex_Aeg

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.597
  • Imparatul moare ultimul !!!
« Răspuns #5 : 10/16/09*, 00 »
+ Grande  -  M`am descurcat bine cu el de fiecare data.

+ Dorin  -  De incredere (si o acord destul de greu) si "Very nice guy" :)

+ Cosmic  -  Ii datorez recunostiinta pentru ca dupa ce l`am cunoscut pe el am inceput sa colectionez machete "de firma".

+ Promo  -  Desi purtarea lui este aiuristica si aroganta, trebuie sa las totul la o parte si sa spun ca am luat machete bune de la el.

+ Autoart  -  Am luat de vreo 2 ori de la el si a fost totul ok.

Cam asta este lista mea .... daca mai apare ceva pe parcurs o sa imi exprim parerea public si fara menajamente.

Offline dex

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 768
    • www.alexbadulescu.ro
« Răspuns #6 : 10/18/09*, 20 »
+ Autoart - de la care am luat aproape toate machetele mele. Atitudine exemplara din toate punctele de vedere.

+ Promo - de la care am cumparat 2 machete in perfecta stare.

+ Andrew46 - caruia i-am vandut mai demult cateva machete, ce-i drept cunoscandu-l pe alt forum

+ Stefan - prima persoana pe care am cunoscut-o personal, de pe acest forum.

Si pentru ca am avut "placerea" sa "dialoghez" si cu alt fel de persoane, imi permit urmatoarea sugestie:
Atunci cand cineva va vorbeste politicos, incercati sa raspundeti la fel. Invatati sa salutati la inceputul si la sfarsitul discutiei, sa multumiti, si cautati sa nu emanati talente la tot pasul, mai ales daca nu cunoasteti interlocutorul. E vorba in primul rand de respect, atat fata de sine cat si fata de celalalt.
.
Toate cele bune.

Offline andrew46

• Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
« Răspuns #7 : 10/18/09*, 21 »
dau si eu un plus pentru urmatoarele persoane ;D

+ Dex - de la care am cumparat cateva machete mai demult[mi-a facut o impresie foarte buna]

+ Ksm - am luat chiar zilele astea un ferrari de la el..insa si acum ceva timp am mai facut "afaceri"

+ Promo - si de la el am luat cateva machete-baiat de treaba ;)

+ Stefan - caruia i-am vandut o macheta si am stat de vorba o gramada ;D

+ Dorin - de la care am primit o macheta perfecta,bine ambalata si la un pret bun

daca am uitat pe cineva va rog sa ma scuzati..mai erau cativa si de la DUSMANI cum va place sa le spuneti O0

Offline Meteor

• **
  • Mesaje postate: 279
« Răspuns #8 : 10/22/09*, 22 »
OK. acord si eu 2 feedback-uri pozitive aici si urmeaza inca unul ... negativ, in cateva minute. Asadar :

+ b_robert87 - multumesc pt. "micuta" aceea. Daca nu ma grabeam, vorbeam despre masini inca "j-de" minute...

+ matchbox - apreciez corectitudinea si rapiditatea tranzactiei. Multumesc!

Offline Meteor

• **
  • Mesaje postate: 279
« Răspuns #9 : 10/22/09*, 22 »
Lui sergiu_evo ii acord cu multa placere un MARE "-" pentru starea machetei trimise.

- Sergiu_evo

Vinovat sunt in primul rand eu ca n-am cerut un telefon ca sa discut direct si sa-mi lamuresc unele semne de intrebare. Vinovat sunt eu ca n-am belit ochii mai mult la pozele jalnice postate de el.
Fata de ceea ce constatasem eu din poze si discutii vis-a-vis de macheta (Golf 4 : "este "folosit" - lovit, n-are placuta de numar din fata si nici cutie") la desfacerea coletului am avut "deosebita placere" de a constata urmatoarele:
1. luneta crapata;
2. plasticul "parbriz" la intrarea sub plafon spart - astfel parbrizul sta in jos lasand spatiu liber pana la plafon si risca sa se rupa de tot;
3. de sub plafon au alunecat niste bucati de lipici - care au tinut probabil parbrizul;
4. macheta fusese demontata si cine a umblat, n-a stiut nici macar sa prinda bine surubul si sa-i fixeze bordul - de aici cred si spargerea geamurilor;
5. lipseste oglinda interioara;
6. parbrizul este "atacat" incateva puncte - probabil de vreo solutie de lipit;
7. alte zgarieturi la geamurile laterale;
8. din poze nu mi-am dat seama pt ca nu cunosteam macheta si nu se vedea bine dar, probabil, la spoilerul fata, in afara de numar, mai lipsesc si alte elemente: ornamentele - gratar de sub numar si cele in locul carora se monteaza proiectoarele.

Daca mai doriti sa cumparati de la sergiu_evo, va rog, cititi in continuare postul asta:

«  Trimis cãtre: sergiu_evo  : 10/14/09*, 13:05* »
A... inca ceva... alte probleme mai are? zgarieturi? lipsuri?

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/14/09*, 15:58* »
til las la 35 lei.trebe curatat numa cai cu praf si un pic lipici pe el.dami adresa

«  Trimis cãtre: sergiu_evo  : 10/14/09*, 18:06* »
 Shocked
o ultima problema (in repetare oarecum) : Lipici de unde, de la ce? S-a lipit ceva la el?
Praful poate sa ramana pe el e indicat chiar, doar nu trage la cantar atat de mult, nu? Tongue

Va rog, astept raspuns la pb cu lipiciul si daca mai are alte zgaraieturi, lovituri, ca sa va pot da adresa mea si sa putem incheia tranzactia.

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/14/09*, 18:18* »
lipiciul se da usor jos cu unghia,ii foarte putin pe o portiune de jumatate de cm:)eu asa lam cumparat.ca am macheta de 1 saptamana

«  Trimis cãtre: sergiu_evo  : 10/14/09*, 18:24* »
cu riscul de a deveni enervant mai intreb o data... e ceva lipit la ea? Adica... se vede ceva rupt, spart la ea de s-a folosit lipici sau de unde, de la ce este acel lipici pe ea? Lovita am inteles ca e doar in partea stanga, intre usa si roata, nu?

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/14/09*, 20:40* »
nu este nimic lipit la ea,era lipici de pe altceva,lam dat jos cu unghia ;)lovit doar in partea stanga se vede si in poze.daca o vrei dami adresa si tio trm vineri

«  Trimis cãtre: sergiu_evo  : 10/14/09*, 21:30* »
ok,asadar pt XX lei (macheta+transport) adresa:
Str la-la-la nr...., bl ..., sc. ..., et. ..., ap. xxx, sector ..., Bucuresti, cod postal ..., Oficiul postal nr. ...
Destinatar: Pacalitul

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/14/09*, 21:36* »
vineri pleaca spre tine:)

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/16/09*, 20:27* »
in legatura cu adresa ca sati trm golfu 4.e corect apartament xxx? Smiley

«  Trimis cãtre: sergiu_evo  : 10/16/09*, 20:29* »
Daaa!... Credeam ca l-ai trimis deja... Embarrassed
te rog, nu ma face sa ma razgandesc. Oricum oferta mea e mai mult decat ok, stii asta.
So... luni pleaca?

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/16/09*, 21:20* »
luni dimineatza pleaca.ieri nam avut timp sal pun ca am avut sc de la 8 la 18 si azi nu mia mers siteu miniauto si nam putut lua adresa.acum o am scrisa pe foaie.ii impachetata gata de plecare:)

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/21/09*, 22:39* »
cand primesti macheta sa ma anunti:)

P.S. Vroiam sa-i mai acord un "-" pt intrebarea stupida prin care m-a "anuntat" ca n-a trimis macheta in ziua in care a spus ("in legatura cu adresa ca sati trm golfu 4.e corect apartament xxx?")  dar avand in vedere intarzierea mica si tona de ziare din colet (nu citesc ziare!) ramane doar minusul mare de mai sus...  
« Ultima Modificare: 10/23/09*, 19 de Alex_Aeg »

Offline promo

• Full Member
  • Mesaje postate: 1.631
    • www.macheteauto.com
« Răspuns #10 : 10/23/09*, 00 »
Lui sergiu_evo ii acord cu multa placere un MARE "-" pentru starea machetei trimise.

«  Trimis cãtre: sergiu_evo  : 10/14/09*, 13:05* »
A... inca ceva... alte probleme mai are? zgarieturi? lipsuri?

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/14/09*, 15:58* »
til las la 35 lei.trebe curatat numa cai cu praf si un pic lipici pe el.dami adresa

«  Trimis cãtre: sergiu_evo  : 10/14/09*, 18:06* »
 Shocked
o ultima problema (in repetare oarecum) : Lipici de unde, de la ce? S-a lipit ceva la el?
Praful poate sa ramana pe el e indicat chiar, doar nu trage la cantar atat de mult, nu? Tongue

Va rog, astept raspuns la pb cu lipiciul si daca mai are alte zgaraieturi, lovituri, ca sa va pot da adresa mea si sa putem incheia tranzactia.

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/14/09*, 18:18* »
lipiciul se da usor jos cu unghia,ii foarte putin pe o portiune de jumatate de cm:)eu asa lam cumparat.ca am macheta de 1 saptamana

«  Trimis cãtre: sergiu_evo  : 10/14/09*, 18:24* »
cu riscul de a deveni enervant mai intreb o data... e ceva lipit la ea? Adica... se vede ceva rupt, spart la ea de s-a folosit lipici sau de unde, de la ce este acel lipici pe ea? Lovita am inteles ca e doar in partea stanga, intre usa si roata, nu?

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/14/09*, 20:40* »
nu este nimic lipit la ea,era lipici de pe altceva,lam dat jos cu unghia ;)lovit doar in partea stanga se vede si in poze.daca o vrei dami adresa si tio trm vineri

«  Trimis cãtre: sergiu_evo  : 10/14/09*, 21:30* »
ok,asadar pt XX lei (macheta+transport) adresa:
Str la-la-la nr...., bl ..., sc. ..., et. ..., ap. xxx, sector ..., Bucuresti, cod postal ..., Oficiul postal nr. ...
Destinatar: Pacalitul

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/14/09*, 21:36* »
vineri pleaca spre tine:)

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/16/09*, 20:27* »
in legatura cu adresa ca sati trm golfu 4.e corect apartament xxx? Smiley

«  Trimis cãtre: sergiu_evo  : 10/16/09*, 20:29* »
Daaa!... Credeam ca l-ai trimis deja... Embarrassed
te rog, nu ma face sa ma razgandesc. Oricum oferta mea e mai mult decat ok, stii asta.
So... luni pleaca?

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/16/09*, 21:20* »
luni dimineatza pleaca.ieri nam avut timp sal pun ca am avut sc de la 8 la 18 si azi nu mia mers siteu miniauto si nam putut lua adresa.acum o am scrisa pe foaie.ii impachetata gata de plecare:)

«  Trimis cãtre: Meteor  : 10/21/09*, 22:39* »
cand primesti macheta sa ma anunti:)

P.S. Vroiam sa-i mai acord un "-" pt intrebarea stupida prin care m-a "anuntat" ca n-a trimis macheta in ziua in care a spus ("in legatura cu adresa ca sati trm golfu 4.e corect apartament xxx?")  dar avand in vedere intarzierea mica si tona de ziare din colet (nu citesc ziare!) ramane doar minusul mare de mai sus... 

vai de mine ce analfabet.... :-X
Colectie personala : www.mbogdan.ro
Website:  www.macheteauto.com

Online Dilo

• BAD MOTHER FUCKER
  • Moderator Global
  • Mesaje postate: 5.057
« Răspuns #11 : 10/23/09*, 00 »
  Meteor, de la inceput trebuia sa ai suspiciuni vazand ortografia baiatului.   :'(

Offline sergiu_evo

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 215
« Răspuns #12 : 10/23/09*, 01 »
va faceti posturi sa ma trageti de urechi ca nu stiu sa scriu corect:)))bv.meteor este primu care sa plans pana acum de vreo macheta si am trimis destule pana acum

Bizi

• Vizitator
« Răspuns #13 : 10/26/09*, 16 »
ATENTIE
acord calificativ negativ userului "Dragon"; a cumparat de la mine si nu a ridicat coletul de la posta. nici nu a anuntat o eventuala razgandire. azi mi s-a intors coletul.

- Dragon
« Ultima Modificare: 10/26/09*, 16 de Alex230 »

Offline miko

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 234
« Răspuns #14 : 10/29/09*, 15 »
A T E N T I E !!!
M-am gandit ca as putea sa ma recomand, aici, la ”+„ si ”-„ ca sa fie mai convingator pentru cei ce vor ”interactiona” cu mine in viitor, pentru cei care ma cunosc si cei care nu ma cunosc.
As putea sa primesc titlul onorific de ”rau-platnic”, in sensul ca se intampla ca in unele situatii sa fiu nevoit sa cer o amanare a zilei de plata, din diferite motive.
Bineinteles ca nu doresc sa produc neplaceri de genul ”pachetul nu a fost ridicat”, sau ”am vorbit ceva si acum e in barlog” sau mai stiu eu ce chestii asemanatoare.
Pana acum nu s-a intamplat sa nu ridic un pachet de la posta, nu am renuntat la nici o macheta solicitata si am solicitat o penalizare la intarziere.
Astept sugestii si reclamatii.
miko
« Ultima Modificare: 02/28/10*, 06 de miko »