Autor Subiect: diecastxchange.com  (Citit de 4151 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Alex230

• Full Member
  • Mesaje postate: 2.184
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: diecastxchange.com
« Răspuns #45 : 12/17/09*, 14 »
Motivul pt care nu il prezint il stiti ,l-am mai spus de n ori.
Are onoarea Model Collector sa il prezinte daca vrea. Cine vrea sail vada pe al meu, e aici sau aici.
Hai ca ne intindem cu off-topicul si aici...

Offline mtc

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 160
  • "CHIRIAS IN TARA MEA!" Victor Ciutacu
« Răspuns #46 : 12/20/09*, 12 »
Sint citiva care au tratamente speciale,Impression e doar unul,oricum si-a facut forum.Forum pe care regula de baza e sa nu critici...ohh daaa o sa tacem toti sa ne vinda ei ce vor... :-:)
Nicadrus cumpara Espada de la Aa cu 75$,la banii aia normal ca e minunat.
Pt.mine DX nu mai reprezinta nimic,e o umbra a ce a fost,as zice ca Miniauto e peste.
« Ultima Modificare: 12/20/09*, 12 de mtc »

model collector

• Vizitator
« Răspuns #47 : 12/20/09*, 13 »
Ai incercat sa subliniezi minusurile unei machete si s-a intamplat ceva rau? Si tu poti cumpara multe Aa la 75 de dolari, daca esti pregatiti sa platesti transportul din SUA, trebuie doar sa cauti.

Offline Dark Side

• BadBoy 'Vettes !
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 5.037
  • Corvette Racing: Winners of Le Mans 2011 @ GTE-PRO
« Răspuns #48 : 12/20/09*, 14 »
Macar acolo nu sunt certuri (cel putin cele care le-am "gasit" au fost "stinse" rapid :) ).
Click the banner to see my site

Offline Ciprian

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.202
« Răspuns #49 : 12/20/09*, 15 »
Macar acolo nu sunt certuri (cel putin cele care le-am "gasit" au fost "stinse" rapid :) ).

acolo nu sunt certuri pentru ca se restepta majoritatea normelor de bun simt si pentru ca multi colectionari au si altele de facut decat sa o frece aiurea in off-topic.

eu nu stau decat de vreun an si un pic pe forum, deci nu pot infirma ce spune calin, dar n-are cum sa fie peste miniauto dpdv calitativ. uitandu-ma la nominalizarile lor la machetele anului imi dau seama cat de mare e diferenta intre ei si noi. la noi se nominalizeaza pe baza faimei producatorului, faimei masinii si a cantitatii produse anual. acolo lumea vede cu totul altceva.

Offline mtc

• Junior Member
  • **
« Răspuns #50 : 12/20/09*, 15 »
Ai incercat sa subliniezi minusurile unei machete si s-a intamplat ceva rau? Si tu poti cumpara multe Aa la 75 de dolari, daca esti pregatiti sa platesti transportul din SUA, trebuie doar sa cauti.

Poate uneori am exagerat,cert e ca de la Aa si politica lor de a calca pe cadavre doar lor sa le fie bine,astept maximum.
75$?Nu cred...Prefer sa platesc pretul integral si sa-mi vina ireprosabil,mai bine mai putine bune decit multe cu bube.

Offline mtc

• Junior Member
  • **
« Răspuns #51 : 12/20/09*, 15 »
acolo nu sunt certuri pentru ca se restepta majoritatea normelor de bun simt si pentru ca multi colectionari au si altele de facut decat sa o frece aiurea in off-topic.

eu nu stau decat de vreun an si un pic pe forum, deci nu pot infirma ce spune calin, dar n-are cum sa fie peste miniauto dpdv calitativ. uitandu-ma la nominalizarile lor la machetele anului imi dau seama cat de mare e diferenta intre ei si noi. la noi se nominalizeaza pe baza faimei producatorului, faimei masinii si a cantitatii produse anual. acolo lumea vede cu totul altceva.

Uitate mai la inceputuri ce discutii si ce prezentari erau si compara cu prezentul.In fond asta conteaza,cum e o macheta.
Poate au unele topice mai bune,insa fara sa te laud eu nu am vazut o prezentare mai buna la SEL 6,9 ca aici.(mai pot da si alte exemple...)

model collector

• Vizitator
« Răspuns #52 : 12/20/09*, 19 »
Poate uneori am exagerat,cert e ca de la Aa si politica lor de a calca pe cadavre doar lor sa le fie bine,astept maximum.
75$?Nu cred...Prefer sa platesc pretul integral si sa-mi vina ireprosabil,mai bine mai putine bune decit multe cu bube.

http://www.diecastmodelswholesale.com/servlet/the-4953/Lamborghini-Miura-P400-SV/Detail

Diferenta de 4 euro ce-i drept, dar nu am stat sa caut ca il gaseam si mai bine. Si tu crezi ca daca il prinzi la pret mic sau la vreo reducere este rebut? Eu nu cred deloc asta, doar daca il iei de la modellisimo unde am ajuns sa cred ca chiar vand rebuturi sau sunt eu foarte ghinionist

Offline mtc

• Junior Member
  • **
« Răspuns #53 : 12/21/09*, 12 »
http://www.diecastmodelswholesale.com/servlet/the-4953/Lamborghini-Miura-P400-SV/Detail

Diferenta de 4 euro ce-i drept, dar nu am stat sa caut ca il gaseam si mai bine. Si tu crezi ca daca il prinzi la pret mic sau la vreo reducere este rebut? Eu nu cred deloc asta, doar daca il iei de la modellisimo unde am ajuns sa cred ca chiar vand rebuturi sau sunt eu foarte ghinionist

Eu ziceam ca nu stau sa caut pretul cel mai bun,la mine conteaza sa fie bun,fara resturi de adeziv,ciobituri,retusuri.Pt.asta sint dispus sa platesc pretul full.
Pe alta parte nu mi se pare normal sa lauzi un model pe care dai 75$(exemplul de mai sus)atata timp cit restul colectionarilor dau cam 115$,masura mi se pare gresita,mai ales cu contextul actual in care Aa maresc constant preturile.
Imi pare rau de ce ti s-a intimplat,si eu am fost "ghinionist" la unul,dar deja stie toata lumea povestea.