Autor Subiect: Targ de machete editia -IV  (Citit de 617 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline panait

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.643
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
Targ de machete editia -IV
« : 03/22/20*, 14 »
Targ de machete    Astept parerea voastra ,ei de ce pot si noi nu ,in mizeria asta de capitala , am zarit acolo cateva chesti rare si vechi , mi ar placea sa le adaug in colectie
                            Cum am putea si noi sa organizam asa ceva ,personal m as implica cu mult drag
                            Doresc parerea voastra ,mai ales celor care locuim in porcaria asta de oras , infect si mizerabil , zis capitala   sal'tare

Vizionati clipul
https://www.youtube.com/watch?v=5JukRsMMBXU&fbclid=IwAR2wGsuwtenVM7vl8W-iemvtEoaZcSGmF-32Zggd3hhMUq2yNFtqaj927zg
« Ultima Modificare: 03/22/20*, 14 de panait »

Offline M3d1an

• **
  • Mesaje postate: 1.070
  • Gen: Bărbat
  • Arriving somewhere, but not here...
    • Reflection in Scale
Re: Targ de machete editia -IV
« Răspuns #1 : 03/22/20*, 15 »
Mai la vara, dupa ce trece covidu’.

Offline Uliu

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 586
    • www.iuliuduma.ro
« Răspuns #2 : 03/22/20*, 15 »
covidu’

:)))

Offline mavrodin118

• **
  • Mesaje postate: 10.052
« Răspuns #3 : 03/22/20*, 17 »
e vorba de arad, lângă țara vecină și prietenă - adică acolo unde există deja o tradiție pentru astfel de evenimente:

http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=14352.0

altfel, îmi amintesc de un interviu dat de rebengiuc pentru revista bucureștiul meu drag - spunea maestrul că iubește atât de mult bucureștiul, încât nici în concediu nu pleacă din el; chestie de gust...

în altă ordine de idei, se poate organiza, cu condiția să intrăm pe rând, câte trei...
« Ultima Modificare: 03/22/20*, 17 de mavrodin118 »
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline Wheels

• Full Member
  • Mesaje postate: 1.835
« Răspuns #4 : 03/22/20*, 17 »
  Targ de machete in mizeria asta de capitala, in porcaria asta de oras, infect si mizerabil.

Ti-ai raspuns singur la intrebarea ei de ce pot si noi nu.

Doar la chilipiruri iti sta mintea, pe o matura nu ai pune mana!

Offline panait

• **
« Răspuns #5 : 03/22/20*, 18 »
chestie de gust...

Alte vremuri , astia nascuti aici facem diferenta intre ce a fost si cum este in prezent   .......................normal ca cei care au venit de la tara cu bude in curte sa li se para fantastic , avem o gramada de orase frumoase care nu se pot compara cu mizeria si proasta educatie care se gaseste aici 
  Mavrodin cum era Bucurestiul acum 25 de ani ,doar sti  ?

Doar la chilipiruri iti sta mintea, pe o matura nu ai pune mana!

Care chilipiruri un Matchbox Superfast cica a plecat cu 450 lei ........................tu n ai vazut ce vand aia pe acolo 
« Ultima Modificare: 03/22/20*, 18 de panait »

Offline mavrodin118

• **
  • Mesaje postate: 10.052
« Răspuns #6 : 03/23/20*, 20 »
îmi amintesc de un interviu dat de rebengiuc pentru revista bucureștiul meu drag

https://www.orasul.ro/app/webroot/img/articole/2013/rbmd-1304-.pdf
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline panait

• **
« Răspuns #7 : 03/23/20*, 23 »
Ramane cel mai imputit si murdar oras din Romania , restul sunt povesti din alte vremuri     sal'tare

Offline Ionuț

• Senior Member
  • Mesaje postate: 3.888
« Răspuns #8 : 03/24/20*, 14 »
Nu te mai lua de orașul meu natal, și eu îl iubesc, poate nu la fel ca Rebengiuc, mă rog... anul ăsta cred că mai toți ne vom petrece vacanța consemnați în orașul de domiciliu.

Între timp, nici măcar câte 3 nu mai putem, nu prea mai putem deloc. Offtopic, poate mai povestiți cum suportă fiecare perioada asta, în care suntem cu toții băgați într-un scenariu de film holiudian, scenariu pe care nu-l credeam posibil acum 2-3 săptămâni (putem să facem un topic nou).

Ideea de târg e bună, probabil mai spre vară, putem să ne organizăm din timp. Nu știu cum e legea și dacă putem face pe spațiu public (cum ar fi chiar acolo la Academie) sau ne trebuie ceva teren privat; în a doua variantă trebuie să ne ajute cineva cu spațiul (deschis), adică să ne găzduiască benevol. Soluții se pot găsi, poate în curtea unui muzeu sau ceva similar. Îl facem sub egida miniauto (dacă n-aveți nimic împotrivă), poate fi un bun pretext să deschidem și noi un grup pe facebook (unul nou, oficial autorizat, nu toate fake-urile care există acum).

Trebuie doar să ne bazăm și pe o participare cât de cât, adică să fie suficienți care au ceva de vânzare. Nu-mi fac speranțe că o să se facă mari afaceri, dar ar fi un excelent motiv să mai socializăm și cu alții, nu doar ăștia care ne vedem lună de lună.

Offline adycoke2

• **
  • Mesaje postate: 2.188
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
« Răspuns #9 : 03/24/20*, 15 »
credeti ca,dupa incetarea crizei covid si inceperea crizei economice(inevatitabil,zic eu),oamenilor o sa le mai arda de hobby-uri si o sa se infiga fix in targuri sa sparga banii pe machete?
« Ultima Modificare: 03/24/20*, 15 de adycoke2 »

Offline Ionuț

• Senior Member
  • Mesaje postate: 3.888
« Răspuns #10 : 03/25/20*, 15 »
Criza economică a început deja. Nu știu câți o să mai "spargă" banii pe machete, dar sigur o să fie mulți care le vor vinde. Și o să fie prețuri foarte bune, ca în orice criză.