Autor Subiect: Brașov - decembrie 2019  (Citit de 357 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline mavrodin118

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 10.052
  • Gen: Bărbat
Brașov - decembrie 2019
« : 12/29/19*, 14 »
Sâmbătă, 28 decembrie 2019:

Iulian (Piniuli) este la Brașov (se întâmplă asta de două ori într-un an). E un munte de cunoștințe în domeniul machetelor și, în plus (s-a dovedit), e un tip grozav. Așa că patru din (încă) tembelii grupului miniauto aleg să îi facă o vizită. Participă și George (rally 73), proprietar de parc auto (1:43).

A fost o zi frumoasă. Tren (jos pălăria pentru CFR, cu excepția confuziei de la completarea trenului spre București în gara Brașov), două colecții minunate dezvăluite privirilor, informații captivante (multe de culise), discuții (aplicate și de voie), amintiri depănate (picante, desigur), Piața Sfatului (cu vin fiert), fotografii (cât cuprinde). Și peste toate, o atmosferă de excepție.

Cei patru tembeli: Ionuț, Cosmin (brcosminp), Răzvan (malachi), Dan (mavrodin118).

Se cuvin și adresăm mulțumiri sincere celor care ne-au fost gazde primitoare: Iulian (Piniuli) și George (rally 73)!

Îi invit pe participanți să posteze impresii și informații ale căror depozitari au devenit în urma întâlnirii.

Până atunci câteva cadre (pozele 4-6 sunt de la George, pozele 7-10 sunt de la Iulian):

”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline Ionuț

• Senior Member
  • Mesaje postate: 3.888
Re: Brașov - decembrie 2019
« Răspuns #1 : 12/29/19*, 19 »
Așa e, gazdele noastre foarte primitoare, am văzut o grămadă de machete de toate culorile și la toate scările. Ne-am bucurat de o zi machetistică plină și sper să mai repetăm ideea. Fie mai mergem noi în delegație, fie așteptăm delegații la București. Așteptăm invitații sau vizitatori.

Offline brcosminp

• Full Member
  • Mesaje postate: 1.327
« Răspuns #2 : 12/29/19*, 21 »
Multumesc, baieti, pentru o zi memorabila !
Piniuli si George(rally73) ati fost gazde si ghizi de top, baieti, jos cu palaria ...
Altfel, nu am stiut sa ne urcam in tren, nici la dus, nici la intors, niste tarani ...
« Ultima Modificare: 12/31/19*, 18 de brcosminp »

Offline Piniuli

• **
  • Mesaje postate: 2.186
    • www.piniuli.blogspot.com
« Răspuns #3 : 12/30/19*, 08 »
Merci de vizita, baieti! A fost o placere sa va (re)intalnesc. Am asteptat cu nerabdare ziua, ca sa povestim, sa lamurim chestii, si in general sa ne simitim bine, ca oameni care impart aceeasi pasiune.  )0(  . O sa repetam aventura cu orice ocazie viitoare!

Offline rally 73

• **
  • Mesaje postate: 1.062
« Răspuns #4 : 12/30/19*, 17 »
Va multumim de vizita! A fost o adevarata placere sa va prezint o parte din colectia mea (peretele sudic) si sper ca atunci cand este gata si vitrina pentru camioane, masini romanesti, etc. (peretele vestic) sa-mi mai faceti o vizita. Am incercat sa maschez cutiile cu un brad dar nu am reusit  :D... A fost o zi dedicata pasiunii si oamenilor pasionati... Va mai asteptam!!!