Autor Subiect: Automobile de neuitat 1/24  (Citit de 13704 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline larson

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 607
  • Gen: Bărbat
  • Die Hard With A Vengeance
Re: Automobile de neuitat 1/24
« Răspuns #15 : 03/12/19*, 08 »
Intre noi fie vorba, desi machetele erau ok, nu prea sunt colectionari de taxiuri. Asta are mai multe sanse cu machetele romanesti/ estice clasice scoase... Singurul impediment e pretul (justificat prin prizma tirajului destul de mic) - aici e aici, sa vedem  sal'tare
Great people talk about ideas.
Average people talk about things.
Small people talk about other people.

Offline andor88

• **
  • Mesaje postate: 850
  • Be a Voice not an Echo
« Răspuns #16 : 03/12/19*, 09 »
Fii serios IriDor, gestul tău e lăudabil și apreciat, dar nu toată lumea are timp să ia la rând chioșcurile de ziare doar de dragul de a realiza ținta de vânzări ca să se lanseze colecția în țară. Ieri am trecut pe lângă cele trei tonete, am întrebat, nu mai erau, l-am informat pe colegul larson pe mesaj privat, și mi-am văzut de treabă mai departe. Pretenția ca cei din orașele respective să umble după machete pentru colegii de pe forum, sau să cumpere doar de dragul de a face vânzări celor de la Hachette e puțin spus absurdă.
Heaven is where the police are British, the cooks are French, the mechanics are German, the lovers are Italian and it is all organized by the Swiss.

Hell is where the police are German, the cooks are English, the mechanics are French, the lovers are Swiss, and it is all organized by the Italians.

Offline green_ice

• **
  • Mesaje postate: 340
« Răspuns #17 : 03/12/19*, 09 »
 Nu pune nimeni cva poze de Doamne ajuta

Offline Ionuț

• Senior Member
  • Mesaje postate: 3.880
« Răspuns #18 : 03/12/19*, 09 »
Nemaivorbind de faptul că ăștia de la Hachette (sau de unde or mai fi) ar trebui să urmărească și forumurile și să-și dea seama de alterarea unui test de piață prin mobilizarea unui nucleu de cumpărători care nu e vizat de respectivul test.

Dacă n-au avut succes cu taxiurile, să treacă pe Uber.

Offline IriDor

• **
  • Mesaje postate: 290
  • "Fereste-ma, Doamne, de prieteni"- carte document
« Răspuns #19 : 03/12/19*, 10 »
Nu pune nimeni cva poze de Doamne ajuta
Daca activezi pe telefon WhatsApp, si imi transmiti nr. tau , le trimit eu... Pe forum e prea dificil sa mai atasam poze.

Offline IriDor

• **
  • Mesaje postate: 290
  • "Fereste-ma, Doamne, de prieteni"- carte document
« Răspuns #20 : 03/12/19*, 10 »
Fii serios IriDor, gestul tău e lăudabil și apreciat, dar nu toată lumea are timp să ia la rând chioșcurile de ziare doar de dragul de a realiza ținta de vânzări ca să se lanseze colecția în țară. Ieri am trecut pe lângă cele trei tonete, am întrebat, nu mai erau, l-am informat pe colegul larson pe mesaj privat, și mi-am văzut de treabă mai departe. Pretenția ca cei din orașele respective să umble după machete pentru colegii de pe forum, sau să cumpere doar de dragul de a face vânzări celor de la Hachette e puțin spus absurdă.

Eu, am avantajul ca le gasesc, inclusiv si astazi, in nr. destul de mare la chioscurile din zona unde locuiesc si nu trebuie sa fac trasee prin oras - chiar fac apel la cei interesati: cautati-le domnilor in cartierele de la marginile orasului, nu in zona centrala, unde nici la Pitesti in Centru, nu se mai gaseste nimic.

Offline benny30

• **
  • Mesaje postate: 736
« Răspuns #21 : 03/12/19*, 11 »
Dl. Doru daca se poate sa-mi luati si mie 2 , multumesc anticipat si daca mai doreste cineva din Craiova ?

Offline larson

• **
  • Mesaje postate: 607
  • Die Hard With A Vengeance
« Răspuns #22 : 03/12/19*, 11 »
Nemaivorbind de faptul că ăștia de la Hachette (sau de unde or mai fi) ar trebui să urmărească și forumurile și să-și dea seama de alterarea unui test de piață prin mobilizarea unui nucleu de cumpărători care nu e vizat de respectivul test.

Dacă n-au avut succes cu taxiurile, să treacă pe Uber.

Nu cred ca mobilizarea asta altereaza semnificativ testul. sal'tare
Great people talk about ideas.
Average people talk about things.
Small people talk about other people.

Offline klauzephoto

• **
  • Mesaje postate: 1.499
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
« Răspuns #23 : 03/12/19*, 14 »
e vorba de mii de bucati ce trebuiesc vandute in fiecare aparitie fara variatii prea mari....putem sa mobilizam si pompierii si tot nu se intampla nimic. plus ca degeaba se mobilizeaza toata lumea daca dupa ce apare incepem sa strambam din nas ca baga un renault fregate sau alta masina care nu ne place si o lasam acolo....plus ca majoritatea sintem cu 1/18 sau 1/43....pasionatii de romanesti vor lua ce rezoneaza cu asta insa nu vor incepe sa adune o noua scara, si asa voluminoasa...luati ce puteti din testul asta, sint dragute dar nu ii dau mari sanse...
Do i kill myself...or do i kill them all?...

Offline Uliu

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 571
    • www.iuliuduma.ro
« Răspuns #24 : 03/12/19*, 14 »
Subscriu părerii lui klauzephoto.

Offline ALI26GEO

• Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 42
« Răspuns #25 : 03/12/19*, 14 »
A vazut careva revista si in Ploiesti sau a fost distribuita exclusiv  doar in orasele mentionate de Dvs?

Offline IPR

• **
  • Mesaje postate: 1.363
  • Decat 10 lei la soare, mai bine 5 lei la umbra!
« Răspuns #26 : 03/12/19*, 15 »
Totusi poate cineva sa puna niste poze aici cu Dacia 1300 ?

Offline adrianvasi

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 609
  • Vizitator
    • Golf Family Diecast
« Răspuns #27 : 03/12/19*, 16 »
@IPR: Găsești poze pe olx, sunt destule poze edificatoare.

Offline Uliu

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 571
    • www.iuliuduma.ro
« Răspuns #28 : 03/12/19*, 20 »

Offline Ionuț

• Senior Member
  • Mesaje postate: 3.880
« Răspuns #29 : 03/12/19*, 21 »
În sfârșit, niște poze decente. Mulțumiiim! Macheta, hm (zici că-i făcută la Slobozia). Are janta spartă?