Autor Subiect: Ferrari Racing Collection 2  (Citit de 496 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline larson

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 607
  • Gen: Bărbat
  • Die Hard With A Vengeance
Ferrari Racing Collection 2
« : 01/27/19*, 09 »
Centauria scoate in Italia a doua editie a Ferrari Racing Collection. Primul numar e spectaculos (foto Cristian Bonciu/facebook)...
« Ultima Modificare: 01/27/19*, 09 de larson »
Great people talk about ideas.
Average people talk about things.
Small people talk about other people.

Offline andor88

• **
  • Mesaje postate: 850
  • Be a Voice not an Echo
Re: Ferrari Racing Collection 2
« Răspuns #1 : 01/27/19*, 10 »
Din ce au anunțat până acum, în afară de 488 GT3, restul au fost rulate și în colecția precedentă. Ultima anunțată văd că e 340 Mexico, care se găsește de la Art Model, și nu văd cum ar putea să o facă ei mai reușită. Data trecută au reușit să mă surprindă cu câteva modele deosebite, pe care a fost bătaie pe ebay, 308 Turbo, 212E, 612, 712 Can Am, aștept cu nerăbdare să mai avanseze.
Heaven is where the police are British, the cooks are French, the mechanics are German, the lovers are Italian and it is all organized by the Swiss.

Hell is where the police are German, the cooks are English, the mechanics are French, the lovers are Swiss, and it is all organized by the Italians.

Offline larson

• **
« Răspuns #2 : 01/27/19*, 10 »
Nu cred ca tu esti in targetul lor. Asa si 488 GT3 e facut de LookSmart  >:-D

Online Uliu

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 570
    • www.iuliuduma.ro
« Răspuns #3 : 01/27/19*, 12 »
Faza cu targetul cred că e o chestie particulară pentru fiecare colecționar în parte. Eu scot bani mai mulți pentru Lamborghini sau Aston Martin, dar pentru Ferrari, care e o temă secundară, nu. Aș lua de exemplu 812, Portofino sau F12tdf de la Centauria și aștept să-mi soseasca FXX K de la Altaya.

Offline andor88

• **
  • Be a Voice not an Echo
« Răspuns #4 : 01/27/19*, 12 »
Nu cred ca tu esti in targetul lor. Asa si 488 GT3 e facut de LookSmart  >:-D

Sunt modele obscure prin istoria lor pe care nu le-a făcut nimeni, sau sunt făcute din kit acum 20 de ani și arată mai rău decât ce oferă Centauria.
Heaven is where the police are British, the cooks are French, the mechanics are German, the lovers are Italian and it is all organized by the Swiss.

Hell is where the police are German, the cooks are English, the mechanics are French, the lovers are Swiss, and it is all organized by the Italians.

Offline larson

• **
« Răspuns #5 : 01/27/19*, 18 »
812 si Portofino... de la Centauria

sper ca nu sunt dupa matrita de la Bburago...  :-:)

Offline andor88

• **
  • Be a Voice not an Echo
« Răspuns #6 : 01/27/19*, 18 »
Ba da, tot ce e diecast acum e după matrița Bburago. Și FXX K, cea pe care o așteaptă Uliu. Doar rășinile ne scapă de hidoșeniile lor.

Offline iustinic

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 276
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
« Răspuns #7 : 01/27/19*, 20 »
Poate imprumuta matritele vechi de la ceilalti,.. ce le-au produs inainte. Si astfel reduc si ei costurile, iar noi nu o sa avem parte de grosolanii.

Offline andor88

• **
  • Be a Voice not an Echo
« Răspuns #8 : 01/27/19*, 20 »
Nu merge așa iustinic, May Cheong - proprietarul lui Bburago - are drepturi exclusive pe diecast, și doar ei pot subcontracta matrițe.