Autor Subiect: RĂŞINĂ vs. DIECAST  (Citit de 9345 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Online panait

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.632
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
RĂŞINĂ vs. DIECAST
« : 04/02/18*, 18 »
Nu sunt adeptul rasinilor, nu e pentru mine prefer FERRARI 250 GTO de la KYOSHO , fiecare cu pasiunea lui        sal'tare
« Ultima Modificare: 04/02/18*, 18 de panait »

Offline klauzephoto

• **
  • Mesaje postate: 1.499
  • Gen: Bărbat
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
Re: RĂŞINĂ vs. DIECAST
« Răspuns #1 : 04/02/18*, 18 »
Nu sunt adeptul rasinilor, nu e pentru mine prefer FERRARI 250 GTO de la KYOSHO , fiecare cu pasiunea lui        sal'tare
panait....dar ai o gramada de rasini in colectie....

uite, ti am gasit pe cel mai ieftin, 50 euro plus 12.50 transport. cel fara numere de concurs nu te apropii de el, dar e o varianta decenta....
https://www.ebay.com/itm/KYOSHO-FERRARI-250-GTO-TOUR-DE-FRANCE-1964-1-43/302681664911?hash=item46793bad8f:g:dr0AAOSwMfhagB92
« Ultima Modificare: 04/02/18*, 19 de klauzephoto »
Do i kill myself...or do i kill them all?...

Online panait

• **
« Răspuns #2 : 04/02/18*, 19 »
Da ,da la preturi rezonabile nu sute de euro .................macar nu regret daca se alege praful de ele in timp,stii ca nu am incredere in rasina , ramane parerea mea ,trebuie ferite de soare ,se curata greu de scame ,daca cad pe jos cine stie ce mai ramane de ea ,plus decalurile se ingalbenesc mai repede etc 
  Degeaba sunt lucrate frumos ........ prea multa grija si nu am incredere in procesul de fabricatie ..............ca de obicei nu te pune nimeni sa ma aprobi nici sa ma critici , accepta si o parere care nu iti convine tie  sal'tare

Ce ai postat e model de curse ,caut varianta de strada   sal'tare
« Ultima Modificare: 04/02/18*, 19 de panait »

Offline andor88

• **
  • Mesaje postate: 850
  • Be a Voice not an Echo
« Răspuns #3 : 04/02/18*, 19 »
E plin ebayul de machete de rășină din anii 80-90, nu cred să fie o problemă de durabilitate. Cele metalice din perioada respectivă arată mult mai rău. Ceea ce zici tu că se dezintegrează sunt diecast-urile mâncate de zincpest, personal nu am văzut ceva echivalent pentru machetele de rășină (asta nu înseamnă că nu există, dar nu știu de așa ceva).
Heaven is where the police are British, the cooks are French, the mechanics are German, the lovers are Italian and it is all organized by the Swiss.

Hell is where the police are German, the cooks are English, the mechanics are French, the lovers are Swiss, and it is all organized by the Italians.

Online panait

• **
« Răspuns #4 : 04/02/18*, 20 »
Recunoaste ca trebuie sa ai mult mai multa grija de ele fata de cele metalice 

Offline andor88

• **
  • Mesaje postate: 850
  • Be a Voice not an Echo
« Răspuns #5 : 04/02/18*, 20 »
Da, pentru că machetele metalice au de cele mai multe ori detaliile vopsite, nu aplicate. Cea mai mare problemă la rășini mi se pare acetofanul în valuri la geamuri, vizibil mai ales la Neo. TSM a reușit să rezolve problema asta pe modele noi, cu parbrize complexe, gen McLaren. Și mai e chestia că la cele de rășină în 90% din cazuri nu se învârt roțile, ceea ce pentru mine nu e o problemă, că nu mă joc cu ele.
Heaven is where the police are British, the cooks are French, the mechanics are German, the lovers are Italian and it is all organized by the Swiss.

Hell is where the police are German, the cooks are English, the mechanics are French, the lovers are Swiss, and it is all organized by the Italians.

Offline klauzephoto

• **
« Răspuns #6 : 04/02/18*, 21 »
in primul rand, imi amintesti o vorba a lui luigi despre o cunostiinta comuna....cred ca erai si tu acolo dar abia acum ti se potrivste....zicea de stimatul coleg ca este genul ala care de 27 de ani asteapta sa gaseasca in talcioc rembrandt ul cu 20 de lei....la asta ma faci sa ma gandesc cand te aud ca vrei 250 gto kyosho de strada la pret rezonabil in conditiile in care CAND apare si DACA apare, acea macheta sare de 200 de euro lejer....nu pot sa iti frang visele insa si iti doresc succes.

- despre cealalata afirmatie.....tu le tii in soare? crezi ca cineva care da sute si mii de euro pe machete le tine in soare?...
- se curata greu de scame?....dar de ce ajung sa aiba scame pe ele? scame ma? pai e grav daca ajungi sa iti fie greu sa le cureti de scame...serios acuma si nu o lua personal, dar faci niste afirmatii de ma iau cu mainile de cap....
- am mai auzit o de multe ori pe asta cu "daca cad pe jos" si vreau sa te intreb ceva....ai vazut oare cat de groasa e turnata rasina la aceste machete? ai idee catamai socul trebuie sa primeasca sa se rupa bucatele cum zici tu? stii ca rasina e elastica? poate primi anumite socuri fara sa pateasca nimic? eu cred ca sint motive pe care ti le spui cand de fapt vrei, dar nu esti sigur ca merita banii...si gasesti motive din astea sa te convingi ca nu trebuie sa le iei....
« Ultima Modificare: 04/02/18*, 21 de klauzephoto »

Online panait

• **
« Răspuns #7 : 04/02/18*, 21 »
Exact asta am si spus ca nu merita bani ,nu am incredere in procesul de fabricatie , categoric nu din punctul meu de vedere ,raman motive personale   

Offline klauzephoto

• **
« Răspuns #8 : 04/02/18*, 21 »
dar stii ca ai multe rasini si tu, esti constient de asta, nu?

Offline Madalinutzu

• Full Member
  • Mesaje postate: 1.332
  • Forever Peugeot
« Răspuns #9 : 04/02/18*, 21 »
Le o luat din motive personal, o scris omul  ;D

Offline klauzephoto

• **
« Răspuns #10 : 04/02/18*, 21 »
Le o luat din motive personal, o scris omul  ;D
=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) deci ma prabusesc de ras

Online panait

• **
« Răspuns #11 : 04/02/18*, 21 »
Eu am dar nu scumpe si ca nu isi merita atatia bani cat cer unii pe ele , ce legatura are cand dai 40 euro si cand dai 200 euro ,asta tot repet

Bai ce dracu e asa de greu de inteles ,am spus si repet ca nu merita bani multi ............. asta imi bat gura de atata timp  , ar trebui si eu sa ma prapadesc de ras
« Ultima Modificare: 04/02/18*, 21 de panait »

Offline klauzephoto

• **
« Răspuns #12 : 04/02/18*, 21 »
hai sa recapitulam atunci, poate sint io idiot:
1. tu balesti dupa matrixuri.
2. rasina este cah cah, nu buna, de rahat.
3. matrixurile sint din rasina (sper din toata inima ca stiai asta)
4. ai si tu o gramada de rasini
5. doresti un ferrari 250 gto de strada. kyosho, la pret rezonabil, recte 40 de euro (da mi voie sa hahahahahahahahahaha)
6. iti spun ca nu exista asa ceva decat in vise.
7. raspunzi total pe langa.
8. #nedistramceplm

Offline Madalinutzu

• Full Member
  • Mesaje postate: 1.332
  • Forever Peugeot
« Răspuns #13 : 04/02/18*, 21 »
Pai asa s toate in lumea asta :ori iti iei Dacie ori Mercedes, amandoua sunt masini, fiecare au cate patru toti, motorul e un pic diferit ;)

Online adycoke2

• **
  • Mesaje postate: 2.173
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
« Răspuns #14 : 04/02/18*, 21 »
:))))
prinde bine si cate o discutie  din-asta :))))