Autor Subiect: Gloucester Antique shop...  (Citit de 521 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline sesamcave

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 160
Gloucester Antique shop...
« : 09/26/17*, 02 »
Va salut,
 Eu nu prea am mai fost prezent de mult pe aici, nu am mai scris deloc ( desi material ar fi).
 No, acum sunt intr-o mica pauza in RO, si am zis ca inainte de a mai pune ceva la vanzari , bine ar fi sa mai prezint cate ceva din peregrinarile mele.
 Link pun direct catre pagina de FLICKR, e setata pe "public", va fi mult mai usor , si pentru mine si pentru voi.
  Fiind in zona Midlands, UK, anul acesta am putut sa ma perind prin cateva orase din zona ( Gloucester, Cheltenham, Worcester, Tewkesbury ).
 Bineanteles, dupa ce am vizitat cat s-a putut zona, am inceput sa caut magazinele " care ne doare "  ;D, adica cu machete.
  In Gloucester am gasit un Antique shop si un magazin dedicat machetelor Antics shop.
  Acum vorbim de magazinul de antichitati ce are , pe langa antichitati / bijuterii / mobila veche etc , si  sectiuni de jucarii ( una cu muuulte masinute si una cu trenulete). Magazinul are 2 etaje, pe mine interesandu-ma doar parterul.
 Din ce am inteles, sectiunile sunt inchiriate de catre 2 oameni diferiti, iar marfa e a acestora, iar magazinul joaca rol doar de a grupa toata actiunea la un loc...
  Am reusit sa gasesc la pret bun ( zic eu ) 2 x locomotive Heisler de la Rivarrossi pe H0, un vagon de sters sina la N de la Lux Modellbau ( asta chiar a fost pomana fata de pretul de retail   )0(   )....si cam atat aici.

Linkul cu pozele din magazin:

https://flic.kr/s/aHsm5LDjUN

Marius.