Autor Subiect: Oprescu priponit!  (Citit de 4239 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline johann.nunweiller

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 20.705
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #15 : 09/07/15*, 00 »
Te dezamagesc, Nastase apare la emisiunile de politica externa, tine prelegeri legate de relatiile internationale sau despre Titulescu.
Cand  am fost in Elvetia, acum ceva timp,era pe un post francez, vorbea despre Muzeul Hartilor din Bucuresti, nu mi venea sa cred cum se nimerise emisiunea :))
Macar elvetienii erau fascinati sa afle ca avem muzeul cu cea mai mare colectie de harti.
« Ultima Modificare: 09/07/15*, 00 de johann.nunweiller »

Offline buruceagga

• **
  • Mesaje postate: 1.328
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
« Răspuns #16 : 09/07/15*, 00 »
Te dezamagesc. Eu nu l-am vazut.   ;D
Am intrebat si vreo doi colegi de breasla ... nici ei. Deci, frecventa cu care apare acum, dupa, ma face mai fericit decat inainte. Personal m-am ales cu ceva. 
Eu ma bucur ca se scutura plopul. Mai sunt multi de cazut! Fascinant e ca acum se dau in gat unii pe altii!!!  >:-D

Offline nick

• **
  • Mesaje postate: 1.746
« Răspuns #17 : 09/07/15*, 00 »
Un pic de circ televizat... Nimic special... Doar ceva inlocuitor pt duiumul de telenovele care se difuzau candva pe posturile de televiziune...
Inca nu v-ati convins dragi colegi, ca toti cei din partidele din tot spectrul politic sunt prieteni?
Se "toarna" unii pe altii , ca dupa 1-2 luni sa fie scosi toti basma curata...
Asta e noul tip de telenovela...
....

Offline johann.nunweiller

• **
  • Mesaje postate: 20.705
« Răspuns #18 : 09/07/15*, 10 »
Te dezamagesc. Eu nu l-am vazut.   ;D
Am intrebat si vreo doi colegi de breasla ... nici ei. Deci, frecventa cu care apare acum, dupa, ma face mai fericit decat inainte. Personal m-am ales cu ceva. 
Eu ma bucur ca se scutura plopul. Mai sunt multi de cazut! Fascinant e ca acum se dau in gat unii pe altii!!!  >:-D
Sa stii ca e in continuare activ, mi am amintit de aceasta interventie de dupa meciul cu Ungaria:

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-20401534-adrian-nastase-facut-curatenie-fotbal-finantatorii-ajuns-inchisoare-operatia-reusit-consecinta-nimeni-nu-mai-investeste-fotbal.htm

Nu mai este politician, dar este in continuare o figura publica. Precum restul enumerati de mine.
Poate ca dupa munca este buna si o vacanta ;)

Offline ksm

• **
  • Mesaje postate: 6.317
« Răspuns #19 : 09/07/15*, 11 »
Sa stii ca e in continuare activ, mi am amintit de aceasta interventie de dupa meciul cu Ungaria:

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-20401534-adrian-nastase-facut-curatenie-fotbal-finantatorii-ajuns-inchisoare-operatia-reusit-consecinta-nimeni-nu-mai-investeste-fotbal.htm

Nu mai este politician, dar este in continuare o figura publica. Precum restul enumerati de mine.
fac o paranteza, e chiar obraznic Nastase. Adica nu mai exista fotbal ca nu se mai fura, sau cum?
cumpar masinute cu cheita

Offline buruceagga

• **
« Răspuns #20 : 09/07/15*, 11 »

El o fi activ dar cine il mai baga in seama ? Din ce a fost e un mare zero hai 0.15 ;D
La fel si ceilalti.

Offline sergebu

• **
  • Mesaje postate: 978
  • SCHNAUZER BREEDER
« Răspuns #22 : 09/07/15*, 11 »

Offline buruceagga

• **
« Răspuns #23 : 09/07/15*, 12 »
Nu prea este 0,15..

http://www.gandul.info/stiri/nastase-invitat-de-mae-sa-conferentieze-invataturile-unui-fost-premier-inchis-pentru-coruptie-catre-tinerii-diplomati-secretar-de-stat-helmut-kohl-a-avut-conferinte-si-dupa-condamnare-13380610

Vezi, lucrurile merg inainte ;)

Fiecare cu parerea lui. Fata de ce a fost e jos de tot si nu cred ca in decizia politica acolo unde se invart acei bani va mai fi invitat. Totusi din ceva trebuie si el sa traiasca si dupa cum se practica in societatea noastra... nasul cu finul alea alea. Probabil ca din cand in cand ma suna si el un fin si de mila sau de sila i se mai da un osicior de ros dar la ciolan ADIO.  :)

Offline cornel_ct

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 419
« Răspuns #24 : 09/07/15*, 13 »
Singurul nostru minus ca popor este faptul ca nu avem puterea de a extermina jigodiile securiste care au distrus tara asta...
MARE MINUS  <-o
 )0( BRAVO  )0(

Offline Ionuț

• Senior Member
  • Mesaje postate: 3.881
« Răspuns #25 : 09/08/15*, 16 »
Vă invit să citiți ceva frumos de tot, scris din suflet:

http://nadinanedelea.ro/2012/11/07/la-multi-ani-sorin-oprescu/

Offline Gabriel.

• **
  • Mesaje postate: 270
« Răspuns #26 : 09/08/15*, 19 »
Vă invit să citiți ceva frumos de tot, scris din suflet:

http://nadinanedelea.ro/2012/11/07/la-multi-ani-sorin-oprescu/

Cam prea siropos dupa gustul meu...pare descrierea unui sfant, hai sa fim seriosi.

Offline bezz

• Fool member
  • **
  • Mesaje postate: 2.153
« Răspuns #27 : 09/08/15*, 19 »
Gretzoasa, nu e de la Antena 3? Mai era o scrisoare semideschisa scrisa tot de o tipa la adresa lui, dar mult mai critica.
Stiti ce scria acu' cativa ani pe gardul amantei lui? Oprescule, aproba Puz-uri pentru strada ta si lasa Bucurestiul in pace...
Acu' sper sa aprobe Puz-uri pentru Jilava...
« Ultima Modificare: 09/08/15*, 19 de bezz »

Offline Ionuț

• Senior Member
  • Mesaje postate: 3.881
« Răspuns #28 : 09/08/15*, 22 »
Gretzoasa, nu e de la Antena 3?

Cică a fost pe-acolo.

Ce mă uimeşte cel mai mult este că a fost votat, cu seninătate, de 2 ori, de majoritatea bucureştenilor. Nu m-ar mira să iasă şi a treia oară, dacă nu urgentează ăştia procesul şi nu se ajunge la o sentință definitivă.

Offline bezz

• Fool member
  • **
  • Mesaje postate: 2.153
« Răspuns #29 : 09/09/15*, 00 »
Ar trebui sa fie demis, iar cariera lui politica terminata cat mai curand.
In n probleme s-a umplut de penibil. Orasul este unul din cele mai urate si nesanatoase din Europa. Exista orase in Magreb mai civilizate si mai curate decat Bucurestiul.
De la Halaicu pana la Oprescu Bucurestiul a avut numai primarii pe care i-a meritat, uneori cu niste contracandidati si mai sinistri...
Mi s-a propus la un moment dat sa ma angajez in primarie (acum multi ani) pe 12 milioane pe luna + <bonificatii>.  Am zis ca-i o porcarie si am stat deoparte, ca sa aflu mai tarziu ca reprezentantii unui cunoscut lant de hypermarket-uri scoteau autorizatiile pentru un magazin nou in 7-10 zile. Cum? Cu geamantane pline. De euro. Si astia neaga ca Oprescu s-a manjit cu 5000 de euro. Aia-s banii lui de shaorma si savarine...