Autor Subiect: Noul Presedinte al Romaniei  (Citit de 9054 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Stefan

• IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • Mesaje postate: 14.141
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: Noul Presedinte al Romaniei
« Răspuns #135 : 11/26/14*, 12 »
- La soare te poţi bronza, dar la dânsa ba! – glumi sepepistul Vasile şi se amuză de unul singur.
- Nu în-ţe-leg! – făcu noul preşedinte.
Vasile-şi dădu ochii peste cap. „Ăla dinainte era cretin, da-şi avea hazul lui! Se mai îmbăta, mai vorbeam porcos, mai apăsam pe tasta 3 şi ziceam o trivialitate… Cu ăsta, nu cred să apuc cinci ani! O să fac depresie, ori un atac cerebral!... Vietate mai insipidă încă n-am întâlnit!”
Totuşi, chiar în zorii primei zile apăru şi primul moment tensionat. Preşedintele ales în mod democratic, aşa cum se aleg preşedinţii din 2004 încoace, scânci:
- Nu pot să fac caca! Eu ies în fiecare dimineaţă la 6:12! Şi azi nu-mi vine!
- Păi, cu campania, s-o fi modificat bioritmul… - căută sepepistul o explicaţie pe muchie, undeva între ştiinţă şi eres. E vremea să schimbi ora şi să ieşi la 6:43. Important e să nu dai cu degetul pe pereţi!...
- Eu îl sug – răspunse alesul, cu gândul la cine ştie ce.
Vasile îşi trase o palmă peste frunte. Deşi protocolul nu i-o îngăduia, puse o întrebare:
- Spune-mi, te rog, sincer: Nu te-ai plictisit de tine?
- M-am o-biş-nu-it…

Corespondenţă
„Dragă Moş Crăciun, îţi scriu din vreme pentru că ştiu că eşti foarte aglomerat… Te-aş ruga ca, anul acesta, să-mi aduci cele mai noi jocuri video, un robot de mărime medie care să şi facă ceva, un trenuleţ electric şi sortimente variate de bomboane de ciocolată! Cu mulţumiri anticipate, Marcel”.
„Dragă Marcel, eu sunt un mit. Cadourile sunt aduse de părinţi. Ai tăi, tocmai ce şi-au luat ţara înapoi, aşa că dacă taică-tu ar bea mai puţin şi mă-ta n-ar strica banii pe cosmeticale, ar putea face efortul să-ţi ia un Jewel Quest 2 piratat şi-o pufoaică, pentru lunile lungi de iarnă ce se apropie. În ce mă priveşte, pot să-ţi trimit, cu ramburs, volumul „Pas cu pas”. Trăiască lucrul bine făcut! Cu regrete nefăţărite, al tău, Klaus (fost Crăciun)”.

E de pe Facebook, de la un membru mai batran al grupului tinerilor "frumosi si puri". cei cu poporul feisbucist  :/()?!? <-o

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline buruceagga

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.329
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Re: Noul Presedinte al Romaniei
« Răspuns #136 : 11/26/14*, 14 »
Nu stiu cine a scos bancul cu SPP-istl dar are dreptate. Comportament tipic. Pot confirma. ... despre SPP-ist evident dance