Autor Subiect: AUTOHTONE DUBIOASE  (Citit de 12945 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

klauze

• Vizitator
Re: AUTOHTONE DUBIOASE
« Răspuns #45 : 11/29/13*, 13 »
ma tem ca am dakar....din alea care chiar au existat ;)

Offline daniel234

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 458
  • Gen: Bărbat
« Răspuns #46 : 11/29/13*, 13 »
ma tem ca am dakar....din alea care chiar au existat ;)

Si care e problema daca cineva modifica o macheta dupa imaginatia proprie, rezultatul fiind ceva ce nu a existat la 1:1?
Un schelet intra intr-un bar si cere barmanului o cola si un mop.

"Exista 2 lucruri nemarginite pe aceasta lume:universul si prostia omeneasca.Cu toate ca in privinta primeia am unele indoieli." (Albert Einstein)

Offline ekofresh

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.322
« Răspuns #47 : 11/29/13*, 13 »
Ekofresh, din toti care se perinda pe aici si isi dau cu parerea, ai avut curiozitatea sa vezi cati dintre ei au macar o singura prezentare la o macheta proprie.Acesta este un motiv sa stai pe un forum de machete nu sa te bagi aiurea in seama, sa vorbesti vrute si nevrute sau sa vinzi espadrile si parchet.
Adevarat si ne, multi sunt aici pentru lectura si pentru a afla noutati din acest domeniu, ma numar si eu printre ei ca nu am alta activitate, adica mi-am luat unele machete pentru ca s-a vorbit de ele aici si mi-au placut.
Ca si in viata si aici sunt diverse domenii, faptul ca unul prezinta o colectie nu e cu nimic mai presus decat unul care isi vinde telefonul. In concluzie nu trebuie sa ai vreun motiv si nici sa beneficiezi de vreun privilegiu sa fii prezent aici pe forum, sper ca unii sa realizeze asta si aia care nu prezinta nimic nu sunt niste prosti sau sclaveti care isi fac cont de priveghi.
Un user isi face cont cu un scop, daca si-l gaseste aici ar trebui sa intereseze pe cineva.

Offline DannySS

• "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • **
  • Mesaje postate: 5.549
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
« Răspuns #48 : 11/29/13*, 13 »
Adevarat si ne, multi sunt aici pentru lectura si pentru a afla noutati din acest domeniu, ma numar si eu printre ei ca nu am alta activitate, adica mi-am luat unele machete pentru ca s-a vorbit de ele aici si mi-au placut.
Ca si in viata si aici sunt diverse domenii, faptul ca unul prezinta o colectie nu e cu nimic mai presus decat unul care isi vinde telefonul. In concluzie nu trebuie sa ai vreun motiv si nici sa beneficiezi de vreun privilegiu sa fii prezent aici pe forum, sper ca unii sa realizeze asta si aia care nu prezinta nimic nu sunt niste prosti sau sclaveti care isi fac cont de priveghi.
Un user isi face cont cu un scop, daca si-l gaseste aici ar trebui sa intereseze pe cineva.
Nu era vorba de tine...se stiu ei.
1:24- American Dream Cars

klauze

• Vizitator
« Răspuns #49 : 11/29/13*, 13 »
Si care e problema daca cineva modifica o macheta dupa imaginatia proprie, rezultatul fiind ceva ce nu a existat la 1:1?

esti prea mic sa intelegi....mai cresti, mai colectioneaza si vorbim cand ai buletin.

Offline daniel234

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 458
« Răspuns #50 : 11/29/13*, 13 »
esti prea mic sa intelegi....mai cresti, mai colectioneaza si vorbim cand ai buletin.

De ce eviti un raspuns direct? Poate inteleg. Nu ai de unde sa stii.
Un schelet intra intr-un bar si cere barmanului o cola si un mop.

"Exista 2 lucruri nemarginite pe aceasta lume:universul si prostia omeneasca.Cu toate ca in privinta primeia am unele indoieli." (Albert Einstein)

klauze

• Vizitator
« Răspuns #51 : 11/29/13*, 13 »
la ce replici ai ma indoiesc ca intelegi....

Offline mavrodin118

• colecționar machete auto
  • **
  • Mesaje postate: 9.617
« Răspuns #52 : 11/29/13*, 13 »
faptul ca unul prezinta o colectie nu e cu nimic mai presus decat unul care isi vinde telefonul

nu, nici vorbă de privilegii, e liber la vomă pentru toți;
doar că unii sunt în temă (e forum de machete având în prezentări unul din principalele obiective), ceilalți mai puțin...

Offline DannySS

• **
« Răspuns #53 : 11/29/13*, 13 »
Pai ies monstri, gen:
- Dacia Nascar
-Dacia Dakar
- Dacia Nypd( hahaha , Courtesey, remember?)
- Dacia Limo
- Dacia Convertible

Pe bune? Stii ce zic...

Offline mavrodin118

• colecționar machete auto
  • **
  • Mesaje postate: 9.617
« Răspuns #54 : 11/29/13*, 13 »
cu variantele îmbunătățite: uss mioveni, potty dacia șa -

Offline buruceagga

• **
  • Mesaje postate: 1.321
  • Colectionar LOGAN 1:43
« Răspuns #55 : 11/29/13*, 13 »
Cred ca ar fi o dovada de bunavointa si inteligenta dar mai ales de curtoazie fata de alti iubitori de Automobil National daca noi nu am pronunta numele Producatorului de autoturisme ci am vorbi despre scopul pentru care suntem aici. Adica despre MACHETE
Exemplific
Macheta prezentata de colegul nostru Pix e slab realizata de catre producatorul chinez si nu are detaliile alea, si alea, si alea. Sau modificarile aduse acestei machete o fac sa arate ca un dos de baba de 80 de ani. Este departe de ideea constructorului si reprezinta un vis de pubertate ca o reprezentare a unor frustrari neimplinite.
Da pentru asta trebuie sa VREM !
E mai usor sa scoatem invective sau sa inventam posturi flamabile . ca sa citez din clasicii ( Klauze te rog sa ma scuzi nu e adresat tie!!!!) e ca difereta dintre Fotografie si Poza. Daca esti destept poti sa explici daca nu te ascunzi in spatele celui care stie.
« Ultima Modificare: 11/29/13*, 13 de buruceagga »

Offline DannySS

• **
« Răspuns #56 : 11/29/13*, 13 »
 Pe bune, buruceagga, tu cu cine te certi? Ca nimeni nu te ia in seama. Si daca te intrebi de ce, iti raspund: nu avem IQ-ul celor de pe asw sa cantam in struna la toti.

Offline buruceagga

• **
  • Mesaje postate: 1.321
  • Colectionar LOGAN 1:43
« Răspuns #57 : 11/29/13*, 13 »
Pe bune, buruceagga, tu cu cine te certi? Ca nimeni nu te ia in seama. Si daca te intrebi de ce, iti raspund: nu avem IQ-ul celor de pe asw sa cantam in struna la toti.
Eu nu ma cert cu nimeni pur si simplu postez civilizat pe un forum. Daca nu iti convine poti sa ma ignori. Da vad ca imi raspunzi si asta imi face placere.

Offline DannySS

• **
« Răspuns #58 : 11/29/13*, 13 »
  Mie imi produc placere alte activitati, nicidecum postarile tale... :P

Offline bezz

• Fool member
  • **
  • Mesaje postate: 2.159
« Răspuns #59 : 11/29/13*, 14 »
Bravo Laurentiu (vad ca urmaresti topicul) te felicit pentru comunitatea care ai incropit-o  )0(
Hero member cu 502 postari, din care jum'ate sunt cu bine ai venit, jum'ate sunt cu rupere, asta e rara rau si cateva sunt despre rahat si voma.
Calitate frate!