Autor Subiect: AUTOHTONE DUBIOASE  (Citit de 12795 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline buruceagga

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.319
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Re: AUTOHTONE DUBIOASE
« Răspuns #30 : 11/29/13*, 12 »
Ekofresh, din toti care se perinda pe aici si isi dau cu parerea, ai avut curiozitatea sa vezi cati dintre ei au macar o singura prezentare la o macheta proprie.Acesta este un motiv sa stai pe un forum de machete nu sa te bagi aiurea in seama, sa vorbesti vrute si nevrute sau sa vinzi espadrile si parchet.
Si ce legatura are asta cu faptul ca unii de pe aici isi bat joc de bucati de metal care reprezinta modele la scara la altceva decat cred ei ca e frumos? Sau ...Te bagi in seama aiurea cand inventezi topicuri care pot duce la flame. Te bagi in seama aiurea cand nu respecti ceea ce altuia place. Ai ceva de zis ... bate omul nu fierul. Fierul nu se poate apara!!! Problema e sa ai cap sau mai mult de o circumvolutiune in cap sa faci asta ! Greu si pentru unii si pentru altii. A genera o comunitate respectabila tine de noi. Si cum noua romanilor ne place noroiul stam aici ca la circ sa vedem cum se "gratuleaza" unii cu fostii si altii cu actualii. Apoi ne miram ca pe scale143.com sunt prezentari excelente.
« Ultima Modificare: 11/29/13*, 12 de buruceagga »

Offline kta_87

• **
  • Mesaje postate: 1.968
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
    • automodels.ro
« Răspuns #31 : 11/29/13*, 12 »
Ideea este ca forumul asta aw nu este un forum de machete, ci mai degraba un forum de "tractoristi".Daca lumea se duce acolo inseamna ca sunt indragostiti de mirosul ala de pe topicuri pe acolo. Stiti voi marele om de cultura violonist etc, dar care are un limbaj de analfabet "stii ce zic"- "stii ce zic".
P.S: Mai lasati putin portativele muzicale si mai aruncati un ochi si printr-o carte de limba romana "stii ce zic"
......

Offline johann.nunweiller

• **
  • Mesaje postate: 20.487
« Răspuns #32 : 11/29/13*, 12 »
Ca sa nu mai zic de cei ce dau foc la machete.
Vad ca cei ce au astfel de comportamente nu sunt blamati.. "stii ce zic"

Offline kta_87

• **
    • automodels.ro
« Răspuns #33 : 11/29/13*, 12 »
Ca sa nu mai zic de cei ce dau foc la machete.
Vad ca cei ce au astfel de comportamente nu sunt blamati.. "stii ce zic"

Si sa nu uitam ca de fapt a fost un atac direct la persoana ..."stii ce zic", Iar domnii aia care vand pe aici ar trebui sa mearga acolo la ei pe forum sa vanda " stii ce zic"
......

klauze

• Vizitator
« Răspuns #34 : 11/29/13*, 12 »
asta e un fel de "ya know wha i'm saying" nigro style....tare amuzant ce sa mai zic, m-am pravalit de ras....

Offline bezz

• Fool member
  • **
  • Mesaje postate: 2.159
« Răspuns #35 : 11/29/13*, 12 »
Si ce legatura are asta cu faptul ca unii de pe aici isi bat joc de bucati de metal care reprezinta modele la scara la altceva decat cred ei ca e frumos? Sau ...Te bagi in seama aiurea cand inventezi topicuri care pot duce la flame. Te bagi in seama aiurea cand nu respecti ceea ce altuia place. Ai ceva de zis ... bate omul nu fierul. Fierul nu se poate apara!!! Problema e sa ai cap sau mai mult de o circumvolutiune in cap sa faci asta ! Greu si pentru unii si pentru altii. A genera o comunitate respectabila tine de noi. Si cum noua romanilor ne place noroiul stam aici ca la circ sa vedem cum se "gratuleaza" unii cu fostii si altii cu actualii. Apoi ne miram ca pe scale143.com sunt prezentari excelente.

Da sa-ti iei ban vreo 30 de zile ca ai spus ca Dacia nu-ti place si ca este o masina proasta (scuze, asta-i adevarul, tocmai ce-a picat minunatia de MCV a firmei, a crapat in mijlocul intersectiei, asteapta doar tractarea, ca nu mai rasufla - nu mai vorbesc de 1300 si alte harburi) TI-AR PLACE? Ca asa era inainte, cu Schumy si Mirci moderatori, nu avea nimeni voie sa zica nimic de Dacia, iar forumul se indrepta spre miniautohtone.ro . Nici in comunitatea Dacia nu a fost moderatie, indiferent de circumvolutiuni.  Nu mai zic de realizarile unor tuneri de talie mondiala gen Timi sau Spargatorul de Nuci, la alea nu v-ati oripilat.

Offline buruceagga

• **
  • Mesaje postate: 1.319
  • Colectionar LOGAN 1:43
« Răspuns #36 : 11/29/13*, 12 »
Voi astia vechi colectionari ... aveti puterea sa-i ignorati si pe unii si pe altii? Aveti puterea sa ignorati comportamentul neadegvat si orice incercare de flame oricare ar fi ea si sa incepem sa promovam armonia si valorile masurabile ? Eu nu cred. Dar voi sustine acea tabara care crede in colectia de machete la scara. Daca nu vreti sa avem aici modificari si modificatori de machete sa o spunem clar si concis, sa influentam schimbarea aceasta la moderatori si atunci e ok. Depinde doar de membrii unei comunitati in ce fel sunt stabilite regulile. Dar daca unii stau deoparte si doar se amuza iar cei "vocali" se lupta ... rezultatul e doar "circ si paine" Nu-mi place dar stiu sa-l joc!

Offline mavrodin118

• colecționar machete auto
  • **
  • Mesaje postate: 9.413
« Răspuns #37 : 11/29/13*, 12 »
Ne pasa sau ar trebui sa ne pese de cei ce pleaca

eko, cam târziu pentru asta; băieții ăia cu colecții adevărate au migrat de mult  :(

Offline PaulIP

• **
  • Mesaje postate: 1.271
  • Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste
« Răspuns #38 : 11/29/13*, 13 »
Trist, dar adevarat...
Pasiunile ne definesc, ne apropie, ne fac sa privim viata intr-un mod propiu si... nu ne fac sa imbatranim degeaba!

Offline DannySS

• "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • **
  • Mesaje postate: 5.549
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
« Răspuns #39 : 11/29/13*, 13 »
eko, cam târziu pentru asta; băieții ăia cu colecții adevărate au migrat de mult  :(
Stii ce zic... ;D
1:24- American Dream Cars

klauze

• Vizitator
« Răspuns #40 : 11/29/13*, 13 »
si care mai ramasesera(imi permit cu aroganta ar spune unii sa cred despre mine ca am o colectie adevarata) primesc avertisment cand se iau de mojicii care ne injura....asa ca nu numai din cauza de dacia se pleaca de aici....macar de atunci se vorbeste civilizat nu? hahaha

Offline kta_87

• **
    • automodels.ro
« Răspuns #41 : 11/29/13*, 13 »
Pai se vede unde a plecat limbajul licentios! pe aw...stii ce zic
......

Offline mavrodin118

• colecționar machete auto
  • **
  • Mesaje postate: 9.413
« Răspuns #42 : 11/29/13*, 13 »
si care mai ramasesera(imi permit cu aroganta ar spune unii sa cred despre mine ca am o colectie adevarata) primesc avertisment cand se iau de mojicii care ne injura....asa ca nu numai din cauza de dacia se pleaca de aici....macar de atunci se vorbeste civilizat nu? hahaha

BAN 30 ZILE  <-o

Offline kta_87

• **
    • automodels.ro
« Răspuns #43 : 11/29/13*, 13 »
BAN 30 ZILE  <-o
.."stii ce zic"
......

Offline DannySS

• "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • **
  • Mesaje postate: 5.549
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
« Răspuns #44 : 11/29/13*, 13 »
BAN 30 ZILE  <-o
Corect. Plus obligatia de a-i da Titanului modificarilor cateva NEO sa ti le faca de Dakar. Chiar, klauze, ca nu ai de Dakar.
Stii ce zic...
1:24- American Dream Cars