Autor Subiect: loc de fotgrafiat machete/diorama/poza pe perete???  (Citit de 1322 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline kelu2001

• Grup FINANTARE FORUM & ASOCIATIE MINIAUTO
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 562
  • Gen: Bărbat
    • mylittlecars
as vrea sa renunt la pozatul machetelor pe pervaz  ;) nu am rabdare si timp pentru a crea o diorama smechera cum mi-as dori. ma gandeam, si aici poate ma ajuta cineva cu o idee salvatoare, sa fac cumva o poza cu cladiri, eventual din oras de aici, si sa o printez pe un A3. asa cred ca as avea destul spatiu si unghiuri pentru a incerca ceva poze mai ca lumea cu acest background.

problema e ca nu am nici cea mai vaga idee de cum ar trebui sa fac. ma duce capul sa ma duc in oras si sa vac poze, dar nu stiu sa le dimensionez (cat ar trebui sa fie ca sa se incadreze la 1/43?). m-am gandit ca fac mai bine sa intreb aici decat sa ma apuc sa printez 1 tona de hartie pana o nimeresc, poate a mai facut cineva asa ceva.

am gasit poza asta pe miniauto pe undeva si vad ceva asemanator (poza cu muntii)

va multumesc de ajutor
« Ultima Modificare: 01/18/13*, 21 de kelu2001 »

gabriel43

• Vizitator
Cred ca la Prognosis am vazut ceea ce te-ar interesa...

Offline AdyAero

• **
  • Mesaje postate: 3.347
  • 1:72
Un A3 e cam la limita pentru un 1:43.
Sfatul meu: O diorama simpla cu o bucata de sosea, in fundal o fatada de cladire.
Eu am construit o bucata de diorama pentru foto din carton si hartie autocolanta, acum am abandonat ideea, incerc sa imi fac un ministudio.

Offline johann.nunweiller

• **
  • Mesaje postate: 20.517
Imi place culoarea de la G

Offline kelu2001

• Grup FINANTARE FORUM & ASOCIATIE MINIAUTO
  • **
  • Mesaje postate: 562
    • mylittlecars
si ce ar trebui sa contina un ministudio?

Offline Cred

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 864
As vrea sa renunt la pozatul machetelor pe pervaz  ;)
Eu abia m-am apucat. :/()?!?
« Ultima Modificare: 06/20/13*, 20 de Cred »

Offline Prognosis

• **
  • Mesaje postate: 1.823
    • Trenuletelele mele, Diorama de la Slobozia, Tunari DeAgostini
Iti trebuie doua placi. Una de fundal si una de suport. Eu am folosit imagini de pe cutiile de casute Faller. Iar pentru jos am folosit imagine de drup pietruit multiplicata si printaa pe A3

Offline AdyAero

• **
  • Mesaje postate: 3.347
  • 1:72
Imi place culoarea de la G
Din pacate culoarea de la G-Klasse e o un defect al fotografierii, am facut poze fara blitz si am uitat sa refac balansul pentru alb. In realitate arata asa:

Offline bezz

• Fool member
  • **
  • Mesaje postate: 2.159
Foarte tare cimitirul cu citroen-uri... imi place si minidiorama lui Adi...

Offline rudolf.s

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 300
  • Colectionar "matchbox" si 1/64
Iti recomand la imprimanta un perete eventual de caramizi sau ceva cladire iar pentru sosea sau o parcare sau pur si simplu asfalt. Poti incerca si dale. Cel mai simplu cauti in Google images texturi care se folosesc si in 3D.
Exemplu: