Autor Subiect: Noi moderatori pe forum - sfaturi, sugestii, reclamatii  (Citit de 22402 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

michi

• Vizitator
am citi si eu ce a reusit sa scrie LDh.
Jos palaria, are dreptate.
Nu stiu de ce am sentimentul ca titlul acestui topic ar trebui sa fie:
"noi , moderatori pe acest forum !"
Pãcat ca pe zi ce trece dam inapoi (si nu Caesar-ului cea ce este al lui...)

Offline Stefan

• IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • Mesaje postate: 14.201
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
LDH,
zici ca sunt comentarii stufoase si o structura stufoasa... poi spune-mi tu mie unde sa-l pun pe asta lung al tau din urma... chiar nu gaseai alt loc din multitudinea aia de topicuri ?

ekofresh,
rar moderatori care sa modereze... ai vazut tu pe aici asa ceva in ultimul timp ?

Lista de NOI moderatori este aproape de finalizare, o voi anunta in curand

Si daca cineva crede ca a descoperit Sfantul Graal al moderarii, il rog sa solicite un loc in aceasta selecta companie, inca se mai poate.
« Ultima Modificare: 04/23/12*, 23 de Stefan »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline LDH

• Full Member
  • Mesaje postate: 1.164
LDH,
zici ca sunt comentarii stufoase si o structura stufoasa... poi spune-mi tu mie unde sa-l pun pe al tau asta lung din urma... chiar nu gaseai alt loc din multitudinea aia de topicuri ?

Pai vezi, Stefan, cum curge apa la moara mea si, culmea, tu deschizi stavilarul.
Cand am spus ca nu citesti cu atentie cata dreptate am avut.
Sper ca viitorii moderatori sa-si dea mai mult silinta.

Nu, nu, puteam scrie in alta parte ci "ezact", "escluziv", numai, aici deoarece din ce am scris anterior, nici aia nu ai citit, a fost inteles exact pe dos si era necesara o explicatie.
Daca ma rezumam numai la explicatie si nu scriam si restul iar nu era bine ca degeaba scriem la "probleme forum" ca tot nu citeste nimeni si nu face nimeni nimic asa ca ce mai conteaza unde scriem?

Pot scrie la "Racing 43" ca tot nu citeste nimeni.
Am sa pun poze ca la alea se uita toata lumea.

Au stiut chinezii de ce folosesc pictogramele si nu incerca sa alfabetizeze ditai multimea de nestiutori de carte.
Sunt mai usor de citit.

« Ultima Modificare: 04/23/12*, 23 de LDH »
Toate cele bune,

LDH

Offline Stefan

• Super-Hero Member
    • Miniauto
Deci pana la urma ce ai scris tu la "Probleme forum" este sau nu o gluma ?
(vezi)

chiar nu inteleg ce vrei sa spui, incearca sa fii mai concis

remusro

• Vizitator
Dragi colegi de forum

Spre placerea unora (multumesc de sustinere tuturor) si disperarea altora :'(, am fost invitat sa moderez acest forum. Initial, am vrut sa fiu numai pe Mono Colectii, unde nu se intampla niciodata nimic, si unde isi fac veacul prigonitii forumului, aia cu R12. Dar se pare ca intr-un vacuum de putere, unii la care nici nu te gandesti sunt impinsi in fata. E OK. Nu stiu cat de bun sunt eu pentru asta, insa ca de obicei voi da tot ce am mai bun din mine.

Sunteti la curent cu telenovele R12 intamplate aici pe forum, si mai ales cu episodul Cristi-Geo, pe care inca nu pot sa il inteleg. Acesta s-a petrecut si pe un fond general de degradare a acestui forum, unde respectul, consideratia si eleganta in conduita au fost inlocuite de unii mai mult sau mai putin cu pretentii intelectuale cu mitocania, marlania, umorul jegos si jignirea. Desigur, lipsa unei autoritati care sa intervina cat de cat ferm a facilitat acest proces. Nu va mai fi cazul.

Nu sunt eu ala care sa se dea in stamba (nici nu am dorit sa fiu moderator global, mi s-a cam pus in brate), insa in lumina celor petrecute in ultimul timp, ma bucur ca asa s-a intamplat, si daca va fi nevoie, voi deveni un mic despot. Iata cum vad eu lucrurile, deocamdata:

1. Nu voi permite nici o atitudine zeflemitoare referitoare la vreo colectie, sau marca de masina. Se pot comenta machete, cu bune si relele lor, dar nu marca masinii - atitudine care poate genera flame.

2. Nu voi tolera nici o jignire sau atac la persoana. Miniauto nu este locul unde sa se verse frustrarile acumulate in timpul zilei.

3. Pentru ca se pare ca genereaza multa ura (nu stiu de ce) si mai ales in lumina celor intamplate in ultimele zile, voi fi in mod special atent la tot ce se vorbeste despre R12. Am devenit foarte iritabil in ultimele zile la acest capitol, culminand cu ziua de ieri, si daca mai aud cea mica vorbulita sau afirmatie cu iz de zeflemea referitoare la aceasta marca, voi actiona imediat. Acum sa vedem daca pe durii cu compuneri ii mai tine pompitza sa se mai racoreasca pe aici.

Happy collecting! ;D

Offline Stefan

• Super-Hero Member
    • Miniauto
that's my man !  )0(
way to go !  )0(
etc

aceste frumoase expresii francofone nu pot nici pe departe sa traduca in cuvinte ceea ce simt

deci o luam cu pictograme, cum zicea colegul LDH :

)0( :/()?!? <-o afro.gif

PS
Bravo Remus !
Incearca sa fii tu rau ! (ca pe mine ma pufneste rasul ;') )

Offline LDH

• Full Member
  • Mesaje postate: 1.164
Deci pana la urma ce ai scris tu la "Probleme forum" este sau nu o gluma ?
(vezi)

chiar nu inteleg ce vrei sa spui, incearca sa fii mai concis

Care din ele ca am scris mai multe?

Daca te referi la "chestia" cu butonul care iti arata daca poti glumi au ba la un subiect, da, a fost o gluma serioasa  :D
Toate cele bune,

LDH

Offline Stefan

• Super-Hero Member
    • Miniauto
bine

L.E.

LDH,
tu nu intelegi un lucru... ti-am mai spus ca in general nu sterg cacaturile si vomele altora, prefer sa ramana scris totul, asa lumea se lamureste imediat cu cine are de-a face.

e dureros dar eficient

« Ultima Modificare: 04/24/12*, 00 de Stefan »

klauzeklauze

• Vizitator
felicitari pentru instaurarea cenzurii si dictaturii Stefan....sa pui in charge pe cel mai mare frustrat, inseamna o lipsa acuta de valori, dar asta e....de data asta chiar ca ati auzit de mine ultima data....puteti va rog si o spun la modul cel mai serios sa imi stergeti contul de pe acest forum? as aprecia acest gest ca pe o favoare amicala.
multumesc pentru vremurile frumoase si...pacat...

remusro

• Vizitator
multumesc pentru vremurile frumoase si...pacat...

Subscriu.  :-\

Offline Stefan

• Super-Hero Member
    • Miniauto
klauzeklauze,

esti bun te rog sa postezi cerea ta de inchidere a contului la topicul dedicat ?

asa, "just for the record" ;)
« Ultima Modificare: 04/24/12*, 00 de Stefan »

klauzeklauze

• Vizitator
unde e ala ca nu stiu

Online ekofresh

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.379
Asta e buna, ce conteaza cine e moderator? Aveti o varsta si va tineti de cioace si orgolii personale...

Offline Stefan

• Super-Hero Member
    • Miniauto
unde e ala ca nu stiu

ziceam sa te las sa cauti, la asa decizie musai trebuia sa stii unde este... dar hai sa nu te mai tin... ;)

http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=14419.30

Offline mavrodin118

• colecționar machete auto
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 9.535
... si cand te gandesti ca suntem niste indivizi pasionati de machete ...