Autor Subiect: McLaren Mercedes MP4-15 [2000][HotWheels]  (Citit de 1259 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

VIPER

• Vizitator
Aceasta macheta i-am facut-o cadou sotiei de ziua ei acum cativa ani (4-5). Ea este un mare fan al lui Hakkinen, al echipei McLaren si a lui David Coulthard (in aceasta ordine). De asemenea si eu il apreciez enorm pe DC. Si cum la vremea respectiva nu erau prea multe variante, am luat aceasta macheta facuta de HotWheels (din nou multumiri lui Vlad :D). Este din perioada de glorie a lui McLaren, cand cuplul Hakkinen - Coulthard facea legea. Ce vremuri...

Plusuri:
- rotile bracheaza, volanul se misca simultan
- se deschid capacele de alimentare cu benzina (pentru asta se foloseste chiar un "lollipop" ca in F1)
- gumele din cauciuc
- reprezentare buna a pilotului si echipamentului

Minusuri:
- cel mai mare si deranjant este calitatea decalurilor (abtibilduri, etc). Este principalul motiv pentru care masina este plina de praf, inca nu am gasit solutia de a o sterge corespunzator fara a distruge decalurile (din pacate in unele zone au aparut probleme...).
- "burta" masinii este slab reprezentata (nici nu am mai pozat-o)
- "suspensiile" sunt inexistente

Una peste alta, este vorba de o alta macheta ce are o mica "poveste de familie" in spate, asa ca totul este ok.

Offline Alex_Aeg

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.596
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Re: McLaren Mercedes MP4-15 [2000][HotWheels]
« Răspuns #1 : 01/10/09*, 16 »
daca tot lucrezi cu sotia ... spunei sa iti cumpere scula aia cu care se fardeaza femeile pe obraji. E o "perie" stufoasa si moale ... cu aia se curata excelent

VIPER

• Vizitator
« Răspuns #2 : 01/10/09*, 16 »
Nu foloseste chimicale si farduri :P Nu e genul, Slava Domnului!

Pensula am, si inca foarte buna, lucrez in IT si am nevoie de asa ceva cand curat placi video etc. Dar din pacate nu e suficienta pentru praful de pe macheta asta, iar daca dau mai tare se iau decalurile, se sfarama!

Offline Alex_Aeg

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.596
  • Imparatul moare ultimul !!!
« Răspuns #3 : 01/10/09*, 17 »
pai iti spun eu ca nu e cu fardurile dar are aia ... orice femeie o are. Cand mergeti pe la un chef ceva ... se da cu pudra de aia de ten. Intreab`o

VIPER

• Vizitator
« Răspuns #4 : 01/10/09*, 17 »
Nope, nu se da. Crede-ma, stiu ce zic. Nu are nevoie si nu e cazul.

Offline Wheels

• Full Member
  • Mesaje postate: 1.833
« Răspuns #5 : 01/10/09*, 17 »
Cred ca aceasta masina, nici in realitate, nu are suspensii. Cat despre