Autor Subiect: Jordan Ford EJ-13 [2003][Minichamps]  (Citit de 1127 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

VIPER

• Vizitator
Jordan Ford EJ-13 [2003][Minichamps]
« : 01/09/09*, 13 »
In familie suntem "fanatici" cu motorsport-ul in general, si cu Formula 1 in special. Asta inca de pe vremea cand Senna se batea cu Mansell (sotia mea fiind un mare fan al lui Senna, eu al lui Mansell, dar asta am aflat dupa nunta :D). Cu toate acestea nici unul dintre noi (in special eu) nu am "tinut" cu echipele de top ale momentului. Eu personal am urmarit echipa Jordan inca de la inceputuri. Eddie Jordan, fondatorul echipei, a fost cel care a descoperit enorm de multe nume grele in F1, printre care si pe Schumacher! Din pacate colorata echipa Jordan a trebuit sa fie vanduta si astfel am ramas fara o echipa favorita... Cu toate acestea am incercat sa pun mana pe un Jordan de calitate, si am reusit cu acest Jordan Ford (eu fiind si posesor de Ford, si un pic "fanatizat" pe marca asta). Pilotul este Giorgio Pantano, care la vremea aceea nu a facut mare branza in F1, dar mai nou este noul campion al GP2.

Macheta este facuta de Minichamps si se vede imediat diferenta de calitate fata de McLaren-ul facut de HotWheels ... Decalurile sunt de foarte buna calitate, lipite foarte fain (la prima vedere am crezut ca masina este vopsita), suspensiile lucreaza (putin dar lucreaza), rotile se invart ok, in fine, pe scurt, o macheta care imi face placere:

« Ultima Modificare: 01/09/09*, 14 de Ionut »

Offline ksm

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.316
Re: Jordan Ford EJ-13 [2003][Minichamps]
« Răspuns #1 : 01/09/09*, 15 »
eu sunt fan mare F1, ma uit la Marele Circ din 92, d knd aveam 8 ani, dar d pilotu asta n-a auzit... deh mai am si eu scapari. felicitari pentru colectia de monoposturi, dar fara un Ferrari....nu arata bine!
cumpar masinute cu cheita

Offline r27kul

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 163
  • Gen: Bărbat
  • WRC
« Răspuns #2 : 01/09/09*, 15 »
Super tare,m-ai lasat fara cuvine  ;D ,dar imi revin.O colectie bogata de machete din motorsport,WRC ai?Formula 1 este primul sport cu motor la care am avut acces si eu prin intermediul televizorului.Sunt mare fan Schumacher inca de cand era la Benetton,sincer nu l-am vazut "pe sticla" cand a evoluat pt Jordan insa am colectionat poze din reviste germane de pe vremea aia.
Si off-topic:acelas user il ai si pe forumul autorally ?
Colin McRae forever!
http://r27kul.blogspot.com/

VIPER

• Vizitator
« Răspuns #3 : 01/09/09*, 15 »
@ksm: Tocmai ce am pozat si ultimul Ferrari al lui Schumi, il postez imediat :D Dar o sa fie un pic mai neobisnuit pentru voi, o sa vedeti ;)

@r27kul: O sa urmeze si un BMW LeMans 1999. Si cand termin (curand) cu 1/18, trec la cele mai mici unde sunt destule din motorsport. Pe forumul autorally parca nu am user, asa ca daca vezi un VIPER (scris exact asa) acolo, trage-l de urechi, ca am nick-ul asta din 1992 si cam pe toate forumurile din RO sau de afara il port cu mandrie (de ce din 1992 o sa vedeti acusi).