MINIAUTO - ZONA DE PREZENTARE - Machete și colecții personale > Machete "wheatered"

Mercedes "OldFriends"

(1/4) > >>

Mihai:
Va prezint cea mai recenta si interesanta piesa din colectie  ,care va concura luna viitoare la cea mai buna poza! Poate va avea un succes ceva mai mare !  ???

A fost lovita , zgariata , mazgalita si va sta mult in ploaie si soare pt a capata rugina si implicit mai multa autenticitate !

Enjoy !

Stefan:
saraca serie OldFriends... dupa ce ca vin gata "fezandate" , le mai maltrateaza suplimentar si posesorii  )0(

ma intreb oare rugineste ceva la ea ?
(adica are ceva metal in componenta ?)

PS
o idee: un parbriz crapat si un cauciuc dezumflat ar da si mai bine  afro.gif

Mihai:
parbrizul l-am crapat usor , dar nu se vede in poze, iar cauciucul ar tb sa-l pun pe aragaz ! :) de ruginit poate sa rugineasca putin caroseria pe unde am dat cu smirghelul- asta daca nu este caroseria dintr-un aliaj de aluminiu. este foarte distractiva aplicatia de fata,dar nu prea iti vine sa te joci asa cu un cmc nu?

ksm:

--- Citat din: mike_mp din 11/03/10*, 13 ---parbrizul l-am crapat usor , dar nu se vede in poze, iar cauciucul ar tb sa-l pun pe aragaz ! :) de ruginit poate sa rugineasca putin caroseria pe unde am dat cu smirghelul- asta daca nu este caroseria dintr-un aliaj de aluminiu. este foarte distractiva aplicatia de fata,dar nu prea iti vine sa te joci asa cu un cmc nu?

--- Terminare citat ---
am impresia ca exista niste substante corozive care grabesc fenomenul de ruginire, cred ca Ciprian stie mai multe

ref. la topirea cu bricheta, te pot ajuta, am experienta deja ;D

Mihai:
cu bricheta nu. vreau sa aiba macar rotile ok. este oricum o bijuterie !

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă