Autor Subiect: probleme INDEX 1/18  (Citit de 45574 ori)

0 Membri şi 22 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
probleme INDEX 1/18
« : 10/30/09*, 11 »
Sectiunea "masini de strada" a fost impartita in doua, alfabetic, A-L si M-Z, din cauza limitarii numarului de caractere intr-un topic.

Cu ocazia asta am zis sa deschis si un topic cu "problemele" subiectului dupa ce mai multi utilizatori au semnalat o problema cu linkurile.

Dupa cum am constatat si eu, uneori linkurile nu mai poti fi accesate prin click direct. Am observat ca problema asta nu e prezenta mereu. Am discutat si cu stefan si nu stim care e cauza, de la unele calculatoare merge, de la altele nu, in anumite momente. Va recomand sa luati linkurile cu copy si sa deschideti intr-o pagina separata.

In caz ca apar si alte probleme sau aveti sugestii sau reclamatii am sa va rog sa le semnalati aici.

Multumesc!
« Ultima Modificare: 11/08/10*, 10 de Ciprian »

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #1 : 12/06/09*, 12 »
Ne apropiem cu pasi repezi de prezentarea machetei 1:18 cu numarul 300 !!!!  )0( )0( )0(

Momentan sunt 295!

La fel, sunt 393 de utilizatori inregistrati! ;)

e un pic ciudat, tocmai am actualizat indexul la zi si mi-au iesit doar 293. asta calculand doar numarul de linkuri de acolo, mai e un hummer prezentat in 2 versiuni la un loc sau hudson hornet, dar tot nu iese la recensamant 300 ;D
« Ultima Modificare: 12/06/09*, 13 de Ciprian »

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #2 : 12/06/09*, 12 »
e un pic ciudat, tocmai am actualizat indexul la zi si mi-au iesit doar 293. asta calculand doar numarul de linkuri de acolo, mai e un hummer prezentat in 2 versiuni la un loc sau hudson hornet, dar tot nu iese la recensamand 300 ;D

Pai probabil index-ul nu este actualizat. Eu am facut un calcul dupa numarul de topicuri deschise la sectiunea 1:18, unde:
sunt 15 pagini. Pe prima pagina sunt 18, apoi sunt 13 pagini a cate 20 machete si ultima pagina (15) astazi are 18 topicuri, deci:
18 + 20x13 + 18 = 18+260+28 = 296 ! ;)

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #3 : 12/06/09*, 13 »
mda, ce ma enerveaza, tre sa caut cele 3 machete in carul cu fan... imi fac eu timp si pentru asta... pregatesc o statistica pentru aniversarea 300 8)

Bizi

  • Vizitator
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #4 : 12/07/09*, 07 »
mda, ce ma enerveaza, tre sa caut cele 3 machete in carul cu fan... imi fac eu timp si pentru asta... pregatesc o statistica pentru aniversarea 300 8)
de exemplu, al meu aston DB9 nu e in index. mai gaseste inca 2  :P

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #5 : 12/07/09*, 07 »
de exemplu, al meu aston DB9 nu e in index. mai gaseste inca 2  :P

mersi de info, sunt si eu om,  nu le vad pe toate. e posibil ca unele sa fi ramas din perioada in care era harababura totala in index...

Bizi

  • Vizitator
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #6 : 12/07/09*, 07 »
ar fi bine ca toti care au prezentat, sa verifice si in index. daca nu sunt, sa zica

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #7 : 12/07/09*, 07 »
ar fi bine ca toti care au prezentat, sa verifice si in index. daca nu sunt, sa zica

o sa ma uit eu din nou cu atentie, in cursul zilei de azi...

LE: aveai chiar 2 machete ;D
« Ultima Modificare: 12/07/09*, 09 de Ciprian »

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #8 : 12/08/09*, 18 »
acum indexul chiar ca este la zi. am adaugat si cele 3 machete care mi-au scapat.

cu ocazia asta va anunt ca prezentarea machetei "Ferrari F430 Scuderia [2007] [Hot Wheels ELITE]" a fost stearsa deoarece nu avea nici o legatura cu standarul unei prezentari. a fost printre primele postate pe forumul asta, avea doar cateva poze foarte proaste si contestate plus 2 pagini de off-topic. mai trebuia o prezentare si erau 300, acum sunt 298 ;D

Offline Dark Side

  • BadBoy 'Vettes !
  • Senior Member
  • ****
  • Mesaje postate: 4.995
  • Gen: Bărbat
  • Corvette Racing: Winners of Le Mans 2011 @ GTE-PRO
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #9 : 12/08/09*, 21 »
Lasa ca fac eu din nou prezentarea la macheta aia cand oi avea chef si voie buna.
L.E.Pe 'Vette-ul meu GS l-ai adaugat la index ?
Click the banner to see my site

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #10 : 12/08/09*, 22 »
daca nu e cu suparare, maserati birdcage nu e masina de strada...
cumpar masinute cu cheita

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #11 : 12/09/09*, 07 »
@darkside: asa sa faci. ti-am pus GS-ul.
@ksm: asa este, am sa-l mut la sectiunea corespunzatoare.

N.B.: am vazut ca unii nu observa, dar machetele sunt impartite in "de strada" si "motorsport", deci vizualizati index-ul pana la capat, nu veti gasi modelele de competitie la primele doua postari cu masini de strada.

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #12 : 01/08/10*, 21 »
review-ul machetei Koenigsegg CCX de la AUTOart postat de alex_aeg a fost sters, acesta fiind tradus integral de pe un alt forum.

prezentarea originala se afla aici: http://www.diecastxchange.com/forum1/topic/52308-autoart-koenigsegg-ccx-118-review-with-videos/page__hl__Koenigsegg%20CCX

Offline Dark Side

  • BadBoy 'Vettes !
  • Senior Member
  • ****
  • Mesaje postate: 4.995
  • Gen: Bărbat
  • Corvette Racing: Winners of Le Mans 2011 @ GTE-PRO
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #13 : 01/08/10*, 22 »
Totusi... unele poze pe care le-a pus Alex_aeg nu le-am gasit in review-ul de pe DX... ???
Click the banner to see my site

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #14 : 01/08/10*, 22 »
Totusi... unele poze pe care le-a pus Alex_aeg nu le-am gasit in review-ul de pe DX... ???

este mai putin important. nu e normal sa iei si sa treci prin google translate un text pe care sa-l pui pe forum ca fiind al tau. e de bun simt. nu conteaza ca avea sau nu si poze facute de el. regulamentul se aplica pentru toata lumea.