Autor Subiect: Masini de constructii- Creeaza-ti propria arie de lucru  (Citit de 28619 ori)

0 Membri şi 9 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline ampopa

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 853
  • Gen: Bărbat
    • Vitrina cu machete
In mod sigur cele branduite CAT sunt Norscott, celelalte sunt copii tot dupa utilaje CAT se pare...
Cele personalizate sunt Norscot-urile originale, in timp ce alea " generice" sunt cele din revista (de unde se vede ca sunt asemanatoare cu Norscot).
In plus, am vazut si un excavator New Holland printre machetele Amercom. New Holland 1:64 a fost facut de Ertl (ced ca au facut si cateva Cat-uri, la un moment dat).
« Ultima Modificare: 05/10/14*, 19 de ampopa »

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Amercom copiaza multe chestii, colectiile de blindate 1:72 sunt kit-uri de plastic copiate, nu m-as mira sa fie si astea la fel. Primul numar nu o sa il ratez...

Offline ampopa

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 853
  • Gen: Bărbat
    • Vitrina cu machete
Amercom copiaza multe chestii, colectiile de blindate 1:72 sunt kit-uri de plastic copiate, nu m-as mira sa fie si astea la fel. Primul numar nu o sa il ratez...
Ady, nu stiu daca sunt copiate. Pur si simplu, cred ca sunt facut de catre fabricile producatoare. Din cate stiu, Amercom este doar editura, asa ca isi ia machetele " de unde apuca".

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Poate-l baga si pe asta in colectie ... le-ar trebui 2-3 cutii lipite pentru asta ;)

Berliet T100 Tulsa

http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=10330.msg79274#msg79274

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline ianus1874

  • Senior Member
  • ****
  • Mesaje postate: 3.183
  • Gen: Bărbat
Amercom copiaza multe chestii, colectiile de blindate 1:72 sunt kit-uri de plastic copiate, nu m-as mira sa fie si astea la fel. Primul numar nu o sa il ratez...
Problema e ca au o calitate foarte slaba.

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
merge de Craciun, cadou in firmele de constructii

stiu o librarie care in 2012 a vandut pentru asta tot stocul Joal ;)

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

klauze

  • Vizitator
depinde ce calitate astepti de la ele. Daca vrei doar ceva sa iti maai umpli rafturile ca nu sint destule dea, de vis si de....inca ceva, sint foarte ok. Daca vrei calitate adevarata la utilaje, cred ca stie orice doritor unde sa caute. si daca nu, ii zic eu: la scara 1:50, dupa pret: daca sare de 50 de euro(noua nu ebay) e un loc din care se poate incepe.

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Sa vad ce o sa iasa... eu as vrea sa apara un camion de ala de cariera Volvo din anii 80, am unul de la Solido de zeci de ani si as vrea sa vad si alta varianta.

asta e
 https://www.google.ro/search?q=VOLVO-BM+DR-860+sOLIDO&client=opera&hs=fK&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=GnNvU7GMMYGN7Qbx44Ew&ved=0CDYQsAQ&biw=1152&bih=766

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline cosminos3000

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 626
  • Gen: Bărbat
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
uite aici cam care este calitatea si detalierea, este numarul 1 al revistei din serbia

http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=36173.0
« Ultima Modificare: 05/11/14*, 15 de cosminos3000 »

Offline Cosmin Dina

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 72
  • Gen: Bărbat
  • no, amu-i amu !
    • my facebook
Colectia pare ok, atata timp cat, sper eu, nu vor lansa acelasi model in variante calitativ diferite (cum se intampla la Ferrari Collection).
Eu unul m-am saturat sa alerg dupa varianta corecta, mai ales ca acum sunt fortat sa calc pragul Inmedio din ce in ce mai des.
hoarder.

Offline Cosmin Dina

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 72
  • Gen: Bărbat
  • no, amu-i amu !
    • my facebook
Iata coperta primului numar!

hoarder.

Offline sdm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 780
  • Gen: Bărbat
Senilele sunt functionale?
0768 663 242.

Offline ampopa

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 853
  • Gen: Bărbat
    • Vitrina cu machete
Asa ar trebui, din cate stiu eu.

Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
oare este Norscot?

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
oare este Norscot?
Cel putin Norscot si sunt sanse mari sa fie si din rasina,asa incat pretul este corect.I-am contactat pe cei de la Inmedio si mi-au spus ca deja cozile sunt formate in fata magazinelor si din cauza acestui succes nescontat se vor da doar doua reviste per persoana,numai celor care au buletin de Bucuresti,asta pentru capitala si la fel in restul tarii,ai buletin de Zimnicea cumperi doar in Zimnicea,bineinteles maxim 2 bijuterii !
P.S. Intre timp au si aparut circa 21 de forumuri dedicate utilajelor in cauza.La guvern cica deja se discuta marirea pensiilor cu 52 de lei si se pare ca si bugetarii se vor bucura de o marire de salariu asemanatoare,in asa fel incat tot romanul sa aiba cat mai multe Norscot-uri de rasina !