Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home3/rmin0017/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
DeAgostini Romania - Colectia "Masini de legenda"

Autor Subiect: DeAgostini Romania - Colectia "Masini de legenda"  (Citit de 1109904 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Schumy

• Vizitator
Deci se vrea aro de armata , care avea un proiector langa oglinda retrovizoare , iar tractoarele alea sunt supradimensionate rau  si strica tare macheta.Mergea pusa si o canistra langa roata de rezerva dar in fine.....Daca o priesc si p-asta cu multe defecte de asamblare o sa regret amarnic banii dati.!!!

Offline Piniuli

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.159
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
nu se vrea Aro de armata. Are numar civil, nu cu A - . E un Aro verde. Ca nu prea erau Aro verzi civile e altceva :) .

Offline green_ice

• **
  • Mesaje postate: 338
tocmai am observat o chestie interesanta  ;D
biblioraftul este conceput sa tina 20 de reviste,
si cu el vin si 5 stickere, numerotate de la 1 la 5 (pt. 5 bibliorafturi)..
ceea ce inseamna 5x20 = 100 MACHETE !!!
 )0(  )0(  )0(

Offline AdyAero

• **
  • Mesaje postate: 3.285
  • 1:72
Cred ca asta e formula standard in toate tarile. Sunt curios ate variatii si variatiuni vor scoate daca chiar apare colectia. Dacia Taxi, Dacia Salvare, Dacia Militie si Politie, Aro de la MP, Aro civil, Oltcit, IMS, Trabant in 2-3 versiuni, Volga, Lada, Fiat 850, niste rusesti...
Fara alte matrite noi de-abia pot umple 20-30 de numere, fara sa vedem alte chestii care la noi sunt rare si e posibil sa nu le cumpere decat colectionarii (adica ce se gaseste prin Rusia, Polonia, Cehia...).
Daca mai scot matrite pentru Oltcit CS (papuc), Dacia 1305, Dacia Sport si mai baga o Dacia 1100, mai pot atrage marea masa.

VIPER

• Vizitator
Biblioraftul in sine e foarte fain, dar are cel mai cretin sistem de a strange revistele in el... Stiu de la Corpul Uman, m-am chinuit cu Junior sa le asezam cum trebuie si nu stau deloc cum trebuie...

Cat despre modele, numai pe matrita de Dacia 1300/1310 berlina si break si se pot face destule variatii interesante ;)

Offline bachus_21

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 546
Mi-a ajuns si mie "gipul" :D Imi place, nu-i reprosez decat ca are suruburile atat de stranse incat nu am reusit sa il demontez; vreau sa-i scot prelata ca de... vine vara.
Piniuli, cand apare 241 ??? ;D

Offline Piniuli

• **
@VIPER
In general n-au iesit decat masini de strada in cadrul colectiilor, cu exceptia Poloniei unde au scos 4 machete de vehicule de urgente ca si numere speciale. In Rusia a fost in test o colectie de vehicule de urgente bazata pe aceleasi machete.

@bachus_21
  Pai pana apare, ia si tu geamurile si ramele de le un alt Aro si punele invers pe asta si ai 241. Iti mai tre o freza si o mana de chit  :/()?!?

Offline cbx

• Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 85
nu este nevoie sa-l desfaci ca sa scoti prelata , este prinsa in patru puncte .

Offline green_ice

• **
  • Mesaje postate: 338

Offline specti

• **
  • Mesaje postate: 1.217
Se pare ca Aro este cel mai cautat model si in Ungaria ...  :D

Offline specti

• **
  • Mesaje postate: 1.217
Un Aro modificat ... poze de pe un forum din Ungaria ...

Offline sergebu

• **
  • Mesaje postate: 971
  • SCHNAUZER BREEDER
Eram curios sa vad cum a iesit masca radiatorului dupa vopsire. Probabil ca nu prea bine, daca nu a postat poze.

Offline Piniuli

• **
Nu-i rau
cred ca ar fi trebuit sa iasa cam asa fata ;D

Offline sergebu

• **
  • Mesaje postate: 971
  • SCHNAUZER BREEDER
Nu-i rau
cred ca ar fi trebuit sa iasa cam asa fata ;D
Nu prea cred, daca tinem cont de amprenta care apare pe usa din dreapta sus, langa prelata si de "cercurile" care le-a trasat la roti. <-o
« Ultima Modificare: 03/24/11*, 22 de sergebu »

Offline Piniuli

• **
da, poste ca machetele din colectia finala sa iasa de alte culori (s-a mai intamplat in alte tari) dar in mod sigur doar inca una. Si modificat nu inseamna doar culori.... uite: o roata pe capota, o varianta mai hippie pe plaja, unu camuflat de armata, ACR etc.

Asta e Portaro, dar ca idee

« Ultima Modificare: 03/24/11*, 22 de Piniuli »