Autor Subiect: Mercedes-Benz L6600 "Canvas Truck" [1950][Minichamps]  (Citit de 7718 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline rally 73

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.082
  • Gen: Bărbat
Superba macheta cu detalile ei minutioase si modelul este unul legendar in Germania care a contribiut la reconstructia tarii dupa razboi. Imi place mult si prezentarea care ai facuto. Felicitari.

Offline cosmic

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.485
Felicitari pentru achizitie. Intr-adevar e o raritate si greu de gasit. Oricum la scara ei este impresionanta intr-adevar. Cred ca depaseste lejer si ca greutate o macheta auto 1:12. Putina lume cred ca apreciaza un camion mai mult ca o masina sport, limuzina, etc insa cel mai important e ca tu esti incantat de ea ( si Sergiu of course )

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Eu sunt unul dintre aia putini. Mai ales un camion ca asta care ocupa un loc important in istoria auto a lumii.

Offline SCANIA R 730

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 60
  • Gen: Bărbat
Numai cine a facut o pasiune pentru camioane stie sa aprecieze ce inseamna acest camion in realitate si mai ales la scara asta! BRAVO! BRAVO! BRAVO! " Drumuri bune si tineo tot asa"  )0( Tot respectul meu chiar daca e un MB si nu o SCANIA!!  ;)

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Imi plac si mie foarte mult ... dar deh raman in acest stadiu momentan ca nu am $

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Am demontat temporar platforma de camion de pe sasiu, un bun prilej de a face cateva fotografii. Presupun ca asa aratau multe din camioanele Mercedes la momentul iesirii pe poarta fabricii, urmand sa fie dotate ulterior cu diverse echipamente utilitare.













« Ultima Modificare: 03/19/13*, 11 de Dilo »

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Misto, acum poti sa dai o comanda la Oleco Motors pentru o bena, o cisterna, niste rachete Katiusha etcetera. Le tot schimbi si il scoti la pozat, sa nu ne plictisim. Komatex uber Alles!

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Misto, acum poti sa dai o comanda la Oleco Motors pentru o bena, o cisterna, niste rachete Katiusha etcetera. Le tot schimbi si il scoti la pozat, sa nu ne plictisim. Komatex uber Alles!

=)))))))))

Offline mike_neagu

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 496
  • Gen: Bărbat
« Ultima Modificare: 12/30/10*, 01 de mike_neagu »

Offline Dark Side

  • BadBoy 'Vettes !
  • Senior Member
  • ****
  • Mesaje postate: 4.995
  • Gen: Bărbat
  • Corvette Racing: Winners of Le Mans 2011 @ GTE-PRO
Mercedes-Benz L6600 "Shell Tank" [1950][Minichamps]
« Răspuns #24 : 12/29/10*, 16 »
Ce de detalii are camionul asta... demential !!!
Click the banner to see my site

andrei006

  • Vizitator
Eu recunosc ca ma asteptam sa fie mai "nasoala" cisterna. Aveam si eu odata in plan versiunea ARAL, dar ajunsesem la concluzia ca nu merita. Dupa pozele asta tocmai mi-am schimbat parerea.

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Presupun ca nu te asteptai sa se deschida partea din spate, care e destul de detaliata. Nici eu nu ma asteptam initial. Mihai, cred ca merge prezentare separata ca in afara de cabina nu sunt la fel. Daca esti dispus sa bagi si un text o pot muta ;D

Offline valibrad

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 518
Bai, e reala  0\
nu cumpar nimic.

Online johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.115
 
O prezentare si o macheta de nota 10,cuvintele sunt de prisos! :o :D
Asa si este!

Presupun ca asa aratau multe din camioanele Mercedes la momentul iesirii pe poarta fabricii, urmand sa fie dotate ulterior cu diverse echipamente utilitare.

La fel este si azi, ulterior se adauga dotarile utilitare, asa au aparut producatori precum Schmitz Cargobull sau echipamentele dedicate de la Liebherr.

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Ce bine că ai dezgropat topicul ăsta, nici nu mai știam că prezentasem așa ceva.