Autor Subiect: Mercedes Benz SLR McLaren [2003][Maisto]  (Citit de 3514 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

model collector

  • Vizitator
Rãspuns: Mercedes Benz SLR McLaren [2003][Maisto]
« Răspuns #15 : 11/22/09*, 20 »
Nu imi place modelul din maisto,e foarte slab realizat.CMC-ul merita din plin dar pretul ne opreste pe multi sa il cumparam,iar SLR cabrio din Minichamps nu iese in evidenta cu nimic,desi pretul nu e tocmai mic.
Asa ca SLR ramane o masina superba,dar macheta adevarata se remarca doar in cazul in care ai banii disponibili pentru un CMC ;)

La ce te referi ca cel de la Minichamps nu iese in evidenta cu nimic? L-ai vazut? eu sunt interesat sa il achizitionez.

Bizi

  • Vizitator
Rãspuns: Mercedes Benz SLR McLaren [2003][Maisto]
« Răspuns #16 : 11/22/09*, 20 »
Andrei, ai dreptate. dar asa e: daca ne referim la modelul coupe, cine nu-si permite CMC-ul ramane cu Maisto. Pacat, SLR-ul e un model deosebit. As fi vrut sa fie facut si de un producator de mijloc, gen Autoart, Kyosho sau PMA.

E prea superb modelul si o sa-l schimb si eu cu un CMC, dar atunci cand o sa-mi permit. Dar cand o sa am o situatie financiara mai "stabila"

Offline Andrei G.

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 827
Rãspuns: Mercedes Benz SLR McLaren [2003][Maisto]
« Răspuns #17 : 11/22/09*, 21 »
La ce te referi ca cel de la Minichamps nu iese in evidenta cu nimic? L-ai vazut? eu sunt interesat sa il achizitionez.

Cauta poze pe net si ai sa vezi "calitatea" modelului,din punctul meu de vedere e foarte slab la fel ca si sl 65 amg black series.Uite aici niste link-uri ajutatoare:
http://www.replicas.co.kr/src/products/products_detail.php?product_category_id=&product_mst_id=MC439526BK
http://www.ssoza.com/

Parerea mea e ca SLR-ul nu face 70 euro,in timp ce sl 65 amg nu isi merita cei 80 euro,prefer sa dau poate mai mult cu 10-20 euro pe un AA care te lasa fara cuvinte! :o

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
Rãspuns: Mercedes Benz SLR McLaren [2003][Maisto]
« Răspuns #18 : 11/22/09*, 22 »
dl bizi, trebuie sa-l mai si gasesti daca ai banisori :o
cumpar masinute cu cheita

Bizi

  • Vizitator
Rãspuns: Mercedes Benz SLR McLaren [2003][Maisto]
« Răspuns #19 : 11/22/09*, 22 »
fac o supra-oferta si tot il iau

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Rãspuns: Mercedes Benz SLR McLaren [2003][Maisto]
« Răspuns #20 : 11/22/09*, 22 »
Andrei, ai dreptate. dar asa e: daca ne referim la modelul coupe, cine nu-si permite CMC-ul ramane cu Maisto. Pacat, SLR-ul e un model deosebit. As fi vrut sa fie facut si de un producator de mijloc, gen Autoart, Kyosho sau PMA.

E prea superb modelul si o sa-l schimb si eu cu un CMC, dar atunci cand o sa-mi permit. Dar cand o sa am o situatie financiara mai "stabila"

De PMA e facut ... dar destul de slab pentru pretul care il cer pe el.

Bizi

  • Vizitator
Rãspuns: Mercedes Benz SLR McLaren [2003][Maisto]
« Răspuns #21 : 11/22/09*, 23 »
a facut coupe-ul?

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Rãspuns: Mercedes Benz SLR McLaren [2003][Maisto]
« Răspuns #22 : 11/22/09*, 23 »
A, scuza`ma. Am crezut ca te referi la SLR in sine ... scuze inca o data