MINIAUTO - ZONA DE PREZENTARE - Machete și colecții personale > PREZENTĂRI MACHETE ȘI COLECȚII PERSONALE LA SCARĂ

Scara de colectie pentru machete

(1/10) > >>

Stefan:
 :o

Stefan:
Ovidiu, vezi ca am initiat un sondaj (poll) pe aceasta tema , ca tot e la moda acum cu alegerile lu' peste !

OLECO:
Foarte bine si iti multumesc pentru ajutor. Chiar sunt curios sa vad ce iese :)

Oleco Motors:
Care este cea mai colectionata scara pentru machete? 1/18/, 1/24/, 1/43, 1/72, 1/87 sau scari intermediare.

Parerea mea este ca scara 1/43 este "cea mai ravnita" de majoritatea colectionarilor.  :)
Voi ce parere aveti???  :D :)

Stefan:
parerea mea este ca depinde pe cine intrebi  ;D
eu sunt fan 1:43, in principal ... si restul, in secundar ;)

o sa pun ceva articole de pe net, sa vedeti si pe afara cum este ...

Americanu' de exemplu, are si pereti blindati cu 1:18, dar si lazi pline cu HotWheels-uri de la magazinul din colt ;)

Europeanul continental adora 1:43 si 1:18, pe cand englezul voteaza cu americanul (numai ca are Matchbox in loc de HW)... cam asa vad eu lucrurile ... si nu stiu nimic de preferintele de la chinezi, rusi si japonezi  ;D ;D ;D

Oleco Motors:

Ovidiu, inca ceva : in anii dinainte de 89, nu prea gaseai 1:18 pe plaiurile mioritice ... in afara de celebrele TinToys chinezesti sau plasticele romanesti sau DDR-iste ;)

de aceea multi "colectionari" mai in varsta au stocuri mari de 1/43 sau 1/67 pe acasa .


Oleco Motors:
Ma intereseaza sa vad care este cea mai colectionata scara, indiferent daca sunt colectionari cu machete la diverse scari.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă