Autor Subiect: Mercedes-urile mele 1/43 :D  (Citit de 2176 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline THUNDER77

  • Classic cars fan....
  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 751
  • Gen: Bărbat
Mercedes-urile mele 1/43 :D
« : 01/22/10*, 14 »
Mi-am promis , cand eram mai mic , ca atunci cand voi fi mare :D imi voi lua un Mercedes "Cobra" , dar cu socoteala de cand esti mic nu mai da cu cea de cand esti mare , nu am reusit , asa ca m-am rezumat la machete. Din pacate nu am decat 4 bucati  care nu sunt firme consacrate cum am vazut aici pe forum , si nici nu este vreunul "Cobra" , dar imi plac la nebunie si sunt "vedetele" colectiei mele .
In ordinea "numerelor de pe tricou" , de la stanga la dreapta va prezint : Mercedes Benz SSKL Mile Miglia 1931-Rudolf Caracciola , Mercedes Benz W125 SilberPfeil 1937 , Mercedes Benz 300 SL 1952 Racing si Mercedes Benz W113 280 SL 1971 .

Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa...

klauzeklauze

  • Vizitator
Rãspuns: Mercedes-urile mele 1/43 :D
« Răspuns #1 : 01/22/10*, 15 »
foarte frumoase chiar daca nu sint "de firma"....succes in continuare la adunat mercedesuri!

Offline Oleco Motors

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 2.191
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar si constructor handmade de machete
Rãspuns: Mercedes-urile mele 1/43 :D
« Răspuns #2 : 01/22/10*, 17 »
Sa inteleg ca esti "fan" Mercedes?  :D

Offline THUNDER77

  • Classic cars fan....
  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 751
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Mercedes-urile mele 1/43 :D
« Răspuns #3 : 01/22/10*, 21 »
Multumesc klauze...acum intelegi de ce vroiam asa de atre 280-ul ;) ?  Oleco sunt "fan partial" Mercedes , pentru ca imi plac doar modelele care s-au fabricat pana in 2000 inclusiv ;)
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa...

klauzeklauze

  • Vizitator
Rãspuns: Mercedes-urile mele 1/43 :D
« Răspuns #4 : 01/23/10*, 15 »
am inteles fara explicatii...doar colectionez si eu si stiu cum e....dar ai grija ca targetul tau e destul de costisitor....modele sint cu zecile...si unele doar de la producatori mai scumpi...cum am eu niste bmw de le face doar neo....si ce sa fac...o sa le iau pana la urma...o sa mai sap si asta e....in viitorul apropiat o sa ma laud cu toate modelele de bmw....sper... ;)

Offline THUNDER77

  • Classic cars fan....
  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 751
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Mercedes-urile mele 1/43 :D
« Răspuns #5 : 01/24/10*, 11 »
Da , asa e klauze...dar sa speram ca am sa ma descurc ;)
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa...