Autor Subiect: Restructurare Zona Comerciala  (Citit de 13998 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #15 : 10/10/10*, 10 »
E bine ca va place, acum e mai simplu la cautare. Cine vrea 1:24, de exemplu, nu mai rascoleste in toate anunturile. Eu vand destul destul de rar dar cand ma uit la cumparari, e enervant sa te uiti pe 4 pagini ca sa gasesti 3 machete 1:18.

PS: Cu ocazia discutiilor de aici, cred ca s-a vazut cine cauta nod in papura si motive de harta.

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #16 : 10/10/10*, 11 »
Inca o chestie ... Daca am deranjat atat de tare pe cineva cu stergerea anunturilor sa mi se adrese pe PM si se rezolva.

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #17 : 10/10/10*, 11 »
E bine ca va place, acum e mai simplu la cautare. Cine vrea 1:24, de exemplu, nu mai rascoleste in toate anunturile. Eu vand destul destul de rar dar cand ma uit la cumparari, e enervant sa te uiti pe 4 pagini ca sa gasesti 3 machete 1:18.

PS: Cu ocazia discutiilor de aici, cred ca s-a vazut cine cauta nod in papura si motive de harta.


Exact ! Acum sunt si eu lamurit ...

Offline GrAnDe

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 397
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #18 : 10/10/10*, 11 »
Arata foarte bine ce ai facut , bine ca ai sters tot sa se elibereze forumul. Felicitari Alex  ;D

Offline nick

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.731
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #19 : 10/10/10*, 13 »
Si eu impartasesc parerea celorlalti, e foarte bine ca s-a structurat zona comerciala.  )0(Ceea ce am zis eu acolo reprezinta o glumita pe care Ciprian a sesizat-o foarte bine. Alex, NO OFFENCE, JUST KIDDIN'. Asa ca nu te supara. "0
Felicitari pentru idee. Este foarte buna !  )0( )0( )0( )0( )0( )0(

Offline theo

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.265
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #20 : 10/10/10*, 13 »
Minunata idee cu ,,Restructurarea Zonei Comerciale'' <-o )0(...numai de s-ar respecta ,,sectiunile''. Constat ca a aparut deja un anunt la ,,Diverse'' in loc sa fie postat la ,,1:43'', asa ca... :-(''

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #21 : 10/10/10*, 13 »
Minunata idee cu ,,Restructurarea Zonei Comerciale'' <-o )0(...numai de s-ar respecta ,,sectiunile''. Constat ca a aparut deja un anunt la ,,Diverse'' in loc sa fie postat la ,,1:43'', asa ca... :-(''

Se vor respecta cu siguranta ... daca te referi la anuntul cu ZIl am observat si eu ca a pus dupa aia ca e 1:43 dar nu l am mai mutat ca si asa l am sucit pe om in toate felurile si l am lasat asa. Dar promit sa ma ocup de Zona comerciala ca si pana acum. Consider ca pe zona asta nu au fost conflicte si daca au mai aparut au fost remediate in scurt timp si pe cale amiabila.

Offline Dilo

  • BAD MOTHER FUCKER
  • Moderator Global
  • ****
  • Mesaje postate: 5.432
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #22 : 10/10/10*, 13 »
Foarte bine, cã nu mai înþelegeai nimic acolo. Mai erau ºi anunþurile închise care ocupau spaþiu degeaba. Felicitãri!

Offline raduferrari

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 463
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #23 : 10/10/10*, 13 »
Foarte bine, ma bucur ca cineva se mai ocupa asa cum trebuie de acest site. Felicitarile mele Alex. Tine-o tot asa.

Offline Adrian Iftime

  • iftimeadrian88
  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 602
  • Gen: Bărbat
  • AUTOart
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #24 : 10/10/10*, 13 »
de fapt, ma bucur ca au disparut threadurile locked si multe altele pierdute in spate. ordinea creata este binevenita
Colectionar AUTOart 1:43

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #25 : 10/10/10*, 13 »
La rugamintea lui Ionut ( klauze ) o sa il citez deoarece el nu vrea sa mai posteze aici.

"Klauze (10.10.2010 13:50:52): io nu mai postez, da poti sa ma citezi te rog. E foarte faina organizarea
 Klauze (10.10.2010 13:51:17): si eu ma luam de cap sa caut machete la 1/43"

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #26 : 10/10/10*, 16 »
La rugamintea lui Ionut ( klauze ) o sa il citez deoarece el nu vrea sa mai posteze aici.

"Klauze (10.10.2010 13:50:52): io nu mai postez, da poti sa ma citezi te rog. E foarte faina organizarea
 Klauze (10.10.2010 13:51:17): si eu ma luam de cap sa caut machete la 1/43"

ca sa laude putea sa treaca temporar peste "printzipurile" astea...  afro.gif

Imi pare bine ca lumea apreciaza corect cele intamplate in Zona Comerciala
« Ultima Modificare: 10/10/10*, 16 de Stefan »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #27 : 10/10/10*, 17 »
De ce prin restructurare trebuie sa sa inteleaga scufundarea topicurilor? Mie mi se par prea multe ramificatii, atat la sectiunea de prezentari cat si la sectiunea de vanzari. Nu o sa plec de pe forum pt asta :) dar imi dau si eu cu parerea:
   La sectiunea vanzari, de ce topicurile de Schimburi si donatii - in care se posteaza din an in Pasti - sa fie pe prima pagina si eu ca sa vand ceva la 1:43 sa ma mai bag prin inca doua? Schimburile si donatiile se pot pune la scara lor, si sa inceapa topicul cu Donez.. sau Schimb...  In locul lor sa fie "Diverse" si "Regulament" Si cand dau la Vanzari sa fie topicurile separate pe scari.
  La fel si la prezentari. Pe topicurile 1:18 si 1:43 se posteaza cel mai des, si ca sa ajungi la o colectia personala tre sa treci printr-o gramada de ramificati, pe cand topicurile celor care colectioneaza la scari diferite sunt la un clic de pagina principala.
  Eu as face un topic "Colectii personale" si unul "Machete individuale" (sau ceva de genul) si astea la randul lor separate pe scari, fiecare, + un subtopic ptr cei cu scari amestecate.
  Ma rog.. nu-mi mai racesc "gura" degeaba... imi dau si eu cu parerea, si o sa ma adaptez.

PS:
@alex_aeg
  Pune-mi si mie te rog topicul de vanzari la loc, ca abia il deschisesem si mi-e lene sa-l pun iar.
« Ultima Modificare: 10/10/10*, 17 de Piniuli »

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #28 : 10/10/10*, 19 »
De ce prin restructurare trebuie sa sa inteleaga scufundarea topicurilor? Mie mi se par prea multe ramificatii, atat la sectiunea de prezentari cat si la sectiunea de vanzari. Nu o sa plec de pe forum pt asta :) dar imi dau si eu cu parerea:
   La sectiunea vanzari, de ce topicurile de Schimburi si donatii - in care se posteaza din an in Pasti - sa fie pe prima pagina si eu ca sa vand ceva la 1:43 sa ma mai bag prin inca doua? Schimburile si donatiile se pot pune la scara lor, si sa inceapa topicul cu Donez.. sau Schimb...  In locul lor sa fie "Diverse" si "Regulament" Si cand dau la Vanzari sa fie topicurile separate pe scari.
  La fel si la prezentari. Pe topicurile 1:18 si 1:43 se posteaza cel mai des, si ca sa ajungi la o colectia personala tre sa treci printr-o gramada de ramificati, pe cand topicurile celor care colectioneaza la scari diferite sunt la un clic de pagina principala.
  Eu as face un topic "Colectii personale" si unul "Machete individuale" (sau ceva de genul) si astea la randul lor separate pe scari, fiecare, + un subtopic ptr cei cu scari amestecate.
  Ma rog.. nu-mi mai racesc "gura" degeaba... imi dau si eu cu parerea, si o sa ma adaptez.
...........

Piniuli,
in general, cei care vand sunt mult mai numerosi decat cei care doneaza  :)

Deci avem mult mai multe mesaje de vanzare decat cele de donatii... si ca sa-i ajutam pe cei care vor sa cumpere fix o macheta 1/43 de la tine si sa nu ia la mana 4 pagini de vanzari diverse pentru asta (deci si in avantajul tau ca vanzator de 1/43 care ai postat unde trebuie), ne-am gandit sa separam dupa scara machetele de vanzare.

In principiu, cam orice ai cauta intr-un site nu trebuie sa fie mai departe de 1-2 maxim 3 click-uri... este o regula a internetului, K.I.S.S. * afro.gif si incercam sa ne conformam ei.

Oricum, sugestiile sunt binevenite oricand si te asigur ca se tine seama de ele

_______________________
* Keep It Simple, Stupid !


PS
Alex_Aeg, am si eu 2 anunturi de pus la loc... vrei sa te ocupi tu te rog de ele ?
« Ultima Modificare: 10/10/10*, 19 de Stefan »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Rãspuns: Restructurare Zona Comerciala
« Răspuns #29 : 10/10/10*, 19 »
 ;D KISS  ;D