Autor Subiect: Politica - pareri personale  (Citit de 3185 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Alex230

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 2.165
  • Gen: Bărbat
Politica - pareri personale
« : 01/20/12*, 01 »
Pe mine ma sperie cel din stanga ,cu monarhia si regele mihai. Se pare ca mai sunt si dezaxati printre manifestanti...
« Ultima Modificare: 01/22/12*, 22 de Stefan »

Offline cosmic

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.485
Rãspuns: Politica - pareri personale
« Răspuns #1 : 01/20/12*, 10 »
@Alex230 - fiecare cu parerea lui :) Sa nu uitam ca sunt tari precum Marea brtianie, Japonia care au monarhie si sunt cu MUUUUULLLT inaintea noastra, asa ca omul poate macar sa spere :)
« Ultima Modificare: 01/22/12*, 22 de Stefan »

Offline Alex230

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 2.165
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Politica - pareri personale
« Răspuns #2 : 01/20/12*, 14 »
@Alex230 - fiecare cu parerea lui :) Sa nu uitam ca sunt tari precum Marea brtianie, Japonia care au monarhie si sunt cu MUUUUULLLT inaintea noastra, asa ca omul poate macar sa spere :)

Da ,dar ce am avut noi pe vremea "rejelui Mnihai" nu se poate cumpara cu ce aveau englezii tot pe vremea aceea. La noi nu merge nimic ,numai monarhia hoțituționalã, șpagomunismul ,etc...
« Ultima Modificare: 01/22/12*, 22 de Stefan »

Offline bezz

  • Fool member
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.055
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Politica - pareri personale
« Răspuns #3 : 01/22/12*, 14 »
Da ,dar ce am avut noi pe vremea "rejelui Mnihai" nu se poate cumpara cu ce aveau englezii tot pe vremea aceea. La noi nu merge nimic ,numai monarhia hoțituționalã, șpagomunismul ,etc...
Daca vorbesti din cartile de istorie comuniste si/sau discursul lui Vadim, mai bine taci... Esti prea mic sa comentezi ceva despre monarhia romaneasca sau regele Mihai. Concentreaza-te pe Basescu, e de-al tau.
 
« Ultima Modificare: 01/22/12*, 22 de Stefan »

Offline Alex230

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 2.165
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Politica - pareri personale
« Răspuns #4 : 01/22/12*, 18 »
Daca vorbesti din cartile de istorie comuniste si/sau discursul lui Vadim, mai bine taci... Esti prea mic sa comentezi ceva despre monarhia romaneasca sau regele Mihai. Concentreaza-te pe Basescu, e de-al tau.
 

Ca matale esti tare batran ,l-ai si prins pe Rege ,asa-i?
Nu vad unde scrie ca trebuie sa am o varsta ca sa comentez un subiect.
Poporul roman a fost este si va fi un neam influentabil. Punct.
Personal ma doare in cot de Basescu ,regele Mihai ,Florin Piersic ,Regele Ferdinand ,Stefan Banica senior, Boc ,Vadim pastilatul ,intr-un cuvant ,istoria Romaniei de la celebritati pana la conducatori.
Atata timp cat in cartile de istorie scrie "poporul romana a fost un popor pasnic care NU a dus razboaie de cucerire" ,mi-e sila cum sa vad cum se zbate lumea fara rost. Cele mai recente "faze" au fost Cadrilaterul si Basarabia ,pierdute pt simplu fapt ca nu eram instare sa le luam inapoi. Cam atat.

Nu mai intru in polemici ,ca nu am varsta necesara ,statutul social si mai stiu eu ce criteriu pe care dumneata ,domnule Bezz de 34 de ani ,pretinzi ca ar trebui sa le am.  
Nu stiu de ce am impresia ca esti chiar dumneata un comunist "gold-member"...
« Ultima Modificare: 01/22/12*, 22 de Stefan »

Offline bezz

  • Fool member
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.055
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Politica - pareri personale
« Răspuns #5 : 01/22/12*, 18 »
Nu m-am referit la varsta cand am zis mic.
Mic=insignifiant, ce ai realizat tu ca sa judeci un om de statura regelui Mihai? Si Basescu, ultimul judecator "public" al regelui, nu-i ajunge nici pana la genunchi. Aveti putina decenta si judecati-i pe cei care au distrus aceasta tara, nu pe cei care au facut ceva pentru ea.


Nu stiu de ce am impresia ca esti chiar dumneata un comunist "gold-member"...
Penibila impresie, ca si contributia ta pe subiect, de securist infiltrat.
« Ultima Modificare: 01/22/12*, 22 de Stefan »

Offline Alex230

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 2.165
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Politica - pareri personale
« Răspuns #6 : 01/22/12*, 19 »
As vrea eu sa fiu KGB-ist mai exact ,dar nu pot.
Contributia mea e zero ,la fel ca si a ta si a multora care se afirma aiurea in loc sa iasa in strada.
Eu nu ies pt ca nu ma intereseaza ,sa iasa altii pt mine. Oricum nu o sa mai stau prea mult in mizeria asta de spatiu carpato-danubiano-pontic.
« Ultima Modificare: 01/22/12*, 22 de Stefan »

Offline bezz

  • Fool member
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.055
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Politica - pareri personale
« Răspuns #7 : 01/22/12*, 19 »
As vrea eu sa fiu KGB-ist mai exact ,dar nu pot.
Contributia mea e zero ,la fel ca si a ta si a multora care se afirma aiurea in loc sa iasa in strada.
Eu nu ies pt ca nu ma intereseaza ,sa iasa altii pt mine. Oricum nu o sa mai stau prea mult in mizeria asta de spatiu carpato-danubiano-pontic.
Aici sunt de acord cu tine si ma abtin de la orice alte comentarii, pentru ca poate am zis prea multe fara sa ne cunoastem. O seara placuta.
« Ultima Modificare: 01/22/12*, 22 de Stefan »

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107