Autor Subiect: Colectia mea feroviara HO  (Citit de 6997 ori)

0 Membri şi 12 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline bonygy1

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
  • Gen: Bărbat
  • membru al comunitatii Miniauto
Re: Colectia mea feroviara HO
« Răspuns #15 : 05/25/16*, 18 »
Da, dar incep sa ma gandesc ca acest standard nu era acelasi cu cel din anii 50-60, de cand se spune ca este facuta aceasta macheta.
Eu chiar am desfacut-o bucatele, in tentativa motivului initial de a fi transformata in altceva. In afara de motor, nu are nici o punte, nici o rezistenta sau alte ganganii prin ea.

Offline bonygy1

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
  • Gen: Bărbat
  • membru al comunitatii Miniauto
Re: Colectia mea feroviara HO
« Răspuns #16 : 05/27/16*, 13 »
*** Am comandat pe Ebay o drezina Brekina 69200, care trebuie sa ajunga in curand. Probabil ca voi incerca sa o motorizez, daca nu trebuie sa o cioplesc prea mult, ca mi-ar parea rau sa o stric. Voi vedea.


Actualitati:
Mi-a sosit ieri jucaria. Doua surprize:
1. Nu are culoarea rosie, asa cum este in poza precedenta si asa cum era si expusa pe site. Este albastra. Sa zicem ca acest aspect ma deranjeaza prea putin, spre deloc.
2. A doua surpriza, care nu poate decat sa ma bucure. Dupa ce am scos-o din cutie, imi dau seama ca este cam grea, iar rotile erau blocate. Uitandu-ma pe burta ei sa caut suruburile de demontare, pentru viitor, cand as fi incercat sa o motorizez, observ niste rotite dintate la puntea spate. Mai sa fie... sa nu imi spui ca are deja motor... Ba da, are (il vad prin geamurile caroseriei, daca motor este acea piesa). Rapid scot o baterie de 9V, ating rotile, bzzz... se invart rotile. Zic... "mi-a trimis neamtul altceva, de 3 ori mai scump!". Repede iau prospectul si citesc... drezina este analogica, dar "vorbereitet fur Decoder" (Google Translate: pregatita pentru decodor).
In fine. Dar, cum cinstea mea are o valoare mult mai mare decat o simpla jucarie sau banii pe care i-am dat pe ea, ii scriu neamtului si il intreb daca nu a facut vreo greseala si daca stie ce mi-a trimis.
Imi raspunde ca nu este nicio greseala, stie exact ce mi-a trimis si care este diferenta de pret. Motivul: nu a putut sa imi trimita produsul comandat, pentru ca le-a vandut pe alte cai, iar ce i-a ramas erau deteriorate, asa ca a preferat sa imi trimita altceva, ca sa nu ma poarte cu vorba si sa renunt la comanda. Imi mai spune ca sa stau linistit, ca nu imi va cere nimic in plus, situatia aparand din neglijenta lui.
O singura rugaminte a avut... daca mai caut ceva pe Ebay si are el produsul respectiv, sa il comand de la el.
Fara comentarii suplimentare.

Offline bonygy1

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
  • Gen: Bărbat
  • membru al comunitatii Miniauto
Re: Colectia mea feroviara HO
« Răspuns #17 : 05/30/16*, 21 »
Iata si cateva poze cu jucaria