Autor Subiect: probleme INDEX 1/18  (Citit de 45195 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline cipilica

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 57
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #15 : 01/08/10*, 22 »
Fratee.... si ce ma mai chinuisem sa scriu acolo... De 2 ori chiar, prima data iesisem din greseala si bineanteles ca se pierduse mesajul.
Oricum macheta merita, astept prezentare finala totusi...

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #16 : 01/09/10*, 12 »
este mai putin important. nu e normal sa iei si sa treci prin google translate un text pe care sa-l pui pe forum ca fiind al tau. e de bun simt. nu conteaza ca avea sau nu si poze facute de el. regulamentul se aplica pentru toata lumea.

Cat de multa incredere ai in tine ... uimitor.

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #17 : 01/09/10*, 13 »
Fratee.... si ce ma mai chinuisem sa scriu acolo... De 2 ori chiar, prima data iesisem din greseala si bineanteles ca se pierduse mesajul.
Oricum macheta merita, astept prezentare finala totusi...

Eu nu mai fac prezentare ... las pe altcineva sa faca. Sau asteapta pana se strang fanii lui Ciprian sa doneze banuti sa ii cumpere si lui una si atunci sa te tii ca urmeaza o prezentare de nu a vazut lumea.

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #18 : 01/14/10*, 11 »
Citat
am sters pozele la toate prezentarile mele la 1/18 pentru ca machetele nu imi mai apartin in prezent. las noii proprietari,majoritatea de pe acest forum,sa le prezinte in maniera proprie. cer scuze pentru inconvenientele create, asa mi-a venit sa fac. cheers!

va anunt cu parere de rau ca mai multe recenzii au ramas fara poze, dupa cum puteti vedea in citatul de mai sus. manat de un impuls dubios, klauze a crezut ca daca nu mai detine o macheta trebuie sa stearga pozele. o sa incerc sa identific toate acele review-uri si sa gasesc o solutie, eventual completarea cu poze de catre membrii care detin acele machete, acolo unde este cazul.

NB: Dragi colegi, nu stergeti poze sau texte daca vindeti o macheta sau intreaga colectie. Ne intereseaza sa aveti macheta in fata in momentul in care scrieti despre ea, dupa aia va priveste ce faceti cu ea, insa lasati pozele pe site. Multumesc!
« Ultima Modificare: 02/16/10*, 10 de Ciprian »

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #19 : 01/14/10*, 11 »
va anunt cu parere de rau ca mai multe recenzii au ramas fara poze, dupa cum puteti vedea in citatul de mai sus. manat de un impus dubios si o aparenta ciudata, klauze a crezut ca daca nu mai detii o macheta, ii stergi pozele. o sa incerca sa identific toate acele review-uri si sa gasesc o solutie, eventual completarea cu poze de catre membrii care detin acele machete, acolo unde este cazul.

NB: Dragi colegi, nu stergeti poze sau texte daca vindeti o macheta sau intreaga colectie. Ne intereseaza sa aveti macheta in fata in momentul in care scrieti despre ea, dupa aia va priveste ce faceti cu ea, insa lasati pozele pe site. Multumesc!

da, nu a fost bine ce a facut el.

pozele respective nu se regasesc nici in "cosul de gunoi", fiindca nu au fost sterse de catre soft-ul SMF  (care le pune intr-un fisier special), modificarea mesajelor inseamna ca pur si simplu au disparut ;)

de aceea pentru o perioada am dezactivat posibilitatea modificarii mesajelor personale de catre useri - asta se poate face momentan doar prin intermediul moderatorului local, la cerere

exista o optiune care pune un timp limita pentru modificarile mesajelor personale, o sa o caut si o sa o activez 

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #20 : 01/14/10*, 11 »
ma indoiesc ca o sa se repete, dar momentan sa dea PM daca vor sa modifice ceva.

acum problema o sa ramana de ordin estetic, multe review-uri probabil ca vor disparea. dar cel care au poze arata cam ciudat, pentru ca forumul nu-mi da voie sa fac rocada intre mesaje sau sa-l sterg pe primul. deci daca unul are poze abia pe pagina a doua, asta e...

ma gandeam sa-ti cer sa pui tu pozele inapoi, dar nu stiu de ce instinctul imi spunea ca nu prea se poate ;D
« Ultima Modificare: 11/08/10*, 10 de Ciprian »

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #21 : 01/14/10*, 11 »
Dacă pozele sunt postate pe un site extern (de ex. Photobucket) iar autorul le şterge de acolo, mă tem că nu prea avem ce face, indiferent dacă are sau nu drepturi de modificare pe forum.

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #22 : 01/15/10*, 14 »
din pacate vin cu alte vesti proaste.

dupa disparitia pozelor din cele 8 prezentari ale lui klauzeklauze am cautat sa evit stergerea prezentarilor si am contactat persoane care detin acele machete pentru a posta cateva fotografii.

In schimb, azi am constatat ca textele celor 8 machete au fost inlocuite cu un sec "vandut". inca n-am inteles logica si nu are rost sa aprofundam subiectul. gasesc ca in acest moment cel mai bine e sa sterg acele prezentari, fiind cea mai buna solutie. review-urile nu erau foarte detaliate, insa pozele isi meritau locul acolo.

Lista cu machetele vizate:
BMW 323i [1975][AutoArt]
BMW M3 CSL [2003][Kyosho]
BMW M5 [2005] [Kyosho]
BMW X5 Rally Dakar [2000][Solido]
BMW M1 [1979][Minichamps]
BMW 320i "Fruit of the Loom" [1977][Minichamps]
BMW 730i [1986][Minichamps]
Audi RS4 Avant[2006][Minichamps]

Dorin a fost binevoitor si a pus niste poze pentru Audi RS4 Avant, insa fara text nu-si aveau rostul. Il rog pe aceasta cale sa faca o prezentare modelului, cand are timp si chef.

Cosmic mi-a promis ca va face acelasi lucru cu BMW M1, in limita timpului disponibil

Ii multumesc lui Ksm pentru postarea fotografiilor la X5 Dakar, insa topicul arata bizar in forma finala, cu 3 fraze in primul post si cu pozele mult mai incolo.

BMW-ul 323i de la Autoart va fi refacut de mine cat mai repede. Aveam poze acolo, dar cu aceasta ocazie ii voi face o prezentare detaliata.

Din nefericire pentru fanii marcii, 7 din cele 8 modele erau BMW. Imi cer scuze pentru inconvenientele acestei situatii. Am considerat ca stergerea lor este cea mai buna solutie, carpirea nefiind o optiune foarte buna din punct de vedere estetic.

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #23 : 01/15/10*, 14 »
pot lua toate pozele dlui GAHU, si fac si un text despre macheta, intrucat mi-a apartinut!
cumpar masinute cu cheita

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #24 : 01/15/10*, 14 »
pot lua toate pozele dlui GAHU, si fac si un text despre macheta, intrucat mi-a apartinut!
cu alte cuvinte fac prezentare!
cumpar masinute cu cheita

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #25 : 01/15/10*, 14 »
pai esti binevenit. deschizi topic nou si o repunem la index :)

Offline r27kul

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 161
  • Gen: Bărbat
  • WRC
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #26 : 10/13/10*, 10 »
Subaru Impreza WRC 2008 http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=11519.0, nu apare in indexul de masini Motorsport. Cred ca merita  ;).
Colin McRae forever!
http://r27kul.blogspot.com/

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #27 : 10/13/10*, 10 »
Mersi de atentionare, probabil am uitat. Acum e si in index ;)

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #28 : 11/19/10*, 17 »
Indexul s-a modificat puþin, în sensul cã url-urile au devenit din nou active, iar fiecare literã din alfabet are acum un post separat. Secþiunile "motorsport" ºi "altele" nu mai existã separat, machetele respective au fost incluse la literele corespunzãtoare (la sfârºitul post-ului).

Dezavantajul este cã indexul s-a întins pe 2 pagini, avantajul este însã cã puteþi ajunge la orice machetã dintr-un click (era cam peste mânã soluþia copy/paste a link-ului). Datã fiind noua împãrþire, nu vor mai fi probleme multã vreme de acum încolo cu limita de caractere per postare (în index), iar orice machetã e mai uºor de introdus dar ºi de gãsit.

Probabil cã pe mulþi v-au dezarmat linkurile inactive, dar acum puteþi naviga fãrã probleme printre machetele 1/18. Enjoy!

---

PS - dacã descoperiþi linkuri greºite sau inactive, raportaþi, vã rog, pentru remediere.

« Ultima Modificare: 11/19/10*, 18 de Ionut »

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Rãspuns: probleme INDEX 1/18
« Răspuns #29 : 11/19/10*, 18 »
VW-ul asta nu merge
1600 L Variant - Solingen Feuerwehr / 1972 / Minichamps http://miniauto.ro/forum/index.php/topic,6109.0.html