Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home3/rmin0017/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Bãsescu, Boc & Co.

Autor Subiect: Bãsescu, Boc & Co.  (Citit de 8414 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Dark Side

• BadBoy 'Vettes !
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 5.019
  • Gen: Bărbat
  • Corvette Racing: Winners of Le Mans 2011 @ GTE-PRO
Rãspuns: BOC & Co.
« Răspuns #15 : 05/19/10*, 20 »
Sa nu credeti ca e vreo deosebire intre politicieni... Toti sunt ceea ce erau odata: securisti, uniti de un singur tel: propasirea lor. Punct.
Cosmic@: Cred ca e f. elocvent ce a zis Nick.... ^^^^^^^^^^^^^^ <<<<
Click the banner to see my site

Offline THUNDER77

• Classic cars fan....
  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 756
« Răspuns #16 : 05/19/10*, 20 »
Sunt intru totul de acord cu tine cosmic , dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma resemnez si sa-i las pe astia sa-si faca in continuare de cap ! Sa vina strainii sa ne conduca daca noi suntem atat de batuti in cap si nu avem pe cineva capabil si doritor sa faca din tara asta ceva bun . Dar un lucru il stiu sigur : voi fi acolo , intre ceilalti colegi ai mei de la unitate  si de la unitatile din tara , precum si alaturi de ceilalti bugetari , ori de cate ori vom fi chemati .  Azi nu ne-au ascultat , maine nu vor asculta , dar poimaine ii vom forta sa ne asculte ! Ce fac ei acum este genocid social , bataie de joc la adresa tuturor romanilor , umilirea impinsa la extrem si nesimtirea crasa pe care o au din nastere. Stiu situatia din invatamant ( cumnata mea este profesoara la un liceu ) , pe cea din sistemul sanitar o vad zi de zi si am experimentat-o din plin , in asa masura incat am fost nevoit sa plec cu copilul , cand avea doar 9 luni , cale de 2000 de km sa reusesc sa-l tratez de o boala de piele , vad situatia de la mine de la serviciu unde suntem in inferioritate fata de numarul de p.p.l "internate" in unitate , si multe altele.....Tocmai pentru ca le vad , pe mine unul , ca si pe ceilalti amarati langa care am fost in Piata Victoriei astazi , ne face sa continuam pana cand ne vom face auziti. Si ne vom face. Azi e doar preludiul !
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa...

Offline Dark Side

• BadBoy 'Vettes !
  • Hero Member
« Răspuns #17 : 05/19/10*, 20 »
Sper (pentru voi) sa nu va faceti auziti prea tarziu.... :-/

gabriel43

• Vizitator
« Răspuns #18 : 05/19/10*, 21 »
1. (gluma) sa vedeti voi cand o sa voteze D.S.  <-o
2. In toata Europa e la fel , singura diferenta e ca pe aici lumea intelege...

Offline Dark Side

• BadBoy 'Vettes !
  • Hero Member
« Răspuns #19 : 05/19/10*, 21 »
Din pacate nu o  sa votez niciodata... nu am de ce sa fiu invinuit (adica "aia care l-ati votat pe base sa-l nustiu ce") ca nush ce am facut... adica un vot nu strica nicio balansa plus ca sunt toti o apa si-un pamant.

Offline THUNDER77

• Classic cars fan....
  • Junior Member
  • **
« Răspuns #20 : 05/19/10*, 21 »
Nu ne vom face auziti prea tarziu D.S. Nu mai avem de ce sa tacem . Sunt de acord cu tine gabriel , dar in Spania reducerile bugetare sunt de doar 5% , si nu poti compara salariile de acolo si pensiile cu cele de aici. D.S. exact mentalitatea asta "un vot in plus sau in minus , nu inclina balanta" ne-a adus aici , si nu pot fi de acord cu ideea ca sunt toti o apa si un pamant : sunt sigur ca exista oameni capabili in Romania sa ne aduca la liman , insa nu sunt lasati de javrele care sunt acum la guvernare !!!!! Iata un motiv in plus sa ii dam jos !
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa...

Offline Dark Side

• BadBoy 'Vettes !
  • Hero Member
« Răspuns #21 : 05/19/10*, 21 »
Eu zic ca acei oameni pe care toti ii asteptam nu vor intra niciodata in politica pentru ca (cred eu) sunt prea inteligenti ca sa faca asta.

Offline THUNDER77

• Classic cars fan....
  • Junior Member
  • **
« Răspuns #22 : 05/19/10*, 21 »
Aici gresesti D.S. Nu intra acum , pentru ca sunt maziliti daca incearca....dar daca vom reusi sa ii zburatacim pe astia , poate vor avea curajul atunci . Oricum , noi vom fi de partea lor !

Offline Dark Side

• BadBoy 'Vettes !
  • Hero Member
« Răspuns #23 : 05/19/10*, 21 »
Ai grija ce zici cu "sa ne conduca strainii mai bine"..... iti explic (daca mai e nevoie) pe PM (Si nu e vorba de Johannis. (asa se scrie ?)

Offline DoYaSeeMe

• Colectionar de rand
  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 373
« Răspuns #24 : 05/19/10*, 21 »
Dark Side, e o prostie sa zici ca nu vei vota niciodata, pentru ca nu stii cum vor sta lucrurile in cativa ani. Poti alege sa fii ignorant, bineinteles, dar atunci nu prea ai dreptul la parere, ce primesti, aia mananci.

Nu-s de acord nici cu "jos guvernul", nici cu mitingurile. Din punctul meu de vedere romanii nu muncesc destul, sunt cativa care se zbat intr-adevar, insa o mare masa (probabil 80%) lucreaza u adevarat in jur de 2 ore pe zi. Hoti sunt o gramada, de sus pana jos, problema e ca astia de jos sunt foarte multi (concluzie data de flotele de m3,a5,m5,x5,a6,m6,x6,q7,a8,911,amg pe care le vad zi de zi in oras, in miezul zilei, de parca ar fi vacanta). Cine vrea sa faca ceva, sa munceasca cum trebuie, sa ridice calitatea lucrului, si atunci o sa-si revina economia. Gata cu mitingurile, nu realizeaza nimeni ca haosul produs e un paravan ideal pentru hoti, sa poata fura nestingherit?

Faceti greva japoneza ;)

Offline Ciprian

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.195
« Răspuns #25 : 05/19/10*, 21 »
Cosmic a pus punctul pe "i" si cred ca e avizat in problemele din invatamant si sanatate din ce stiu. Oricum, am auzit oameni de pe forum spunand ceva de genul "bine ca lucrez la privat". Nu e bine deloc, nu sunt doua tari cu doua bugete diferite. Suntem in acelasi rahat, singura intrebare e cand o sa ne scufundam.

Doyaseeme mi-a luat vorba din gura. Sunt unii bugetari care o freaca toata ziua. Dar uite prostie la guvern, tot in profesori si medici lovesc! In loc sa dea afara nesimtiti de la prefecturi si alte institutii care papa bani inutil, lovesc in oamenii care ne cresc copii si care ne trateaza de boli. Si uite asa se incurajeaza mai departe spaga in spitale, ca doar cu aia traiesti. Ajungem sa dam spaga si ca sa aflam daca murim ori ba.

Greva japoneza nu-i o solutie la nesimtirea din Romania, sefu e multumit ca muncesti, il doare in cur ce ai pe tine... abia cand stai e problema.

Offline THUNDER77

• Classic cars fan....
  • Junior Member
  • **
« Răspuns #26 : 05/19/10*, 22 »
Vezi ca ai mai lasat cateva sectoare de bugetari Cipriane , care lucreaza 12 , 14 , 16 ore continuu ! Si astia freaca menta ? Si astia lucreaza doar 2 ore pe zi ? DoYaSeeMe , lucrezi ca bugetar sau in mediul privat ? Si esti sigur ca flotele alea apartin in totalitate bugetarilor "de rand" ? Sa iti dau exemple de "valutisti" , patroni de tarabe si dughene care nu isi platesc angajatii cu lunile , camatari , bisnitari , directori  de societati comerciale , fonduri de investitii , banci care fac evaziune fiscala de miliarde de euro si nu ii intreaba nimeni nimic ? Si spuneti-mi si mie : ce bugetari a-ti vazut voi in Piata Victoriei azi ? Directori , parlamentari , deputati , senatori , consilieri , secretari de stat sau secretare de birou bune doar la cafea si "tevi de 5 minute" , si alte "calamitati" de genul asta ? Sau ati vazut cumva personalul din administratii finaciare sau primarii si prefecturi care au locuri calduroase iarna si racoroase vara ? Nu cred.....urmariti imaginile si va veti convinge. D.S. stiu foarte bine ce-mi doresc , nu imi trebuie explicatii cu diverse exemple , pentru ca din pacate nu avem un al doilea Vlad Tepes sau inca un Antonescu :(

gabriel43

• Vizitator
« Răspuns #27 : 05/19/10*, 22 »
Bravooo !!! Ultimele trei mesaje chiar mi-au placut.In Romania NU SE MUNCESTE, ne-am invatat ca pe timpuri ,8 ore care trec asa :vorbind de fotbal, de politica, de femei , de vre-un film sau mai stiu de ce...
Trebuie sa mai stiti un lucru (chiar daca unora nu o sa-le placa) eu am votat cu Basescu...si chiar daca venea Dumnezeu in locul lui nu avea ce sa faca...asta e situatia in toata Europa ,dar majoritatea europenilor nu plang , ci muncesc .  

Offline Ciprian

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.195
« Răspuns #28 : 05/19/10*, 22 »
Pai de aia sunt disperati si ies in strada. Ca pe coana Margareta de la primarie daca o da afara nu o mai angajeaza nimeni, ca toata viata a stat la cafele si la barfa...

Offline THUNDER77

• Classic cars fan....
  • Junior Member
  • **
« Răspuns #29 : 05/19/10*, 22 »
Iti spun eu ca pe coana Margareta aia Cipriane nu am vazut-o azi in strada ! Iar pe tine gabriel te intreb : care sunt reducerile bugetarilor in Spania , care sunt castigurile acolo raportate la Romania , care e programul de lucru , cum  se respecta programul de lucru , modul de compensare al orelor suplimentare , pauzele de masa , costul zilnic si/sau lunar al vietii raportat la veniturile bugetarilor din Romania si lista ar putea continua. Si te rog , nu imi arunca iar placa cu "aici oamenii muncesc , nu se plang " pentru ca o reducere de 5-10 % am fi acceptat-o fara discutii si fara proteste , dar nu 25 % ! Cred ca nu sunteti constienti cat inseamna asta. Ciprian , as vrea sa te vad pe tine muncind in postul meu...macar pentru o zi - doua , si mai vorbim dupa aceea.....Nu vreau sa aprofundez o tema " ce unde si cum muncesc eu sau tu sau ala " pentru ca sunt stiu sigur ca nu lucrezi ca bugetar !