Autor Subiect: un rahat de sondaj despre tragedia din Apuseni  (Citit de 1310 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline lehman25

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Re: un rahat de sondaj despre tragedia din Apuseni
« Răspuns #15 : 01/30/14*, 17 »
Nu sunt cu politica, sunt pe langa acest domeniu, nu ma prezint nici la vot, spre rusinea mea, pentru ca nu pot acorda un vot cuiva pe care nu-l cunosc. Dar nici nu sunt de acord cu mici instigatori la iesirea in strada fara cauza, ca e la moda sau pentru mici simpatii politice. Cine e adeptul razmeritelor, e liber s-o faca, nu are nevoie de oi de pe net, nici Gica ala cu cerneala nu a cerut voie pe net, ori acel sobar care s-a aruncat in parlament. Daca vreti sa trageti semnale pentru a trezi populatia sunteti liber s-o faceti, sa-i vedem pe razboinicii dintre oi, asa din taste e super misto sa faceti politica, fac si eu cu toate ca habar n-am, poiana lu`...
Ar fi misto sa fac bani din machete chiar si putini, d`apai sa ma imbogatesc, iar pentru tipul de la Brasov, tot respectul si chiar cumpar de la el ca are preturi bune cum de multe ori nu gasesc nici pe ebay.
Am zis de a3 pentru ca aia sunt instigatori ca si cei de pe net, dar nu fac nimic in afara de destabilizare pe partea de media.

Btw, nu am televizor de cand m-am mutat de la camin, sper ca anul asta sa fiu la comanda la machete si sa cumpar unul pentru noul regim.

Dumneavoastra ce culoare politica aveti?

Galben la vedere,negru in suflet.Faptul ca si tu cumperi de la el,cum am facut-o si eu de cateva ori,nu face decat sa-l mentina in frunte.Insa chiar daca pe anumite segmente ne interxectam,nu ma opreste sa-ti doresc succes.Imi imaginez cum este in camin si faptul ca iti risti banutii,putini banuiesc pentru a incerca sa-i rostogolesti cumva,ca intr-un final sa ramai si cu cateva machete si cu ceva banuti in plus,nu fac decat sa ma bucure.In fond e tara plina de bugetari si tot felul de gunoaie care nu au altceva in cap decat sa ne ia taxe si implicit sa-i tinem pe scaune,insa sper sa vina si ziua in care sa-i punem in loturi la zid.Aceasta stare nu poate dura la infinit.
Bafta multa si nu mai da preturile in jos,se termina si sursa lui din Germania.Cine vrea machete premium sa bage mana in buzunar,nu este un hobby de 26 de lei,plus biblioraft !

Offline lehman25

• **
  • Mesaje postate: 212
« Răspuns #16 : 01/30/14*, 17 »
va
Nu numai ca prostanacul n-a comentat nimic, l-a mai si felicitat pe betiv, ca asa e democratic in Sua.Stau si ma gandesc,daca prostanacul ramanea ambasador in Sua toti eram pe spate de cat de destept e "diplomatu'",ce om capabil,ce somitate......cand de fapt el e un zero barat.Dar ce e mai tragic e ca, orice se intampla aici, daca maine Mickey Mouse anunta ca litru de benzina se face 10 lei , se va face zarva mare in mass media,pe internet, iar cand in final ne va anunta ca litrul de benzina se face doar 8 lei,toti vom fi extaziati de ce conducator maret avem.Ce cauze avem?Somnul ratiunii stim cu totii ce naste.

Cu Mickey Mouse am copilarit,asta e doar un turnator,nicidecum un personaj animat si orice face sau zice,ne afecteaza imediat.10 lei nicidecum,azi e populist si ne explica ca nu trebuie sa platim cei 7 centi ai pontacului via sefii nostri de la FMI. Oricum azi cand relutu plange in cartierul rezidential,borfete s-a facut populara ! E o bataie de joc totala!

Offline ekofresh

• **
  • Mesaje postate: 1.315
« Răspuns #17 : 01/30/14*, 18 »
Galben la vedere,negru in suflet.Faptul ca si tu cumperi de la el,cum am facut-o si eu de cateva ori,nu face decat sa-l mentina in frunte.Insa chiar daca pe anumite segmente ne interxectam,nu ma opreste sa-ti doresc succes.Imi imaginez cum este in camin si faptul ca iti risti banutii,putini banuiesc pentru a incerca sa-i rostogolesti cumva,ca intr-un final sa ramai si cu cateva machete si cu ceva banuti in plus,nu fac decat sa ma bucure.In fond e tara plina de bugetari si tot felul de gunoaie care nu au altceva in cap decat sa ne ia taxe si implicit sa-i tinem pe scaune,insa sper sa vina si ziua in care sa-i punem in loturi la zid.Aceasta stare nu poate dura la infinit.
Bafta multa si nu mai da preturile in jos,se termina si sursa lui din Germania.Cine vrea machete premium sa bage mana in buzunar,nu este un hobby de 26 de lei,plus biblioraft !
Referitor la tipul de la BV, cat timp ofera o alternativa mai ieftina e binevenit, nu-mi pasa in fruntea cui e si nici nu-mi pasa daca mai vand vreo macheta vreodata. Cine vrea sa cumpere machete s-o faca de unde vrea, dar cu prioritate unde gaseste preturi mai bune, pana la urma banii conteaza si totul se rezuma la asta.
Daca nu ati locuit la camin, nici nu stiti ce ati pierdut, e cel mai misto loc pe care il poate gasi un tanar dupa terminarea liceului. Corect, banutii si asa putini, incerc sa jonglez cu ei sa imi maresc echipa de machete, tocmai de aceea prefer sa imi cumpar ceva ce gasesc mai ieftin.
Mi-as dori sa fie un hobby de 2 lei sa imi cumpar zilnic 10buc., din pacate nu e, dar si banii-s pretiosi tare pentru a-i arunca doar sa nu cumpar de unde e mai ieftin, corect?
Nu eu dau preturile in jos, preturile sunt dictate de habarnismul din hobby-ul asta! Cat timp bugetul e 20-30lei pe model si convingerea e ca asta e pretul, nu se poate schimba nici prin desene ca acel model de la producatorul X merita mai mult.

S-a deviat de la subiect, un moderator poate face curatenie.

Offline Stefan

• IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • Mesaje postate: 13.998
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars