Autor Subiect: Cea mai pretioasa macheta din colectia personala  (Citit de 24645 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Le-o fii luat cu 1 Euro de pe Okazii >:D

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
reformulez, iti dai seama ca ai fotografiat 2 piese ce valoreaza peste 2000ron nu?

     Sigur ca imi dau seama, mister glockedprod ... pt ca numai eu stiu cate sacrificii am facut ca sa pot lua aceste 2 modele, si astfel sa imi realizez visul !!!
     Dar valoare baneasca este incomparabil inferioara celei sentimentale !
Si sunt sigur ca totii gandim la fel despre cele mai de pret achizitii ale noastre, nu ?  :)

Le-o fii luat cu 1 Euro de pe Okazii >:D

1 euro ... dar fara TVA !!! ... pe persoana fizica ... :D:D:D
« Ultima Modificare: 10/30/09*, 13 de justady2002 »

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
A ta care este cea mai pertioasa macheta din colectie, mister glockedprod ?

Offline Adrian Iftime

  • iftimeadrian88
  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 602
  • Gen: Bărbat
  • AUTOart
pai..r12 ts
Colectionar AUTOart 1:43

Offline cipilica

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 57
Nu e vorba de "cea" , ci de "cele", viind vorba de 2 machete pe care le pretuiesc in egala masura. 2 x BMW e30 M3, 1/18 AUTOart, rosii, EVO '90 si Cecotto.
Iar Dark Side are dreptate, se poate schimba situatia, odata cu venirea sau plecarea diferitelor machete din propria colectie.

Offline Florin

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 101
  • Gen: Bărbat
La mine e modelul nr. 1, achizitionat acum 11 ani:
UT Models Porsche 911 GT2 (993) argintiu.
Nu e cel mai detaliat model din colectie, si nici cel mai scump sau valoros ca bani, dar e prima mea macheta 1/18 si una dintre masinile mele de vis (1/1) 

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
La mine e modelul nr. 1, achizitionat acum 11 ani:
UT Models Porsche 911 GT2 (993) argintiu.
Nu e cel mai detaliat model din colectie, si nici cel mai scump sau valoros ca bani, dar e prima mea macheta 1/18 si una dintre masinile mele de vis (1/1) 

Pune poza !

gabriel43

  • Vizitator
La mine, cea mai pretioasa din colectie, este de fapt un set : cele doua CMC-uri Transporter + Streamliner !!!
A dream came true !!!  :D












 )0(  )0(  )0(  )0(  )0(  ASTA DA  )0(  )0(  )0(  )0(  )0(

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
Merci merci. A ta care e? Nu neaparat ca valoare financiara ci si ca valoare "personala" ... sau poate ambele, cum e in cazul meu!  :P

gabriel43

  • Vizitator
UUUUUUF ! Nu stiu nu m-am gandit dar o sa ma uit prin rafturi si osa mai trec pe aici.Apropos de unde ai cumparat-o si cat te-a costat...daca poti sa ne spui. Inca odata... )0(  )0(  )0(

Offline atlantic

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Salutare, ultima mea achizitie este si cea mai tare macheta din colectie, deja celebrul Bugatti Royale de la Bauer, o macheta demna de toata lauda. Sper in curand sa postez si fotografii cu macheta, pe care de cand am cumparat-o am scos-o din cutie doar de doua ori.

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Oooo ... superb! Pe cand o prezentare mai detaliata?

Offline atlantic

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Problema mea este ca nu prea am timp sa fac fotografii, macheta am scos-o din cutie de doua ori, si am studiat-o mai atent, este nemaipomenita, si pot spune ca am comparat-o cu type 35-ul de la CMC si este ..... GIGANTICA !!! cu detalii impresionante care nu necesita lupa. Un singur minus ii pot da machetei - rotile cromate - adica rotile de la type 35 sunt peste acestea. Voi incerca sa imi fac timp si sa ii fac un review si sa ii fac si fotografii. Macheta are si un postament cu oglinda pentru a se vedea sasiul realizat extraordinar. Este intradevar o macheta de exceptie, care ar putea fi doar ea o colectie - de detalii.

Offline danyflo

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 296
  • Gen: Bărbat
  • traiesc pentru 1/18
pt mine aceasta

Offline danyflo

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 296
  • Gen: Bărbat
  • traiesc pentru 1/18
cred ca ne-a marcat viata la multi dintre noi,iar de departe e cea mai cunoscuta