Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home3/rmin0017/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Da' de asta ce ziceti ?

Autor Subiect: Da' de asta ce ziceti ?  (Citit de 19867 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

gabriel43

• Vizitator
Rãspuns: Da' de asta ce ziceti ?
« Răspuns #60 : 07/06/12*, 01 »
...si in Franta...si in Spania...

Ziarul "El Pais" a facut publica o INREGISTRARE AUDIO...  <-o <-o <-o

De ordonanta de urgenta de azi ce parere aveti ?... VAI DE MAMA NOASTRA

PARLAMENT UNICAMERAL...de asta ce ziceti? ...parca am mai votat, nu?

Offline ianus1874

• Senior Member
  • Mesaje postate: 3.185
  • Gen: Bărbat
« Răspuns #61 : 07/06/12*, 09 »
Asta nu e prost...trage in toti.  :P

Citeste articolul si pe urma vorbeste!

Offline bezz

• Fool member
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.092
« Răspuns #62 : 07/06/12*, 09 »

PARLAMENT UNICAMERAL...de asta ce ziceti? ...parca am mai votat, nu?

Poate ai votat tu. Daca era dupa Base, era acum parlament Zerocameral.
Si intreaba PDL-ul (partidul condus de Base, de vreo 15 ani) de ce vreme de 3 ani n-au facut parlament unicameral (si au avut majoritate confortabila in parlament, cand Anastase numara, pardon, multiplica voturi).
Este care pe care acum, degeaba ne mai lamentam, s-a ajuns unde si-a pregatit Base terenul (din pacate pentru el multe lucruri s-au intors fix impotriva lui). As vrea sa nu simpatizez cu nici una din tabere, dar ceea ce s-a intamplat in ultimii 8 ani de zile ma face sa-mi doresc sa-i vad pe portocalii undeva departe, preferabil in mijlocul valurilor oceanului, cu vajnicul Base la timona.
« Ultima Modificare: 07/06/12*, 09 de bezz »

Offline bezz

• Fool member
  • **
« Răspuns #63 : 07/06/12*, 10 »

Stefan, am o maaaaaare nedumerire: Ce face Antena3 dupa ce cade Basescu ? Ii da Felix afara pe toti si face post de manele ?

PS Impuscati-l pe Basescu, sa fiti siguri ca nu il pune lumea inapoi in 6 luni...  <-o  <-o  <-o

La cat de javra este Felix (hmmm parca asta era un motan   <-o) cu siguranta va gasi cu cine sa se certe, din USL. De fapt, cred ca isi pregateste terenul, deja.

http://www.informatia-zilei.ro/sm/politic/dan-voiculescu-nu-se-retrage-din-viata-politica/

La cat de gretoasa a fost prima pagina din JN cu prim-ministrii persecutati politic, ma mir cum de Felix nu-si ia numai oua clocite in freza, cand iese sa-si ia paine si lapte (ca oua ii da Bombonel).

PPS: Ar fi cea mai buna solutie, ca altfel nu scapam de el!

Offline Stefan

• IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • Mesaje postate: 14.043
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
« Răspuns #64 : 07/06/12*, 11 »
......
Stefan, am o maaaaaare nedumerire: Ce face Antena3 dupa ce cade Basescu ? Ii da Felix afara pe toti si face post de manele ?
......

buna idee ;)

Dar Gabriel, eu am o alta maaaaare nedumerire :
Ce fac basistii dupa era Basescu ?
Devin USL-isti ?

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline sergebu

• **
  • Mesaje postate: 971
  • SCHNAUZER BREEDER
« Răspuns #65 : 07/06/12*, 11 »
buna idee ;)

Dar Gabriel, eu am o alta maaaaare nedumerire :
Ce fac basistii dupa era Basescu ?
Devin USL-isti ?
Cred ca vor manca non-stop fasole uscata pentru a-l omagia... <-o

Offline rally 73

• **
  • Mesaje postate: 1.073
« Răspuns #66 : 07/06/12*, 11 »
Ce ma surprinde pe mine cel mai mult este ca tocmai Bucurestenii au uitat de ce le-au facut iliescu (ca in opinia mea asemenea personaj nu merita a ii scriu numele cu i mare) cu mineriadele cand au simtit batele si rangile chiar pe pielea lor.

Online johann.nunweiller

• **
  • Mesaje postate: 20.849
« Răspuns #67 : 07/06/12*, 11 »
Ce ma surprinde pe mine cel mai mult este ca tocmai Bucurestenii au uitat de ce le-au facut iliescu (ca in opinia mea asemenea personaj nu merita a ii scriu numele cu i mare) cu mineriadele cand au simtit batele si rangile chiar pe pielea lor.
ce ne surprinde pe noi este ca oamenii au uitat cine era secretar de stat apoi Ministrul Transporturilor in timpul lui Iliescu..

Online johann.nunweiller

• **

Offline Stefan

• Super-Hero Member
    • Miniauto
« Răspuns #69 : 07/06/12*, 11 »
ei... bucurestenii sunt originali si capabili de multe surprize... ieri au facut chiar un miting pro-Basescu  <-o

inca ceva :

Ieri, pe unde am fost toata lumea discuta despre actuala criza in termenii unui meci de box, cine cui i-o trage si cine se ridica primul de la pamant, etc... si tot vorbind pe la colturile blocurilor cu "romanii", mi s-a cristalizat un argument forte in favoarea schimbarii marinarului de la carma tarii :

Eu m-am saturat de acest securist... si da, vreau alt securist in locul lui, pentru ca :

Doar alt securist la fel de tare si de uns cu toate alifiile muradare ale jocului politic poate sa-i ia locul,  oricum altcineva nu poate sa ajunga in acele zone inalte, sunt super-protejate si accesul este practic imposibil pentru "omul de bine" (adica fraierul de pe strada, contribuabilul tamp care voteaza abrutizat taieri de pensii si apoi blocheaza strada ca moare de foame)  

Asa ca orice lamentatie cum ca nimeni nu tine cu tara si alte chestii asemanatoare sunt de prisos, normal ca nimeni de acolo nu tine cu tara ca altfel erau la biserica dand pomana la saraci sau la cainii vagabonzi

Restul este doar politicianism, adica politica pe paine, pe reteta romanilor "panem et circenses"... si avem de invatat din asta multe, generatiile viitoare vor face studiu de caz pe evenimentele actuale.  

Offline bezz

• Fool member
  • **
« Răspuns #70 : 07/06/12*, 12 »
De ce mai vorbim de fantome? Vorbim si de AN, care este un om terminat dpdv politic si chiar si al carierei. De ce va tot legati de mineriade, multi oameni din PD erau atunci la "butoane" (Basescu, Blaga) in FSN si nu au avut vreo reactie (fie si o simpla luare de pozitie) impotriva mineriadelor. Si oare cati din cei care infierati mineriadele si pe Iliescu, ati votat in 1990 pentru Ion Iliescu? Si apoi in 1992? V-ati schimbat radical optiunile politice dupa ce ati vazut mineriadele? Nu cred.
Eu eram inca mic in 1990, parintii mei m-au dus de cateva ori in Piata si mi-a placut atmosfera, indeajuns cat sa ma apuc sa polemizez cu colegii prin clasa, ca apoi lucrul sa ajunga la urechile dirigintei si sa-mi scada nota la purtare (nu aveam aceleasi opinii politice).
Nu l-am simpatizat niciodata pe Iliescu, nici gasca lui, dar tocmai acest lucru ma indeparteaza de prohodul jenant al simpatizantilor portocalii; PD-ul s-a nascut din FSN (mai degraba un avort, nu din motive ideologice, ci eternul scandal pentru ciolan), a fost la guvernare cu PSD-ul, deci s-au iubit maxim si este jenant acum sa-i faca dusmani de moarte pe bunii lor prieteni si colaboratori. Asta spune multe despre ce fel de oameni sunt in politica romaneasca.
« Ultima Modificare: 07/06/12*, 12 de bezz »

Online johann.nunweiller

• **
« Răspuns #71 : 07/06/12*, 12 »
deci candva ne am intersectat pe la Universitate.. ;)
 )0( )0(

Offline Stefan

• Super-Hero Member
    • Miniauto
« Răspuns #72 : 07/06/12*, 13 »
Ziarul "El Pais" a facut publica o INREGISTRARE AUDIO...  <-o <-o <-o
.........

am aflat pe surse ca ziaristul de la ElPais a fost bursier al ICR, normal ca-si plateste datoriile ;)

LE
zice unu la A3 ca asistam la un atac "asupra statului democrat (-liberal)"  <-o
« Ultima Modificare: 07/06/12*, 14 de Stefan »

Offline bezz

• Fool member
  • **
« Răspuns #73 : 07/06/12*, 15 »
Valeu mama, au amenintat CCR! Vor sa ingenuncheze justitia!
Care JUSTITIE? Asta:

http://www.ghimpele.ro/2012/06/judecatoria-brasov-se-pronunta-astazi-in-cazul-serban-huidu/

Pai s-o ia si s-o dea la caini, asta nu-i dreptate! Si nu uitati, tot suspendare a primit si Pauneasca, tot dupa 3 morti! Dupa justitia asta plangeti?

ps si pe cine au amenintat? pe o securista, care falsifica diplome de facultate si care sta la CCR ca sa ia un salariu pe langa pensie. Numai oameni de calitate!

Hai cu suspendarea.

gabriel43

• Vizitator
« Răspuns #74 : 07/06/12*, 20 »

Aia cu "mi-a scazut nota la purtare"... tare...foarte tare...  <-o  <-o  <-o
 Si cu "fasolea uscata" ... si mai si...  <-o  <-o  <-o

Stefan, nu ti-ai dat seama ca eu nu sunt basist ?  ;)

Ideea e ca : NE MERITAM SOARTA !  8)

Suspendare placuta !  ;D