Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home3/rmin0017/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Vive La France - Francois Hollande președinte al Franței

Autor Subiect: Vive La France - Francois Hollande președinte al Franței  (Citit de 2401 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline johann.nunweiller

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 20.849
Dar in perioada comunista jumatate din Germania era de partea "libera", un avantaj imens pentru Germania "rosie". Si astazi exista un fond special pentru Germania ex-comunista, constituit special pentru aducerea la acelasi nivel al ambelor parti, pe toate planurile.

Principala problema a tarilor ex-comuniste a fost ocupatia sovietica si teoria comunista in sine: distrugerea elitelor si promovarea nulitatilor, mult mai usor de controlat. Daca inainte de ocupatie poporul respectiv era si in mare parte agrar...no comment. La noi majoritatea conducatorilor sunt prostii satului sau descendenti ai lor. Dupa 89', dupa ce a plecat Sefu', s-au trezit singuri in camara cu dulceata. Prostul satului e lenes, prost si nu are scrupule. Continuarea o vedem si azi...

Ca majoritatea poporului inca ii voteaza pe astia nu ii face decat complici. Ba mai mult, dupa cum am mai zis, multi participa activ la furt.

In concluzie, pot spune ca sunt resemnat. Consider ca nu fac parte din majoritate si voi face tot posibilul sa castig cinstit si sa imi platesc darile la timp. Asta doar ca sa ma simt eu bine ca in rest...

stiti multe despre Germania ;) si mai ales despre ocupatia sovietica ;)

gabriel43

• Vizitator
In primul rand germanii, chiar si aia din estul comunist, nu pleaca sa slugareasca in alte tari :)
Iar in tara fac pe oamenii realizati :))))

Johann , asta a fost un apropo "subtil" ?

• **
Johann , asta a fost un apropo "subtil" ?
nu este un apropo.. este chiar istoria poporului german
nu intampaltor oameniia stia au stat la ei si au muncit pentru tara lor si si au ridicat tara de 2 ori intr un secol.
din pacate nu pot spune acc lucru si despre romani care dupa ce ca isi parasesc tara exact cand ii este mai greu mai au si pareri politice care ii afecteaza pe romanii care au ramas in tara lor.

gabriel43

• Vizitator
mai au si pareri politice care ii afecteaza pe romanii care au ramas in tara lor.

Nu putem fi toti deacord ,din pacate...sau din fericire (depinde cum vezi lucrurile)

Offline sergebu

• **
  • Mesaje postate: 971
  • Gen: Bărbat
  • SCHNAUZER BREEDER
din pacate nu pot spune acc lucru si despre romani care dupa ce ca isi parasesc tara exact cand ii este mai greu mai au si pareri politice care ii afecteaza pe romanii care au ramas in tara lor.
.....tot ceea ce voi spune este inspirat de matura si inextricabila unificare intr-un logos catheteric cu realul empiric ce mi-a fost acceptata de acei ce reprezinta relatia interparadigmatica ce se stabileste intre conceptele cheie ale urbanismului nomad, privite din punctul de vedere al tetrapiloctomiei, ce poate nu stiti, insa este arta sublima a despicarii firului in patru, si schitele mecanice ale avulunculogratulatiunii, ce ne invata despre construirea masinilor de salutat matusile, toate acestea ducand la realizarea unui fapt tangibil, ce este complet si impartial euharistic, unde tot ceea ce este vizibil se preteaza la o interpretare realizabila si intemeiata stiintific, dezirabila fiind din punct de vedere uman, ducand la descoperirea adevarurilor de tip narativ si de tip factual in cercetarile comunitatii filatelice asiro-babilionene, creeind cele trei tipuri fundamentale pentru fractalitatea onirica a semnificatiei ontice in praxisul strategiei multiperspectivale, aceste tipuri stand la baza necesitatii simtita ombilical intru creearea Centrului de Irelevanta Comparata, asa cum tetralogia sacra a hipiotilor azteci da nastere unei sacralitati relevante in mitologia templierilor tarzii la masa, Keter fiind mijlocitorul divin al arhaitatii preacurmate a criteriului de echivalenta structurala slaba, tot la fel cum a spune ca arhitectura mayasa este cladita pe baza influentelor barocului tarziu, pozitivismul acestei propozitii fiind intarit de axiomatica sa, este ceva la fel de adevarat cu remarca referitoare la pozitia neuronului in capul unei blonde, ce beneficeaza de comfort sporit, fiind singur; motivatia intrinseca a caracterului activ-complex predeterminat de empirismul sociouman al mascarii personalitatii dedublate in spatele mastii de portelan, este egalata ca valoare vectoriala doar de puterea nemijlocita a limbajului Morse cand vine vorba despre scrierea unei poezii.

Offline rally 73

• **
  • Mesaje postate: 1.072
Johann cetatenii Germani care au ramas in tara lor si au lucrat au avut niste bravi conducatori nu securisti FSN-isti actuali PSD-isti. Astia au transmis o educatie distructiva si cum zicea si KANE furt generalizat. Si acum vine iliescu (ca nu merita sa ii scriu numele cu litere mari) bombonel si cu felix sa nedea lectii de moralitate. Datorita lacomiei lor au plecat atatia oameni din tara fortati de situatie. Ce ma surprinde ca multi au uitat de mineriadele si vanzariile paguuboase pentru Romani care le-a facut stangacii astia. Asa ca nu cred ca exista termeni de comparatie intre sistemul German si Romanesc care este ultra corupt.

• **
Johann cetatenii Germani care au ramas in tara lor si au lucrat au avut niste bravi conducatori nu securisti FSN-isti actuali PSD-isti. Astia au transmis o educatie distructiva si cum zicea si KANE furt generalizat. Si acum vine iliescu (ca nu merita sa ii scriu numele cu litere mari) bombonel si cu felix sa nedea lectii de moralitate. Datorita lacomiei lor au plecat atatia oameni din tara fortati de situatie. Ce ma surprinde ca multi au uitat de mineriadele si vanzariile paguuboase pentru Romani care le-a facut stangacii astia. Asa ca nu cred ca exista termeni de comparatie intre sistemul German si Romanesc care este ultra corupt.
scuze..dar secretarul de stat pe transporturi la ultiam sedinta de guvern a lui ceausescu: traian basescu

secretar api ministru la transporturi in guvernarile iliescu: traian basescu

iar germanii nu vorbesc despre conducatorii lor cu bombonel , felix si nici nu au conducatori care isi promoveaza copii in functie politice gratie unui partid din subordine sau se afiseaza cu dudui durdulii decoltate in detrimentul nevestei

a si inca ceva
in fruntea Bundestagului nu este un un fost model care facea prezentari de moda (anastase, aia de nu stia sa numere )ci un om cu o experienta profesionala probata iar cand numara voturile nu le falsifica ca sa promulge o lege imptoriva propiului popor..

Offline kane

• **
  • Mesaje postate: 262
nu este un apropo.. este chiar istoria poporului german
nu intampaltor oameniia stia au stat la ei si au muncit pentru tara lor si si au ridicat tara de 2 ori intr un secol.

In cazul de fata sunt popoare cu doua culturi si parcursuri istorice foarte diferite. Eu nu as face comparatia asta. Daca vrei intram intr-o discutie legat de asta. :)

Legat de oamenii care au plecat la munca peste hotare, ce faci, ca om simplu, cand nu mai ai un loc de munca si trebuie sa intretii si ditamai    familia? Eu sunt dintr-un oras de provincie si cunosc perfect situatia. S-au inchis toate fabricile, mii de oameni au avut somaj un an sau cat o fi fost si apoi au ramas cu ochii in soare. In restul orasului nu se mai invarte nimic, ai sanse minime sa te angajezi.

Oamenii au plecat ca nu aveau ce manca, cu ce se incalzi, nu mai aveau siguranta in nimic. Elemente de la baza piramidei lui Maslow, care tin deja de instinct. Nu e asa simplu...

LE: Chiar nu vreau sa supar pe nimeni dar mi se pare atat de naiv ca se discuta despre psd vs pdl, basescu vs iliescu etc Sunt toti aceeasi oameni, oglinda poporului din care fac parte.
« Ultima Modificare: 05/08/12*, 00 de kane »

Offline rally 73

• **
  • Mesaje postate: 1.072
In cazul de fata sunt popoare cu doua culturi si parcursuri istorice foarte diferite. Eu nu as face comparatia asta. Daca vrei intram intr-o discutie legat de asta. :)

Legat de oamenii care au plecat la munca peste hotare, ce faci, ca om simplu, cand nu mai ai un loc de munca si trebuie sa intretii si ditamai    familia? Eu sunt dintr-un oras de provincie si cunosc perfect situatia. S-au inchis toate fabricile, mii de oameni au avut somaj un an sau cat o fi fost si apoi au ramas cu ochii in soare. In restul orasului nu se mai invarte nimic, ai sanse minime sa te angajezi.

Oamenii au plecat ca nu aveau ce manca, cu ce se incalzi, nu mai aveau siguranta in nimic. Elemente de la baza piramidei lui Maslow, care tin deja de instinct. Nu e asa simplu...

+ 10 Kane. Trebuia sa facem pe super patriotii cu stomacurile goale si facturile neplatite. Sa nu uitam cine a acoperit deficitul bugetar atatia ani.
« Ultima Modificare: 05/08/12*, 00 de rally 73 »

• **
a..si sa nu uit..
ma bucur ca sunt pe aici atat de multi cunoscatori ai istoriei germane ..

« Ultima Modificare: 05/08/12*, 00 de johann.nunweiller »

Offline kane

• **
  • Mesaje postate: 262
a..si sa nu uit..
ma bucur ca sunt atat de multi cunoscatori pe aici ai istoriei germane ..

Am observat ca esti ironic dar putem discuta cat vrei despre istoria Germaniei :) Daca consideri ca am venit cu un argument fals din ce am zis pana acum, te astept.

PS: Nu lua ce am discutat pana acum ca o ofensa personala, e o simpla polemica. Spor la adunat machete, imi place colectia ta ;)

• **
Am observat ca esti ironic dar putem discuta cat vrei despre istoria Germaniei :) Daca consideri ca am venit cu un argument fals din ce am zis pana acum, te astept.

PS: Nu lua ce am discutat pana acum ca o ofensa personala, e o simpla polemica. Spor la adunat machete, imi place colectia ta ;)

Va multumesc..;)
si..daca tot sutn ironic
Doream sa va intreb despre ce grup de stundenti a cerut sa se faca statuia lui Mihai Viteazu (care tocmai a fost amplasata pe vechiul loc)?

Offline LDH

• Full Member
  • Mesaje postate: 1.158
Oare de ce nu va certati pe machete ca ... in rest ... "pleaca ei, vin tot ei" de cand cu migratia - om intra iar in perioada marilor migratii? Nasol ca ... a tinut cam mult.

Toate cele bune,

LDH

Offline Stefan

• IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • Mesaje postate: 14.049
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Deci nu mai este "bidirel Sarkozel" presedinte in Franta... asa il alintau tiganii nostri care inspecteaza buzunarele pe Champs Elysees  afro.gif

Cine era cu "La France Forte" - el sau cel cu nume de Olanda ?

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

• **
Deci nu mai este "bidirel Sarkozel" presedinte in Franta... asa il alintau tiganii nostri care inspecteaza buzunarele pe Champs Elysees  afro.gif

Cine era cu "La France Forte" - el sau cel cu nume de Olanda ?

bidirel :)
http://www.lafranceforte.fr/