Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home3/rmin0017/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Salutari de la Universitate

Autor Subiect: Salutari de la Universitate  (Citit de 8211 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Alex230

• Full Member
  • Mesaje postate: 2.175
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Salutari de la Universitate
« Răspuns #90 : 01/18/12*, 00 »
incearca cu incredere Georgia.
fara misto

Sunt ferm convins ca ai folosit o ironie dusa la extrem cand ai spus chestia asta.
Cred ca ai uitat ca in 2008 mureau pe capete pt Osetia ,cu rusii...
Sau razboiul civil  intre 1991 si 1993.

Manifestarile in genul celor de acum din Bucuresti sunt pt ei drumul pana la colt dupa paine si lapte, dupa cate au patit.

Offline Stefan

• IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • Mesaje postate: 14.030
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
« Răspuns #91 : 01/18/12*, 00 »
Sunt ferm convins ca ai folosit o ironie dusa la extrem cand ai spus chestia asta.

sunt perfect convins de ceea ce am spus

Patriciu: Georgia, Elvetia din Est
http://www.business24.ro/dinu-patriciu/stiri-dinu-patriciu/patriciu-georgia-elvetia-din-est-1463713
Omul de afaceri a declarat ca a investit in Georgia pentru ca acolo "criza se resimte mult mai putin, continua investitiile, continua constructiile".

sau

Patriciu: De ce sa investesc in Romania unde trebuie sa platesc 100 de taxe cand in Georgia platesc doar sase
http://www.clubkiaromania.ro/forum/bancara-f216/dinu-patriciu-georgia-viitoarea-elvetie-t1947.html

« Ultima Modificare: 01/18/12*, 01 de Stefan »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline Ciprian

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.195
« Răspuns #92 : 01/18/12*, 01 »
Ce le stie Patriciu asta pe toate. Aici vorbim de oameni simpli, nu de investitori. Ca investitor poti face afaceri si in Sierra Leone pe vreme de razboi. Asta nu inseamna ca tara aia o duce bine la modul general.

Offline Stefan

• Super-Hero Member
    • Miniauto
« Răspuns #93 : 01/18/12*, 01 »
deci nu vrei in Georgia...  <-o

Offline Alex230

• Full Member
  • Mesaje postate: 2.175
« Răspuns #94 : 01/18/12*, 01 »
Ce le stie Patriciu asta pe toate. Aici vorbim de oameni simpli, nu de investitori. Ca investitor poti face afaceri si in Sierra Leone pe vreme de razboi. Asta nu inseamna ca tara aia o duce bine la modul general.

.....tot ceea ce voi spune este inspirat de matura si inextricabila unificare intr-un logos catheteric cu realul empiric ce mi-a fost acceptata de acei ce reprezinta relatia interparadigmatica ce se stabileste intre conceptele cheie ale urbanismului nomad, privite din punctul de vedere al tetrapiloctomiei, ce poate nu stiti, insa este arta sublima a despicarii firului in patru, si schitele mecanice ale avulunculogratulatiunii, ce ne invata despre construirea masinilor de salutat matusile, toate acestea ducand la realizarea unui fapt tangibil, ce este complet si impartial euharistic, unde tot ceea ce este vizibil se preteaza la o interpretare realizabila si intemeiata stiintific, dezirabila fiind din punct de vedere uman, ducand la descoperirea adevarurilor de tip narativ si de tip factual in cercetarile comunitatii filatelice asiro-babilionene, creeind cele trei tipuri fundamentale pentru fractalitatea onirica a semnificatiei ontice in praxisul strategiei multiperspectivale, aceste tipuri stand la baza necesitatii simtita ombilical intru creearea Centrului de Irelevanta Comparata, asa cum tetralogia sacra a hipiotilor azteci da nastere unei sacralitati relevante in mitologia templierilor tarzii la masa, Keter fiind mijlocitorul divin al arhaitatii preacurmate a criteriului de echivalenta structurala slaba, tot la fel cum a spune ca arhitectura mayasa este cladita pe baza influentelor barocului tarziu, pozitivismul acestei propozitii fiind intarit de axiomatica sa, este ceva la fel de adevarat cu remarca referitoare la pozitia neuronului in capul unei blonde, ce beneficeaza de comfort sporit, fiind singur; motivatia intrinseca a caracterului activ-complex predeterminat de empirismul sociouman al mascarii personalitatii dedublate in spatele mastii de portelan, este egalata ca valoare vectoriala doar de puterea nemijlocita a limbajului Morse cand vine vorba despre scrierea unei poezii.

Offline Stefan

• Super-Hero Member
    • Miniauto
« Răspuns #95 : 01/18/12*, 02 »
mai stiti cum urla seful ala de jandarmi ?
secventa a fost data de multe ori

gabriel43

• Vizitator
« Răspuns #96 : 01/18/12*, 21 »
pentru Gabriel43 referitor la afirmatia conform careia criza e mondiala..:

Iti multumesc ca m-ai luminat...

Am o intrebare : Ai vrea sa traiesti intr-una din cele patru tari enumerate acolo ,ca cetatean de rand...SUBLINIEZ...CETATEAN DE RAND ??!??!??!??!??
(India,Rusia,China,Brazilia)
...SAU intr-una d'alea "mai sarace decat acum 4 ani"...Marea Britanie,Japonia,SUA,Franta... ??!??!??

REPET...CETATEAN DE RAND...

Te rog sa nu cazi in penibil...

O seara buna.

Online johann.nunweiller

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 20.851
« Răspuns #97 : 01/18/12*, 21 »
ca cetatean de rand..
DA si nu spun DA pentru femeile de acolo ;)
atata timp cat sunt germani din Germania care pleaca sa lucreze in Rusia - banuiesc ca stiti cine eunul dintre factorii de decizie din GAZPROM...., iar tarile nordului considera relatia cu acel spatiu ca fiind o relatie primordiala pentru dezvoltarea proprie..- nu ii pun pe suedezi in calcule pentru ca ei mai mult datorita taxelor scazute la bautura;

Chiar si in Romania, la Cotroceni se prefera afacerile cu rusii,

probabil prejudecatile nu prea ii lasa pe romani sa isi incerce norocelul in est dar asta e problema lor

oricum ma opresc aici ca este forum de machete nu este o masa rotunda pe teme economice organizata ce un centru de studii strategice

Offline Ciprian

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.195
« Răspuns #98 : 01/18/12*, 21 »

O seara buna.

Ce stii tu, sa traiesti in iBRIC e visul american mai nou.

)0( )0( )0( )0( )0( )0( )0( )0( )0( )0( )0( )0( )0( )0( )0( )0(

gabriel43

• Vizitator
« Răspuns #99 : 01/18/12*, 22 »

...si te-am rugat...
 :-[

Online johann.nunweiller

• **
« Răspuns #100 : 01/18/12*, 22 »
...si te-am rugat...
 :-[
Mao avea o vorba: "Broastei ce sta in put ii pare cerul rotund"

gabriel43

• Vizitator
« Răspuns #101 : 01/18/12*, 22 »
Quod erat demonstrandum...

Online johann.nunweiller

• **
« Răspuns #102 : 01/18/12*, 23 »
Intamplarea face sa am familie in Canada, Elvetia, Belgia, Franta si Rusia iar cand vorbesc de Rusia vorbesc pentru ca m am plimbat prin Rusia de la Sankt -Petersburg pana la Saratov si am gasit o lumea prospera..o lume in constructie, o lume cosmopolita si educata,  o lume unde marile companii se bat sa fie prezente sa faca afaceri. Acolo unde firme precum Mercedes, IBM isi deschid fabrici, centre de cercetare.

nu o lume cu spaima somajului, a lipsei de realizari profesionale, a muncii fara a realiza o casa. sa traiesti sub amenintarea spectrului politic de a fi trimis acasa daca esti outsider ..

Totusi ce spune faptul ca exista legatura feroviara directa intre moscova si cannes incepand de anul trecut?
« Ultima Modificare: 01/18/12*, 23 de johann.nunweiller »

Offline Stefan

• Super-Hero Member
    • Miniauto
« Răspuns #103 : 01/18/12*, 23 »
secventa de care vorbeam mai sus a devenit intre timp un clip ce promite pe YouTube

Conan Jandarmul
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=g5vKZoon3t0

PS
vedeti ca acelasi clip l-au urcat 4 sau 5 ciumpalaci... e bataie mare pe like-uri ;)

Online johann.nunweiller

• **
« Răspuns #104 : 01/18/12*, 23 »
 )0( )0( )0(
sa mor!
inainte de a ataca dispozitivul se adunasera in dreptul blocului meu.. si il tot auzeam pe unul la megafon ca urla..dar nu intelegeam ce vrea.. apoi cand am vazut la antena segventa am realizat..
deci pot spune ca sunt unul dintre oamenii care l au vazut pe viu pe Conan Jandarmul