Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home3/rmin0017/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Salutari de la Universitate

Autor Subiect: Salutari de la Universitate  (Citit de 8043 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline johann.nunweiller

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 20.849
Rãspuns: Salutari de la Universitate
« Răspuns #60 : 01/16/12*, 22 »
PS: nu mai posteaza nimeni poze cu machete???

Offline Ciprian

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.195
  • Gen: Bărbat
« Răspuns #61 : 01/16/12*, 22 »
Atunci te rog sa-mi trimiti si mie o parte din datele alea, chiar si in germana. Daca exista o tara fosta URSS care nu se confrunta cu astfel de probleme maine plec pe jos intr-acolo.

• **
« Răspuns #62 : 01/16/12*, 22 »
Atunci te rog sa-mi trimiti si mie o parte din datele alea, chiar si in germana. Daca exista o tara fosta URSS care nu se confrunta cu astfel de probleme maine plec pe jos intr-acolo.
Nici nu e nevoie decat de un simplu search pe google
de exemplu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Kazakhstan

citez: GDP grew 9.6% in 2000, up from 1.7% in 1999. Since 2001, GDP growth has been among the highest in the world. In 2006, extremely high GDP growth had been sustained, and grew by 10.6%.[8] Business with booming Russia and China, as well as neighboring Commonwealth of Independent States (CIS) nations have helped to propel this amazing growth. The increased economic growth also led to a turn-around in government finances, with the budget moving from a cash deficit of 3.7% of GDP in 1999 to 0.1% surplus in 2000.
a..si declaratiile lui Obama cu ocazia publicarii Strategiei de Securitate nationala a SUA sunt foarte graitoare in acest sens
PS: drum bun!  <-o <-o
« Ultima Modificare: 01/16/12*, 22 de johann.nunweiller »

Offline Ciprian

• Hero Member
« Răspuns #63 : 01/16/12*, 22 »
Nici nu e nevoie decat de un simplu search pe google
de exemplu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Kazakhstan

citez: GDP grew 9.6% in 2000, up from 1.7% in 1999. Since 2001, GDP growth has been among the highest in the world. In 2006, extremely high GDP growth had been sustained, and grew by 10.6%.[8] Business with booming Russia and China, as well as neighboring Commonwealth of Independent States (CIS) nations have helped to propel this amazing growth. The increased economic growth also led to a turn-around in government finances, with the budget moving from a cash deficit of 3.7% of GDP in 1999 to 0.1% surplus in 2000.
a..si declaratiile lui Obama cu ocazia publicarii Strategiei de Securitate nationala a SUA sunt foarte graitoare in acest sens
PS: drum bun!  <-o <-o

Din pacate o sa intram in discutii prea complicate pentru forum. Da, GDP-ul spune ca Kazahstanul infloreste, dar GDP-ul e doar statistica pentru cine nu se uita la stiri economice pe Pro TV. Obama poate sa declare ce vrea el, mai ales cand vine vorba de anuala de bancuri numita Strategie de Securitate.

Oricum, Kazahstan nu e "state foste URSS", e doar un stat in care se pompeaza bani.

gabriel43

• Vizitator
« Răspuns #64 : 01/16/12*, 22 »
Io cu cine votez ?  :-\

Offline Ciprian

• Hero Member
« Răspuns #65 : 01/16/12*, 22 »
Io cu cine votez ?  :-\

Cu Obama, nu vezi ca el scoate din criza pe cine vrea <-o Ma rog, asa zisa criza.

In Spania cum e? Parca zicea Obama ca umbla cainii cu saorme in coada si cangurii cu icre de manciuria in marsupiu.

• **
« Răspuns #66 : 01/16/12*, 22 »
Kazahstan a fost un stat unional (adica stat din componenta URSS) din 1936 pana in data de 16 dec 1991   :/()?!? :/()?!? :/()?!?
 <-o <-o
« Ultima Modificare: 01/16/12*, 22 de johann.nunweiller »

gabriel43

• Vizitator

Offline Ciprian

• Hero Member
« Răspuns #69 : 01/16/12*, 23 »
Kazahstan a fost un stat unional (adica stat din componenta URSS) din 1936 pana in data de 16 dec 1991   :/()?!? :/()?!? :/()?!?
 <-o <-o

Profesore, cred ca ai interpretat gresit ce am spus eu. Stiu ca a facut parte din URSS, dar spuneam ca Kazahstan "nu e statele" (adica mai multe) despre care spuneai tu. E doar unul din fosta URSS.

Offline nick

• **
  • Mesaje postate: 1.736
« Răspuns #70 : 01/16/12*, 23 »
Oricum, Kazahstan nu e "state foste URSS", e doar un stat in care se pompeaza bani.
Pai daca or avea si astia fantana cu petrol in dosul curtii, ca arabii....e normal ! Sau niscaiva uraniu...
« Ultima Modificare: 01/16/12*, 23 de nick »

Offline sesamcave

• **
  • Mesaje postate: 160
« Răspuns #71 : 01/16/12*, 23 »
Asa carevasazica....CRIZA in Romania !!!

Dar CE FEL DE criza ? Care criza?? Cum...criza ???

Pai sa o luam metodic:

1--toti politicienii ne-au "inoculat" in noi, in romani,  expresia " Este CRIZA in Romania !!"  <-o

DAR, ca e cu DAR, CUM sa fie CRIZA in Romania , cand noi avem salarii medii de ...cca 200 euro, cam 800 de lei ( si bonuri de masa, astea cand / daca se mai dau .....) ? ? ?

( Verificati , va rog, BURSA salariilor la acest moment !! Eu o stiu de cca 1 an, de asta am si ales sa ma CAR in Marea Britanie )

Recapitulez: in Romania e criza la un  salariu mediu de 800 lei .....NU mai vorbesc de pensii  <-o )0(

CE POTI face / plati cu 200 euro pe luna in RO, decat sa subzisti de la o luna la alta ? ? ? ? ??
 CUM sa intretii un copil la gradinita cu acesti bani ???
 CUM sa investesti intr-un curs de recalificare din acesti bani ????
 CUM sa achiti o chirie din acesti bani ??? ...si sa-ti mai ramana si de mancare , si de abonament de internet , si de ....., si de ...., si de.....

Se mira toti politicienii ca in Romania a scazut natalitatea la MAJORITATEA populatiei ( stiti voi de ce am scris majoritate, ca la ceilalti nu sunt probleme de genul  :/()?!? ) ? ? ?

Pai cum sa-ti mai arda de copii, cand tu esti platit cu un "salariu de criza de 800 de lei " ? ? ?  :/()?!? :0/
======================================================================================================
======================================================================================================

2--Cum e CRIZA la altii, adica in Spania, Italia, Franta, Grecia ori....acolicalea, la je, in Marea Britanie :

--pai, de la un salariu mediu de 1800--2000 de Euro inainte de criza, acum s-a ajuns la un salariu de 1200-1400 de euro !!!  )0(
  Chiar si cu 1200 euro pe luna, un VESTIC o duce BINEEEE !!!

Intradevar, grecul, francezul, englezul, spaniolul :

--iese mai RAR la pub / birt / bodega sa bea o bere cu baietii ....ca e CRIZA !!

--vacantele se fac prin "imprejurimi" ori in tara natala, NU se mai fac in Maldive ori Caraibe ....ca e CRIZA !!!

--masina NU se mai schimba de la un an la altul....ca e CRIZA !!!

--televizorul de 1,3 m NU se mai schimba de la un an la altul cu ultima plasma din domeniu....ca e CRIZA !!!

--se mananca mai des acasa, nu la restaurant, dar tot se comanda mancare de la firma de catering ...ca e CRIZA !!!!

Eh, asta e CRIZA adevarata !!!!!!!!!  )0( :/()?!?

IN Romania, e doar ...M A N I P U L A R E !!!!
....ca sa ne faca sa credem ca SUFERIM si noi cu restul lumii !!!
GRESIT : suferim doar NOI, romanii !!!!

CUM mama naibii sa ai CRIZA in Romania, la un salariu mediu de cca 200 de euro ? ? ? ? ?

Semnat : Marius.

ps:
 Toate cele scrise mai sus sunt ticluite de mine, nu sunt copiate de pe undeva !!!
...si mi le asum !!!!

pps:
 Un salariu mediu in Grecia, la momentul acesta, este cca 700 de euro !!!....si al ei CHIAR e CRIZA !!!
 Grecii CHIAR au datorii uriase, sunt cu un picior in groapa !!!!....si totusi au acest salariu MINIM si GARANTAT de catre guvernul elen !!!!
 Alooooooooo.......mi se pare NUMAI mie , sau suntem prostiti pe fata de catre TOTI politicienii roamani ? ? ?

....iar romanii din Romania sunt in CRIZA cu salarii de....200 euro !!!  :/()?!? :0/
 Bravo noua !!! :0/

PPPS:
 Eu mai sus ma refer la muncile "normale", gen profesor, doctor, spalator de masini, instalator ( electric ori sanitar ) , cizmar.  etc etc etc...
 Stiu si cazuri de programatori IT care ating 7000--8000 de lei / luna, dar prietenul asta al meu NU mai are timp de casa si copil, isi vede fetita doar ...noaptea !! El weekend-uri NU are, ca se munceste !!! In aceeasi postura e si nevasta lui !!

Si atunci.....ce rost toate aceste zbateri DACA tu nu mai apuci sa vezi cum iti creste copilul ???

Copilul o data in viata creste, iar TU o data in viata imbatranesti !!!!!!
« Ultima Modificare: 01/16/12*, 23 de sesamcave »

Online Dilo

• BAD MOTHER FUCKER
  • Moderator Global
  • Mesaje postate: 5.259
« Răspuns #72 : 01/17/12*, 00 »

deci

Offline Alex230

• Full Member
  • Mesaje postate: 2.178
« Răspuns #73 : 01/17/12*, 00 »
31 mai 2010 ,Roma (Statia Termini). Imaginea imi apartine.

gabriel43

• Vizitator
« Răspuns #74 : 01/17/12*, 20 »
  deci

Asta sigur are copii "absolventi" de BAC...  :-(''