Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home3/rmin0017/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Salutari de la Universitate

Autor Subiect: Salutari de la Universitate  (Citit de 7918 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Sebastien

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 122
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Salutari de la Universitate
« Răspuns #30 : 01/16/12*, 19 »
Pe mine m'a uimit ce curatenie era la Universitate si la Unirii azi dimineata fata de ce a fost aseara.
- La 10 jumate deja inlocuiau semafoarele...este de apreciat faptul ca totusi STIU sa se miste repede pentru reparatii !
- La 11 jumate, toate gaurile si gropile au fost astupate pentru a nu mai avea acces la pietre, nu stiam ca se poate, de 2 ani jumate de cand sunt eu in Romania, gropiile alea au ramas neatinse.

Nu am chef de cearta, mai ales ca privesc mai mult ca spectator problema, pentru ca am obtinut cetatenie acum 3 ani de zile.
Si daca cititi presa straina si ati da din intamplare de un articol in care un student francez spune "Trop c'est trop !" veti afla opiniile mele (putin deformate de ziarist dar in mare mi-a respectat pareriile si comentariile).

Nici in Franta nu sunt lucrurile roz, coruptie exista si acolo, toate problemele care sunt in Romania exista si acolo dar nu la nivelul asta. Ca fapt divers, am fost chemat de mai multe ori in Franta de politie ca interpret: un sarac roman a fost la parnaie in Franta pentru ca a vrut sa mituiasca un jandarm ca sa nu primeasca amenda pentru nerespectarea limitelor de viteza si singurul argument pe care il avea in fata politistului, si nici eu nu am putut sa-i explic omului a fost: "asa se face la noi...".

Astazi studentii din Regie merg mai organizati si vom avea banderole la brat pentru a fi "cica" diferentiati de jandarmi.
Problema este ca colegii de la Cluj, Sibiu si Brasov au avut trenul oprit si au fost dat jos din vagoane din ce ni s-a spus.

Daca am deranjat cu postul asta, puteti sterge.

Cu respect,
Seb

michi

• Vizitator
« Răspuns #31 : 01/16/12*, 19 »

Astazi studentii din Regie merg mai organizati si vom avea banderole la brat pentru a fi "cica" diferentiati de jandarmi.
Problema este ca colegii de la Cluj, Sibiu si Brasov au avut trenul oprit si au fost dat jos din vagoane din ce ni s-a spus.

Cu respect,
Seb
tu vorbesti serios?
este incredibil !

Offline johann.nunweiller

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 20.849
« Răspuns #32 : 01/16/12*, 19 »
Spaga e ceva cunoscut si in Franta si Europa, sa nu uitam scandalurile de coruptie din jurul lui sarko (pe langa coruptie este si nepotism cand a dorit sa isi numeasca fiul in fruntea unei companii de stat franceze) sau faptul ca Chirac deja a fost condamnat pentru coruptie..
E adevarat.. la ei justitia isi face treaba chiar daca este vorba de persoane de rang inalt

Offline nick

• **
  • Mesaje postate: 1.736
« Răspuns #33 : 01/16/12*, 20 »
Asta e democratia , sa punem pe altcineva cand nu ne convin actualii , nu?O sa-i schimbam pana dam de unii buni ca asa e in democratie , nu?
Si chiar crezi ca se va schimba ceva?...Tu vei fi tarana (adica la 5 feet under) si s-ar putea ca si stra-nepotii tai sa voteze "pentru schimbare", pana oamenii isi vor da seama ca trebuie sa-si ia soarta in maini si sa lase dracului "democratia", care este de fapt o autocratie mascata in "totul pentru popor"... Inca nu ne vine sa credem (ca popor) ca soarta noastra este decisa de unii care nici macar nu ne vorbesc limba (acei 1 la suta) si care vor sa-si faca probabil un "lebensraum"... Vad ca il copiaza baietii la greu pe tatuca Adolf...numai ca de data asta nu e vb de rasa ariana, ci invers, de rasa celor care au fost "asupriti" de "holocausticul" regim dictatorial...

Offline nick

• **
« Răspuns #34 : 01/16/12*, 20 »
nu e o problema stringenta, se rezolva, are balta peste

PS
un amic a zis ca s-a saturat de securistii astia, sa mai vina si altii  <-o

Nea Stefane, din ce vad eu, balta nu prea mai are peste... Pestele cel mare, Rugina, a murit... Mai e vreunul care sa fie in stare de ce a facut Rugina?...

Offline nick

• **
« Răspuns #35 : 01/16/12*, 20 »
Am mutat discutiile referitoare la taxa la locul lor, ca sa nu poluam acest frumos topic dedicat Pietei Universitatii si minunilor care se intampla acolo ;)
http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=16219.msg145498;topicseen#msg145498

ma intrebam retoric pe FB :
1. De cine si pe cine apara "dispozitivul" de jandarmi daca nu apareau dobitocii aia sa dea cu pietre ?
si
2. Nu cumva "dispozitivul" astepta sa vina cretineii care dau cu pietre ca sa se justifice cumva ?

OM trai si OM vedea
Cred ca acei cretinei erau "ultrasii" de la 2 si un sfert, 2 si jumatate si alte cluburi de gentlemeni, care o puneau de un antrenament cu fratii lor Jandarmii, ca sa vada psihologia colectiva pe timp de iarna... Sa vada daca "p'limea cupleaza" la violente. E antrenament cu "bataie" lunga, pentru sezonul estival de vara, cred.... 

Offline nick

• **
« Răspuns #36 : 01/16/12*, 20 »
Avem filmari cu modul de actiune a jandarmeriei ;) dar si a ostilitatilor
Pai, normal, doar n-ai vrea sa aiba oamenii antrenamentul nefilmat ! Pe ce se vor baza la vara, daca nu au ceva homework filmat ?

klauzeklauze

• Vizitator
« Răspuns #37 : 01/16/12*, 20 »
buna asta....va mai amintiti totusi ce de lume a iesit in 2007-2008 la "lansarea" celebrului brad de la unirii?.....

Offline nick

• **
« Răspuns #38 : 01/16/12*, 20 »
tu vorbesti serios?
este incredibil !
Pai, uiti cum s-a intamplat cu minerii ?

Offline Adrian Iftime

• iftimeadrian88
  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 602
  • AUTOart
« Răspuns #39 : 01/16/12*, 20 »
poate ma uit si la multe filme dar sigur sunt destule care noi inca nu le stim legat de toate miscarile astea. romanul stie una, dar ce misca cei din guvern sunt mult mai multe si mai rele.
Colectionar AUTOart 1:43

Offline nick

• **
« Răspuns #40 : 01/16/12*, 20 »
E adevarat.. la ei justitia isi face treaba chiar daca este vorba de persoane de rang inalt
Daca nu as fi trecut printr-o tragedie in care sunt implicate si autoritatile "democratice" de la vreo 17 mii de km departare, te-as fi crezut...
Stai linistit, tatuca Chirac se bronzeaza linistit pe undeva prin Polinezia pe unde nu-l cunoaste nimeni... La fel si cu Sarko, are deja pregatita insulitza (sau altceva) cu barcuta ancorata la plaja fina, de un auriu stralucitor...
La fel a fost si cu tatuca Kim Woo Chung, fostul patron al DAEWOO... a mituit vreo 3 presedinti (condamnati toti cu tam-tam, judecati, etc) dupa care nu s-a mai auzit nimic de nimeni... Boborul a uitat, treburile merg inainte, tunurile de zeci de miliarde de dolari se dau mai departe... Oare cum dracu au disparut din "piata", 4500 de miliarde de dolari de cand cu criza asta ?... S-au evaporat cumva ???... Niste mici miliardutze se duc de exemplu pt achizitionari de tot felul, ca de exemplu niste mine de diamante si aur prin Africa de Sud, Rosia Montana de la noi ... OOOOFFFFF, ma napadesc lacrimile cand ii vad pe amaratii aia din Rosie cum pland dupa niste joburi (ATENTIE !!!!, temporare !!!! - jobul va dura exact cat va fi de lung filonul....) !!!! Saracii de ei !!! Le-au luat copii drumul pribegiei ca nu au de lucru in Rosie !!!! VAI, vai, vai !!! Sa-i vad ce vor face dupa sa zicem 5 ani de extractie, dupa care Rosia se va inchide... De data asta, pe bune !!! Si iata cum va ramane boborul si fara "Au-leo". Stefanel cel mititel o fi strigat degeaba, ca tara asta nu-i a nostra, nici a copiilor nostri , ci a copiilor copiilor nostri ? ...

gabriel43

• Vizitator
Salutari de la Universitate
« Răspuns #41 : 01/16/12*, 20 »
Eu votez cu FSN-ul ...  )0(

Offline johann.nunweiller

• **
  • Mesaje postate: 20.849
« Răspuns #42 : 01/16/12*, 20 »
Eu votez cu FSN-ul ...  )0(
adica cu secretarul de statpe probleme maritime din guvernul FSN? :/()?!?

gabriel43

• Vizitator
« Răspuns #43 : 01/16/12*, 20 »
Daca mai da afara cativa bugetari...DA !

afro.gif   <-o
« Ultima Modificare: 01/16/12*, 20 de Gabriel43 »

Offline Ciprian

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.195
« Răspuns #44 : 01/16/12*, 20 »
Vadim presedinte! Medicamente, medicamente!