Autor Subiect: Prezentare si constructie kit 1:8 - ZIS 110 - DeAgostini/IXO  (Citit de 10625 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
La numarul 11 primim ventilatorul, alternatorul si curelele. Cu acestea, motorul este complet.











Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Dupa ce la nr 12 mai primim o roata, la numerele 13 si 14 primim articulatiile pt cele doua roti din fata si tamburii de frana. Articulatiile sunt metalice si tamburii sunt de plastic.




Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Urmatoarele 3 numere nu dau prea multa bataie de cap, fiind vorba de inca 2 roti ( nu le-am mai pozat ) si axa spate cu 2 tamburi, dar nu completa. Asa ca nu se poate monta nimic deocamdata. Le punem deoparte...


Online johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.115
Iti urmaresc cu atentie "evolutia", incerc sa mi imaginez cat de mari sunt piesele.

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
@johann - uriase la masina asta, dupa cum vezi

La numerele 18 si 19 primim sasiul urias - peste 60 cm - format din 2 bucati metalice.




Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Numerele 20 si 21 aduc arcurile si basculele pt suspensia fata. Piesele metalice confera o elasticitate corecta suspensiei.



« Ultima Modificare: 07/02/16*, 18 de Piniuli »

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
La numarul 22, sasiul se mai prelungeste cativa cm, cu o consola pe care va fi montata direct bara din fata. Apoi, cu ajutorul pieselor de la nr 23, putem monta articultatiile pt ambele roti. Articulatiile au fost primite la numerele 13 si 14










Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
La numarul 24 primim bara de directie si cea de torsiune pt puntea fata. Am uitat sa pozez bara de torsiunea montata dar se va vedea in pozele viitoare.








Online johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.115
Te urmaresc cu atentie :)

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Pt tine am Mercedes-ul 300 SL Gulwing, trecut de jumate , dar l-am inceput cand eram mai suparat pe MA si nu l-am postat. Il gasesti pe 2 site-uri prietene :)

Online johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.115
Pt tine am Mercedes-ul 300 SL Gulwing, trecut de jumate , dar l-am inceput cand eram mai suparat pe MA si nu l-am postat. Il gasesti pe 2 site-uri prietene :)
Multam, ma apuc acum sa spionez.. ;)

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Hai că și eu te urmăresc și nu prea mai intru prin alte părți, nu poți să-l postezi pe 300 SL și aici?

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Am trecut de nr 50, oricum ar fin un copy-paste doar :). Dar de acu, postez si aici toate kit-urile de care ma mai apuc.

Numarul 25 vine cu bara de torsiune pt puntea spate si partea din fata a diferentialului. Astfel avem puntea spate commpleta






Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
La numerele 26-28 primim suspensiile pe foi pt spate. Arcurile sunt metalice alcatuite din foi metalice, similar modelului real.










Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
La numarul 29 vine axul cardanic impreuna cu flansa prin care trece. Axul este metalic. Nu il montam inca.



« Ultima Modificare: 08/06/16*, 09 de Piniuli »