Autor Subiect: Atelierul lui Prognosis - autonebunii fără pretenţii  (Citit de 218252 ori)

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline klauzephoto

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.090
  • Gen: Bărbat
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
imi cer scuze pentru abordarea agresiva in cazul asta. astept si eu raspunsul. pariem ca va fi ceva vag gen eschiva sau deloc?
Do i kill myself...or do i kill them all?...

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Am auzit un zvon cum că ar fi o problemă tehnologică, probabil o imprimantă de generație mai veche care nu poate reda cu acuratețe detaliile cerute pentru o astfel de realizare, în plus o altă problemă legată de material în sine, care nu poate fi finisat / șlefuit pentru că se încinge și se distruge etc. Repet, zvonuri, nimic oficial. Aceste camioane arată bine așa, de departe, de aproape însă nu depășesc granița unor jucării, le mai trebuie ceva consistent să fie denumite machete. Și pe deasupra mai sunt de rezolvat și altele, cum ar fi de pildă să le faci geamuri, chedere, faruri (că de multe ori farurile par niște abțibilduri printate și lipite pe deasupra) ș.a.m.d.

E greu, tare greu să faci ceva de la zero. Mai era pe aici un entuziast (incurabil) care făcea autobuze și tramvaie (de la zero), cu condiția să fie pătrate. Din câte îmi aduc aminte, a finalizat unul singur, adică ăsta:


Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
asta e oleco?  <-o
lasa Ionut,caci nu stii tu,el mai are marele proiect cu  Buceagul ,ii prosteste pe aia pe asw de vreo 2 ani cu niste poze randate (de altcineva) si cum ca se lucreaza de zor el si ...echipa lui ,wow,are si echipa :)))
..un impostor,un zero barat!

Offline klauzephoto

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.090
  • Gen: Bărbat
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
am atatea de spus.....dar ma abtin. oricum, ma bucur pentru oleco si pentru reusita operatiei de schimbare de sex prin care a trecut, ii doresc recuperare rapida.
ps. daca ai nevoie de o esteticiana buna, iti pot recomanda o amica foarte apreciata....nici nu vei simti cand iti epileaza sprancenele.
Do i kill myself...or do i kill them all?...

Offline Madalinutzu

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.424
  • Forever Peugeot
 //static// //static//  all_rite

Excelenta deconspirarea proiectului "Autobuzul" de la Motoarele  Oleco!

Offline IPR

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.275
  • Gen: Bărbat
  • Decat 10 lei la soare, mai bine 5 lei la umbra!
Doamne cat am putut sa rad.  ;D ;D ;D ;D ;D

Offline Prognosis

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.822
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletelele mele, Diorama de la Slobozia, Tunari DeAgostini
« Ultima Modificare: 11/28/17*, 19 de Prognosis »

Offline klauzephoto

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.090
  • Gen: Bărbat
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
multumim pentru explicatii, dar daca ne amintim bine, acum cativa ani aveati aceleasi povestiri lacrimogene pe forumurile de modelism care au strans mana de la mana de mila dvs care erati pe moarte sa va implineasca visul unei diorame, dupa care ati colectat tot si le-ati vandut....sinteti inca in viata...acum spre orbire....dati-mi voie sa am mari indoieli avand in vedere istoricul....
in alta ordine de idei, va multumim si noi pentru aparitii si va dorim noapte buna!
Do i kill myself...or do i kill them all?...