Autor Subiect: Cadillac CTS-V [2008][Kyosho]  (Citit de 2368 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline stormman

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
  • Gen: Bărbat
Cadillac CTS-V [2008][Kyosho]
« : 10/19/10*, 20 »
     Cadillac CTS-V a fost lansat in 2008 si reprezinta versiunea sport a modelului CTS, fiind considerat in acest moment cel mai rapid sedan V8 din lume.

     Masina reala nu se afla printre favoritele mele insa macheta este superba, realizata exemplar. La o prima privire se remarca grila frontala realizata din sarma subtire, impletita (mult peste cea a Bentley-ului Azure Minichamps, de exemplu), farurile si mai ales stopurile extraordinar reproduse.



     Culoarea este gri inchis, cu o usoara tenta verzuie, o granulatie mica a vopselei, aplicata in strat subtire, ceea ce reliefeaza liniile caroseriei.



Trapa dubla transparenta se deschide in partea din fata, oglinzile sunt rabatabile, torpedoul si cotiera fata se deschid, scaunele fata culiseaza pe sine, podeaua portbagajului este detasabila si permite vizualizarea rotii de rezerva.





     Arborele cardanic se roteste odata cu rotile spate, esapamentul si cutia de viteze redate sub masina, spoilerele fata si spate metalice, logourile Cadillac si CTS-V metalice si aplicate ca piese individuale.



     Ce mi-ar fi placut sa vad la aceasta macheta? O deschidere mai larga a portbagajului (app. 45 de grade acum) si amortizoare la capacul acestuia, interior crem.












« Ultima Modificare: 10/19/10*, 20 de Ciprian »

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Cadillac CTS-V [2008] Kyosho
« Răspuns #1 : 10/19/10*, 20 »
Macheta este superb realizata, dar pacat ca a fost facuta dupa o masina atat de urata si anosta dpdv al designului, care nu spune nimic.
Are "un kil" de detalii care incanta privirea, si care sper ca vor urma si pe alte modele mai interesante (nu pe crossover-ul Cadillac :( ).
Felicitari pentru macheta si prezentare!  )0(

PS: Este mai rapida ca un M5, AMG sau RS6? Am indoilei

andrei006

  • Vizitator
Rãspuns: Cadillac CTS-V [2008] Kyosho
« Răspuns #2 : 10/19/10*, 20 »
Macheta este superb realizata, dar pacat ca a fost facuta dupa o masina atat de urata si anosta dpdv al designului, care nu spune nimic.
Are "un kil" de detalii care incanta privirea, si care sper ca vor urma si pe alte modele mai interesante (nu pe crossover-ul Cadillac :( ).
Felicitari pentru macheta si prezentare!  )0(

PS: Este mai rapida ca un M5, AMG sau RS6? Am indoilei

Teoretic e mai rapida dacat un M5 pana la 100km/h ... dar cam atat in comparatia asta.
Macheta e foarte frumoasa, dar a aparut deja in varianta kyosho ? Eu stiam ca e produsa doar de China models ... iar in varianta kyosho apare ceva mai incolo :)
Oricum, felicitari pentru prezentare. Presupun ca ai o colectie foarte interesanta :)

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Cadillac CTS-V [2008][Kyosho]
« Răspuns #3 : 10/19/10*, 20 »
O macheta foarte reusita. Am avut placerea sa studiez modelul CTS, o realizare superba, iar pretul este foarte bun. Felicitari pentru prezentare!

CTS-ul este prezentat aici: http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=8094.0

Offline stormman

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Cadillac CTS-V [2008][Kyosho]
« Răspuns #4 : 10/19/10*, 22 »
CTS-V-ul este numit si "M5 killer" si din cate stiu a obtinut un record pe Nurburgring, in gama sedanurilor.  Macheta este produsa de GianCorp in colaborare cu Kyosho (sunt machete facute pentru piata chineza in special, machete care nu apar in lista Kyosho).

Offline d4nu17

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 146
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Cadillac CTS-V [2008][Kyosho]
« Răspuns #5 : 10/19/10*, 22 »
WOW :o ce prezentare ! Impresionant ! )0(

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Cadillac CTS-V [2008][Kyosho]
« Răspuns #6 : 09/01/11*, 22 »
O macheta foarte reusita. Am avut placerea sa studiez modelul CTS, o realizare superba, iar pretul este foarte bun. Felicitari pentru prezentare!

CTS-ul este prezentat aici: http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=8094.0

Reiterez ce-am spus mai sus :)