Autor Subiect: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"  (Citit de 12361 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline ekofresh

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.312
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #30 : 02/20/14*, 16 »
Basisti sau ne, problema e ca il urmeaza niste copii ale lui si ni-l flutura pe aiureala ala de Johanis, un alt viitor Boc. La fel de rau e ca urmatoarea guvernare, adica usl este fix regimul anterior cu notitele facute.
As prefera sa urmeze Habar n-am sau uncle Sam, nimeni, decat sa batem pasul pe loc cu o facem de 24 de ani, ne balacarim asa cum se intampla pe acest topic si nimeni nu reuseste sa vada mai departe de ograda asta mizerabila in care stam.


klauze

  • Vizitator
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #31 : 02/20/14*, 17 »
voi chiar nu ati invatat ca in romania NU SE SCHIMBA NIMIC NICIODATA? discutii sterile despre politica pe care ei o fac si noi o suportam in toate cele ce sint si ce maine vor rade la soare, planuri demascate si teorii de la toate bordeiele in timp ce domniile lor isi vad frumos de treaba....nu vad nici sensul discutiilor si nici sensul apartenentei la o tabara sau alta din pozitia in care ne gasim cu toii aici: iese din nou basescu(ipotetic vorbind)? ce are de castigat sustinatorul lui de aici? i se aplica o derogare de la aplicarea masurilor care ne saracesc cu totii? nu prea cred....iese Antonimea Sa Crin? ce au de castigat cei ce l-au sustinut cu ardoare? aceeasi m**e pe care o luam cu totii oricum daca nu sintem in gasca aia favorizata.....hai sa fim realisti....

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #32 : 02/20/14*, 17 »
ne balacarim asa cum se intampla pe acest topic

ekofresh - Nu stiu ce intelegi tu prin balacarit,dar basistii ne calca pe cap de aproape zece ani si nu ne balacarim de dragul postarilor,exista o ura bine intemeiata,adanca si indiferent de consecinte cineva o sa plateasca,ca nu om fi in stare de ce fac ucrainienii, posibil,dar asta nu inseamna sa fim buni crestini si dupa atata amar de timp, sa le intoarcem si celalat obraz,sau sa le multumim ca exista !
Sfidarea lor,imbogatirea lor,dipretul,toate acestea trebuie sa le iasa pe nas ! Si nu printr-o mustrare la colt de pat !

Offline ekofresh

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.312
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #33 : 02/20/14*, 17 »
Sfidarea lor,imbogatirea lor,dipretul,toate acestea trebuie sa le iasa pe nas ! Si nu printr-o mustrare la colt de pat !
Foarte corect, astept si eu o zi in care toti o vor lua pe urma lui Nastase si a tovarasilor lui de cantonament, dar pana atunci - sa fim realisti - asa cum zice postarea de mai sus.

Offline ovibonaparte

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 495
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #34 : 02/20/14*, 17 »
        baieti,fara sa comentez discutiile de mai sus,pacat ca nu discutati despre cazul baietelului mutat la alta gradinita(la cererea directoarei) pt. ca educatoarele instituisera un obicei de a spune rugaciunea inainte de masa...eh...?asta subiect de discutie si sa vedeti pareri si jigniri intre oameni care nu se cunosc insa toti se erijau in democrati,cand in Romanica noastra vesela toti inteleg democratia in felul lor...
       comentand  exact la subiect eu spun atat:nu imi place de presedinte,desi m-am bucurat cand a pierdut nastase,insa astia care au venit fura tot la fel sau ma mult,fiecare guvern  bate recordul celui anterior...iar referitor la antene-nu uitati ce am zis la inceput(nu-mi place pr. b)-eu unul nu ma mai uit,si e mai bine,pe cuvant...
   ca sa inchei in nota amuzanta:stiti ce o sa spuna prima oara copilul lui mircea badea,nu? <-o

Offline ekofresh

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.312
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #35 : 02/20/14*, 18 »
ca sa inchei in nota amuzanta:stiti ce o sa spuna prima oara copilul lui mircea badea,nu? <-o
Minichamps

Offline bezz

  • Fool member
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.055
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #36 : 02/20/14*, 18 »
Bun, Base e rau, am afirmat-o si eu de repetate ori, cu ceva timp in urma. Dar Ponta e bun? Rosia Montana, Chevron, Codu' Penal, blocarea oricarei forme de investitii ce nu inseamna $-ndarat, certuri interminabile intre asa-zisi parteneri la guvernare, asta mi-a ramas mie de la guvernarea Ponta. Mai proasta decat guvernarea Boc sau Nastase, de departe. Asa ca astept sa-mi aratati ecce homo! Ca nu merita deranjul sa-i dam un sut in fund unui nenorocit ca sa vina unul mai rau decat el.

Offline buruceagga

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.376
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #37 : 02/20/14*, 19 »
Bun, Base e rau, am afirmat-o si eu de repetate ori, cu ceva timp in urma. Dar Ponta e bun? Rosia Montana, Chevron, Codu' Penal, blocarea oricarei forme de investitii ce nu inseamna $-ndarat, certuri interminabile intre asa-zisi parteneri la guvernare, asta mi-a ramas mie de la guvernarea Ponta. Mai proasta decat guvernarea Boc sau Nastase, de departe. Asa ca astept sa-mi aratati ecce homo! Ca nu merita deranjul sa-i dam un sut in fund unui nenorocit ca sa vina unul mai rau decat el.
Mereu va fi asa . Mereu va veni unul mai rau.
Fiecare popor isi merita soarta in functie de cei pe care i-a ales. Acum ... parerea mea  :) Base nu are in spate un partid sau o doctrina ci doar iubirea de sine si curvasaria politica care il face acum al doilea politician de valoare dupa Ion Iliescu in peisajul Dambovitean. Stau si ma gandesc mereu ... de ce oare a ales sa fie presedinte , atunci in 2004 cand foarte bine putea sa devina Prim Ministru atunci nu ACUM .
In rest ... sa mor daca mai stiu cine e bun si cine e rau in politica tarii asteia ... Dupa ce s-au unit cele doua doctrine una de stinga si una de dreapta si a iesit marele kkt USL  ... eu nu mai inteleg politica. Si daca pana la utimele alegeri am tot fost la vot ... acum sigur nu ma mai duc!
« Ultima Modificare: 02/20/14*, 19 de buruceagga »

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #38 : 02/20/14*, 20 »
Angajatii de la Antena 1 sunt platiti sa il atace pe Basescu cu orice pret. Orice stire oricat de marunta in care Basescu a patit ceva rau (ca a facut o pana, ca s-a terminat vinul la masa, etc) e anuntata cu zambetul pe buze, la propriu. "Sitirle" la noi sunt dictate politic, nu exista presa independenta. Nici macar aia auto, cam tot ce tine de presa e atasat unui partid. Astept sa vad DeAgostini la cine se afiliaza, daca va scoate Dusterul rosu al lui Base sau masina de serviciu a lui Ponta ;D
Fiecare are sustinatorii si detractorii sai. Dar Antenele duc o politica virulenta anti-basescu pentru ca pentru asta sunt platiti angajatii sai. Nu pentru ca nu le place de sau Base este asupritorul neamului romanesc ci pentru ca asta e ordinul de la conducere. Iar asta inseamna manipulare.

PS. Nu tin cu Basescu, nu ii iau apararea.

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #39 : 02/20/14*, 20 »
PS. Nu tin cu Basescu, nu ii iau apararea.

Esti monarhist !

Offline brcosminp

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.345
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #40 : 02/20/14*, 21 »
E absolut uimitor cat de intoxicati sunt din ce in ce mai multi oameni, cu cat se uita mai mult la televizor, cu atat stiu mai putin insa sunt convinsi de contrarul si-i mai invata si pe altii  ;D. Propagandele pro si anti-Basescu si-au atins scopul, oamenii au ajuns sa se contreze folosind sintagme propuse si impuse de tot felul de circari mediatici. Pana acum putina vreme credeam in ideea ca odata cu plecarea lui Basescu o sa fie liniste ... aham, sigur !

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #41 : 02/20/14*, 21 »
Angajatii de la Antena 1 sunt platiti sa il atace pe Basescu cu orice pret.
.............

"Ai descoperit cum creste iarba" - stii cum se spune )

Normal ca orice post de televiziune de stiri, sau ziar (fizic/online), in calitatea lor de formatori de opinie, sunt conduse de niste persoane discrete, care dicteaza agenda publica si baga/scot stirile relevante in functie de interese private ( ale finantatorilor, in general).

Adaugati si faptul ca aceste persoane discrete sunt in general ofiteri acoperiti ai puzderiei de servicii "secrete" care au infestat Romania in ultimii 20 de ani si care aplica la litera ordinul pe unitate.

Si acum "sa revenim la castravete" ( o expresie care vad ca prinde in mass-media actuala) :

1. labe1 (B1 TV, pentru perfectionisti) este clar antiguvernametal si probasist , unde "lucreaza" un colonel de armata (  :o ) pe post de realizator, finantat din banii buticarilor chinezi si din banii lui B. Paunescu, care s-a plictisit cate amenzi plateste la CNA datorita gurii spurcate a lui Banciu  8)

2. Antena3, parte din grupul Intact, este clar bratul media al imperiului Voiculescu, singurul oponent de la egal la egal al Marinarului Suprem. Intamplator (sau nu) postul respectiv a dobandit recunoastere la nivel international (partener oficial CNN, premii de specialitate), si un rating/cota de audienta care zdrobeste orice alt post de pe aceasta nisa ( sorry, folks ;) ). De acolo vor intra in istoria mass-media nume ca Gadea, Mircea Badea, Ciuvica, morsa competenta Chirieac, Ursu cel chelios, precum si gaina curentata sau Alessandra Stoicescu sau alte nume. bani cat China, Voiculescu, Intact, reclame, etc... apropo, se are bine si cu CNA-ul ;)

3. Realitatea - un post care era antibasist, se ridicase frumos pe ideea asta, dar odata cu ruperea RTV a devenit antiguvernamental intr-un mod gretos, odata cu venirea la putere a grupului Gusa / Lavinia/Rares Bogdan (pana si celebrul Manastire a fugit de acolo in decembrie de gura laviniei). Finantare neclara, posibil fonduri "basiste", plus calupuri tampite de reclame tvmarketing la fiecare ora ca viata e grea si curentul scump.

4. RTV (fost RomaniaTV), rupt din Realitatea cu strigaturi, e controlat de Dl GHita, care normal ca a impus o linie pro-guvernamnetala si moderat antibasista, ca nu stie cum cade zarul. Acolo se refugiaza de obicei transfugi din Realitatea sau A3, in functie de interese ( Ciutacu, Stan laptop, Manastire, Dragoteasca, etc). Finantarte clara din imperiul GHita.

5. Digi TV ( am RDS la cablu) - altii care asteapta sa vada cum cade zarul la alegeri, se pozitioneaza probabil ulterior. Finantat din bani privati., se ridica frumos si asta , profesionisti sobri in comentarii, inca nu si-a gasit orientarea definitiva si musca usor in toate partile. De mentionat - in familia Digi sunt si popsturi cu documentare bune - DigiLIfe , DigiWorld, etc 

Am expus mai sus viziunea mea asupra posturilor TV de stiri, asupra orientarii lor si asupra finantarii lor ( finantarea da orientarea, ca sa zic asa ;) )

Puteti sa ma criticati, sa ma faceti cum va vine la gura, nu ma supar... dar Basescu tot un penibil ramane  :/()?!?

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #42 : 02/20/14*, 21 »
Bine bine dar cum ramane cu DeAgostini?
Ce o sa avem, Duster-ul rosu prezidential sau Prius-ul lui Ponta?

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #43 : 02/20/14*, 22 »
Nu stiu de ce, dar as paria pe Prius...  :/()?!? <-o

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #44 : 02/20/14*, 23 »
sa ma faceti cum va vine la gura, nu ma supar...

acum e momentul!  <-o
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)