Autor Subiect: Diferite colectii personale (de pe net)  (Citit de 39021 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline ekofresh

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.312
  • Gen: Bărbat
Re: Diferite colectii personale (de pe net)
« Răspuns #270 : 01/19/16*, 21 »
Foarte tari ambele.

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: Diferite colectii personale (de pe net)
« Răspuns #271 : 01/19/16*, 21 »
Am ramas mut!

Offline collectionar

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.650
  • Gen: Bărbat
Re: Diferite colectii personale (de pe net)
« Răspuns #272 : 01/19/16*, 21 »
Colecţia Ferrari e superbă, bani să ai, şi aduni relativ repede o pleiadă largă de modele de la ei, în schimb la colecţia Bugatti, nu pot cuprinde cu mintea mea, de ce ai da o groază de bani pentru a avea 30 de versiuni uşor diferite de EB110, şi alte 30 de versiuni de Veyron. Adevăratele Bugatti s-au făcut în perioada interbelică...părerea mea...

Deacord cu tine...Ferrari=Extraordinara colectie, eu nu am mai vazut atatea modele premium intr-o colectie...Bugatti=Super din punct de vedere al nr de modele.

Dar merita sa le admiram si "sa visam". ;D ;D ;D ;D

Offline Madalinutzu

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.424
  • Forever Peugeot
Re: Diferite colectii personale (de pe net)
« Răspuns #273 : 01/19/16*, 21 »
Colecţia Ferrari e superbă, bani să ai, şi aduni relativ repede o pleiadă largă de modele de la ei, în schimb la colecţia Bugatti, nu pot cuprinde cu mintea mea, de ce ai da o groază de bani pentru a avea 30 de versiuni uşor diferite de EB110, şi alte 30 de versiuni de Veyron. Adevăratele Bugatti s-au făcut în perioada interbelică...părerea mea...

Si eu sunt de acord....nu numai asta dar am vazut de aproape un Veyron.....arata groaznic in opinia mea,monstruos,dizgratios,oribil.Se vede ca au picat pe mana VW care nu le prea are cu designul.

Cele antebelice sunt superbe

Offline renesis

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 87
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
Re: Diferite colectii personale (de pe net)
« Răspuns #274 : 01/19/16*, 22 »
Colecţia Ferrari e superbă, bani să ai, şi aduni relativ repede o pleiadă largă de modele de la ei, în schimb la colecţia Bugatti, nu pot cuprinde cu mintea mea, de ce ai da o groază de bani pentru a avea 30 de versiuni uşor diferite de EB110, şi alte 30 de versiuni de Veyron. Adevăratele Bugatti s-au făcut în perioada interbelică...părerea mea...

Se numeste Pasiune.....

Offline renesis

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 87
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
Re: Diferite colectii personale (de pe net)
« Răspuns #275 : 01/19/16*, 22 »
Si eu sunt de acord....nu numai asta dar am vazut de aproape un Veyron.....arata groaznic in opinia mea,monstruos,dizgratios,oribil.Se vede ca au picat pe mana VW care nu le prea are cu designul.

Cele antebelice sunt superbe

Vorbesti de model sau de masina reala?

Offline Madalinutzu

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.424
  • Forever Peugeot
Re: Diferite colectii personale (de pe net)
« Răspuns #276 : 01/19/16*, 23 »
Vorbesti de model sau de masina reala?

Masina reala

Offline Darius DMS

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 130
Re: Diferite colectii personale (de pe net)
« Răspuns #277 : 01/19/16*, 23 »
Colectia Ferrari e  :o :o :o.Sunt curios ce scara e F40ul din ultima poza.

Offline andor88

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 957
  • Gen: Bărbat
  • Be a Voice not an Echo
Re: Diferite colectii personale (de pe net)
« Răspuns #278 : 01/20/16*, 09 »
Se numeste Pasiune.....

Ok, Bugatti EB 110 a fost supercar-ul meu favorit din anii 90, şi eu am 3 modele la 1/43, de la Ixo, Minichamps şi Revell, dar ajunge. Nu o să-i înţeleg niciodată pe cei care fac o pasiune pentru un singur model (excluzându-i poate pe cei care colecţionează Porsche 911) al unui producător. Colecţia monomarcă e un concept acceptabil şi de apreciat, însă combinaţia monomarcă-monomodel pare o pierdere de timp şi bani. Nici nu vreau să mă gândesc cât a plătit sau cât a pândit modelul EB 110 cu elemente de caroserie în culori diferite, sau pe EB 110 Cabrio, machete care până una-alta nu redau modele existente la scara 1:1.
Heaven is where the police are British, the cooks are French, the mechanics are German, the lovers are Italian and it is all organized by the Swiss.

Hell is where the police are German, the cooks are English, the mechanics are French, the lovers are Swiss, and it is all organized by the Italians.

Offline renesis

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 87
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
Re: Diferite colectii personale (de pe net)
« Răspuns #279 : 01/20/16*, 09 »
Se pare ca nu pentru toata lumea este o pierdere de timp si bani