Autor Subiect: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto  (Citit de 5786 ori)

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Dragi Colegi de forum,

Am decis de comun acord cu Ștefan să facem un transfer de autoritate (și nu numai). Astfel, începând de acum, eu voi administra, în exclusivitate forumul Miniauto. Ștefan rămâne în continuare în echipa de moderare, cu drepturi extinse; bineînțeles, el va rămâne întotdeauna președintele-fondator al acestei comunități (și al viitoarei asociații, atunci când ne vom hotărî să înființăm una).

Miniauto împlinește peste câteva zile 7 ani de existență. După cum marea majoritate dintre voi știu, forumul are o istorie tumultuoasă, cu multe scandaluri și scindări la activ. El a plecat de la o idee foarte generoasă, aceea de a crea o largă comunitate românească a pasionaților de miniaturi auto. În bună parte a și reușit, mai ales în primii ani de funcționare. Ulterior, atmosfera s-a deteriorat și, în câteva rânduri, mulți dintre membrii importanți ai comunității au hotărât să plece, creând alte comunități dedicate machetelor de automobile.

Personal, am crezut dintotdeauna că personalități și caractere diferite pot găsi un numitor comun atunci când au o pasiune comună, că pot sta la aceeași masă chiar dacă nu împărtășesc în totalitate aceleași valori și principii. Chiar dacă istoria de care vorbeam a ținut să-mi dovedească contrariul, sincer, sper că într-un viitor mai mult sau mai puțin îndepărtat ne vom putea reuni toți cei cu aceeași pasiune, fără să ne amintim la nesfârșit de scandalurile și animozitățile din trecut.

Uitându-ne totuși în urmă, am observat că lucrurile s-au deteriorat și pentru că scandalurile au fost de prea multe ori tolerate și discret încurajate. Din păcate, de multe ori moderatorii și administratorii care trebuia să aplaneze conflictele și să stăvilească orgoliile, s-au mulțumit să se integreze în unele din taberele aflate în dispută, fapt ce a tensionat de nenumărate ori atmosfera și a condus, câteodată, la gesturi regretabile.

În urma acestei schimbări importante, vă pot garanta că modurile de comportament caracterizate prin jigniri și atacuri la persoană nu vor mai fi tolerate pe forum de aici înainte. Vă invit pe toți cei care vreți să puneți umărul la reconstrucția unei comunități bazate pe respect reciproc între membri să veniți sau să re-veniți și să activați (și) în cadrul acestei comunități virtuale.

Pentru orice alte lămuriri vă stau la dispoziție.

Vă mulțumesc.

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #1 : 07/31/15*, 23 »
Textul are copyright ?

Iti dai seama ca va fi preluat imediat pe principalele agentii de stiri ... ;)

Revenind la subiect,
certific si aici ca cele de mai sus sunt adevarate, si ca eram in deplinatatea facultatilor mele mintale am semnat acordul respectiv.

Si eu sper ca de acum incolo activitatea pe acest forum sa se desfasoare  intr-un mod decent, fluent si  interesant pentru toti membrii si vizitatorii sai.

Doamne-ajuta !  priest

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline mielu

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 601
  • Gen: Bărbat
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #2 : 08/01/15*, 02 »
Doamne-ajuta!

Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #3 : 08/01/15*, 10 »
Din păcate, de multe ori moderatorii și administratorii care trebuia să aplaneze conflictele și să stăvilească orgoliile, s-au mulțumit să se integreze în unele din taberele aflate în dispută, fapt ce a tensionat de nenumărate ori atmosfera și a condus, câteodată, la gesturi regretabile.


atentie,inca mai sunt printre noi ,au deja o tabara aleasa (alta!) si actioneaza selectiv!!!


Oricum,va doresc succes si multa intelepciune !!!
« Ultima Modificare: 08/01/15*, 10 de adycoke2 »

Offline Wheels

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.812
  • Gen: Bărbat
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #4 : 08/01/15*, 13 »
Doamne-ajuta!
Azi noapte a plouat.

Offline bezz

  • Fool member
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.055
  • Gen: Bărbat
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #5 : 08/01/15*, 14 »
Azi noapte a plouat.
Cu bulbuci!

Ady: si ce propui, sa le mai stearga (inca) o data conturile?!
Tabere... esti in razboi cu cineva?

Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #6 : 08/01/15*, 16 »
iar nu esti atent..."tabere" a fost termenul folosit de ionut in textul initial iar eu am facut referire la el...simplu..oricum este opinia mea nu trebuie sa fi de acord cu mine...

Offline theo

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.265
  • Gen: Bărbat
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #7 : 08/01/15*, 19 »
Dragi Colegi de forum,

...Uitându-ne totuși în urmă, am observat că lucrurile s-au deteriorat și pentru că scandalurile au fost de prea multe ori tolerate și discret încurajate. Din păcate, de multe ori moderatorii și administratorii care trebuia să aplaneze conflictele și să stăvilească orgoliile, s-au mulțumit să se integreze în unele din taberele aflate în dispută, fapt ce a tensionat de nenumărate ori atmosfera și a condus, câteodată, la gesturi regretabile.

În urma acestei schimbări importante, vă pot garanta că modurile de comportament caracterizate prin jigniri și atacuri la persoană nu vor mai fi tolerate pe forum de aici înainte. Vă invit pe toți cei care vreți să puneți umărul la reconstrucția unei comunități bazate pe respect reciproc între membri să veniți sau să re-veniți și să activați (și) în cadrul acestei comunități virtuale.

Pentru orice alte lămuriri vă stau la dispoziție.

Vă mulțumesc.
)0(

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #8 : 08/01/15*, 22 »

Au trecut deja doua zile si nu s-a intamplat nimic rau ... greu de crezut, dar se poate si asa ceva.
« Ultima Modificare: 08/01/15*, 22 de Stefan »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline theo

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.265
  • Gen: Bărbat
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #9 : 08/01/15*, 23 »
Au trecut deja doua zile si nu s-a intamplat nimic rau ... greu de crezut, dar se poate si asa ceva.
Ce trebuia sa se intample? :bangheadonwall:

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #10 : 08/01/15*, 23 »
ceva rau, dupa cum spuneam  <-o

Crize, plecari,,, chestii de astea, banale deja.


Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #11 : 08/03/15*, 00 »
salut ca pe un gest de normalitate formalizarea deciziei (cu impact direct în derularea efectivă a lucrurilor), adoptată de ștefan acum aproape un an -
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline ampopa

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 853
  • Gen: Bărbat
    • Vitrina cu machete
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #12 : 08/03/15*, 22 »
Dragi Colegi de forum,

Am decis de comun acord cu Ștefan să facem un transfer de autoritate (și nu numai). Astfel, începând de acum, eu voi administra, în exclusivitate forumul Miniauto. Ștefan rămâne în continuare în echipa de moderare, cu drepturi extinse; bineînțeles, el va rămâne întotdeauna președintele-fondator al acestei comunități (și al viitoarei asociații, atunci când ne vom hotărî să înființăm una).

Miniauto împlinește peste câteva zile 7 ani de existență. După cum marea majoritate dintre voi știu, forumul are o istorie tumultuoasă, cu multe scandaluri și scindări la activ. El a plecat de la o idee foarte generoasă, aceea de a crea o largă comunitate românească a pasionaților de miniaturi auto. În bună parte a și reușit, mai ales în primii ani de funcționare. Ulterior, atmosfera s-a deteriorat și, în câteva rânduri, mulți dintre membrii importanți ai comunității au hotărât să plece, creând alte comunități dedicate machetelor de automobile.

Personal, am crezut dintotdeauna că personalități și caractere diferite pot găsi un numitor comun atunci când au o pasiune comună, că pot sta la aceeași masă chiar dacă nu împărtășesc în totalitate aceleași valori și principii. Chiar dacă istoria de care vorbeam a ținut să-mi dovedească contrariul, sincer, sper că într-un viitor mai mult sau mai puțin îndepărtat ne vom putea reuni toți cei cu aceeași pasiune, fără să ne amintim la nesfârșit de scandalurile și animozitățile din trecut.

Uitându-ne totuși în urmă, am observat că lucrurile s-au deteriorat și pentru că scandalurile au fost de prea multe ori tolerate și discret încurajate. Din păcate, de multe ori moderatorii și administratorii care trebuia să aplaneze conflictele și să stăvilească orgoliile, s-au mulțumit să se integreze în unele din taberele aflate în dispută, fapt ce a tensionat de nenumărate ori atmosfera și a condus, câteodată, la gesturi regretabile.

În urma acestei schimbări importante, vă pot garanta că modurile de comportament caracterizate prin jigniri și atacuri la persoană nu vor mai fi tolerate pe forum de aici înainte. Vă invit pe toți cei care vreți să puneți umărul la reconstrucția unei comunități bazate pe respect reciproc între membri să veniți sau să re-veniți și să activați (și) în cadrul acestei comunități virtuale.

Pentru orice alte lămuriri vă stau la dispoziție.

Vă mulțumesc.

Felicitari, Ionut!
Stefan, o sa-ti simtim lipsa (sau, poate nu, in speranta ca vei fi in continuare activ pe forum). Sunt convins, in orice caz, ca vei avea un cuvant de spus "cu greutate"  ;) atuinci cand va fi cazul.
Sa speram ca se vor mai stinge din animozitati si replici acide si ca va fi un forum unde sa ne impartasim cu totii pasiunile. Amin! priest

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #13 : 08/04/15*, 13 »
Dan,

   Intentionez sa plutesc in continuare pe aici cu gratia-mi
caracteristica.
   Cu putin noroc se poate infaptui dorinta asta ;)

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Re: ANUNȚ - schimbare de roluri în echipa Miniauto
« Răspuns #14 : 08/06/15*, 01 »
Subiect deblocat, va rog să vă păstrați discursul într-o zonă moderată și de bun simț.