Autor Subiect: Topic de "turnat cenusa in cap"...  (Citit de 9396 ori)

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #15 : 05/02/13*, 15 »
Am pacatuit..am zis ca Biserica traieste in lux
« Ultima Modificare: 05/02/13*, 15 de johann.nunweiller »

Offline rooster

  • colectionar amator
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 131
  • Gen: Bărbat
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #16 : 05/02/13*, 15 »
Vand cenusa certificata ISO 9001, ambalata in recipient din piele ecologica. Turnata in cap aduce spor in afaceri, in dragoste, dezleaga cununii, le leaga, le innoada.Are efect FENG SHUI+ 1001 alte utilizari. NU EZITATI SA COMANDATI. ATENTIE, STOC LIMITAT!!! dar stati!!! daca sunati in primele 30 de minute veti primi nu unul, nu doua, ci 3 recipiente cu cenusa numai buna de turnat in cap. Ne gasiti si online la STOPSHOP.RO  <-o  <-o  <-o
fan volga

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #17 : 05/02/13*, 15 »
ar mai fi ceva, si anume ca esti obraznic, dl Danny  >:-D

cumpar masinute cu cheita

Offline yoo1978

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 896
  • Gen: Bărbat
  • 1:43
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #18 : 05/02/13*, 15 »
Cea mai buna e cenusa de BMW-eu de cocalar, ars dupa o reglare de conturi. :/()?!?
Sa vezi ce iese spovedania...
« Ultima Modificare: 05/02/13*, 16 de yoo1978 »
Colectia mea: http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=18145.0

Cainele moare de drum lung, iar prostul...de grija altuia

Offline buruceagga

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.376
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #19 : 05/02/13*, 16 »
Vand cenusa certificata ISO 9001, ambalata in recipient din piele ecologica. Turnata in cap aduce spor in afaceri, in dragoste, dezleaga cununii, le leaga, le innoada.Are efect FENG SHUI+ 1001 alte utilizari. NU EZITATI SA COMANDATI. ATENTIE, STOC LIMITAT!!! dar stati!!! daca sunati in primele 30 de minute veti primi nu unul, nu doua, ci 3 recipiente cu cenusa numai buna de turnat in cap. Ne gasiti si online la STOPSHOP.RO  <-o  <-o  <-o
Poti sa-mi spui si mie cine e organismul de certificare? Sunt curios cum s-a validat "Izolarea produsului neconform"  ;D

Offline catalinvasile

  • Va pup pe portofel !
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 282
  • Gen: Bărbat
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #20 : 05/02/13*, 16 »
Am pacatuit..am zis ca Biserica traieste in lux
Care lux????
Nu vedeti ca poarta aceleasi haine !

Offline saizecisiopt

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.837
  • DREPTATE SI FRATIE,SPAGA SI HOTIE1
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #21 : 05/02/13*, 17 »
Domnilor, putin respect pentru releele dintre noi si EL !
         !Aceste personaje au jurat sa traiasca in ruga si saracie , sa ajute comunitatea,sa  faca niste lucruri care sa ii transforme in apostoli.Din nefericire , distanta intre ceea ce iti doresti si ceea ce capeti este uneori abisala. Curios ca daca majoritatea muritorilor isi doresc mult si capata putin, in cazul acestor cavaleri ai domnului ei si-au dorit putin si au capatat mult.Sunt sigur ca nu isi doreau masin cu 300 de cai putere, ceasuri de 5000 de euro, pantofi de 600 de euro, cruci de aur tip,,cocalar conlocuitor'', dar daca au venit, sa fie primite! Domnul a dat, domnul a luat, domnul fie laudat! Traim intr-o tara  a paradoxurilor, de ce ne-ar mira ca au asemenea pasiuni costisitoare?  Citeam undeva-da,este posibil sa mai si citesc, desi nu s-ar spune- ca intr-o parohie s-a ales varianta de a se vinde cele 3 masini de lux pe care le avea parohia in posesia.Erau la vanzare cu suma de 100000 euro. Pentru putinii care mai stiu niste lucruri, 3 masini de lux care costa dupa 3-4 ani o suta de mii nu au costat atat ci probabil dublu. Acum interesant era ca amaratii si saracii parohiei chiar credeau ca banii aia le vor fi impartiti lor.  Iarasi spun :distanta intre ceea ce iti doresti si ceea ce capeti este abisala.  Parca ii si vad pe sefii aceia de companie religioasa mergand cu Logan in loc de A8 si dand restul saracilor. Banii, daca se vor capata vor fi pusi bine, va iesi un nene si va jeli in strana,va prosti niste credinciosi si va mai capata alta suta cu care isi vor lua alte masini scumpe.
« Ultima Modificare: 05/02/13*, 18 de saizecisiopt »
DREPTATE SI FRATIE,
SPAGA SI HOTIE! 
 
VODAFONE  :0723047184 & ORANGE:0728980349

remusro

  • Vizitator
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #22 : 05/02/13*, 17 »
Bine ai zis, saizecisiopt.

Offline rooster

  • colectionar amator
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 131
  • Gen: Bărbat
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #23 : 05/02/13*, 18 »
Poti sa-mi spui si mie cine e organismul de certificare? Sunt curios cum s-a validat "Izolarea produsului neconform"  ;D
Era doar o gluma. Dar in viitorul apropiat nu este exclusa aparitia unor astfel de produse "miraculoase" vandute la preturi astronomice. Poate cel mai bun exemplu il reprezinta tigaia de 5 lei vanduta la un pret de 30 de ori mai mare. :angel:
fan volga

Offline saizecisiopt

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.837
  • DREPTATE SI FRATIE,SPAGA SI HOTIE1
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #24 : 05/02/13*, 18 »
Bine ai zis, saizecisiopt.

As fi vrut sa nu am dreptate in legatura cu aceste lucruri, dar cum dracul nu doarme niciodata , soarta m-a impins sa fiu vecin cu o pepieniera de personaje din astea. Cand zic pepiniera, ma refer la caminul unei facultati de teologie care este situat pe langa Patriarhie.  Micile jigodii ,in drumul lor catre S classe-un drum adesea presarat cu dificultati-au niste super masini.Eu, la cat am furat, nu am asa ceva asa ca ma indoiesc ca un mucos de 24 ani isi poate permite o masina de 40000. Ar putea fi doua variante: ca duhul sfant i sa aratat micutei canalii -fecior de preot- si la intrebat ce vrea:M3 sau M5 si dintr-o miscare de bagheta a facut sa apara fieratania sau batrana javra turnatoare la securitate -adica taica-su a ciordit 40 de ani la botezuri ,inmormantari , casatorii, etc si a realizat cat de usor se pot prosti oamenii si transmite pe mai departe mesajul fiului sau.Pana cand produce si el ceva, ia ca ii cumpara batranul tap un BMW , ca se cere la Bucuresti!! Spun din experienta,fiindca nu au loc sa parcheze atat de multe masini au ! Ca sa nu mai zic tovarasii profesori de teologie ce troace au !!

  Domnilor ,este cea mai tare afacere de la inventarea focului ! Sa ii promiti unuia ceva ce va capata dupa moarte si ala sa si plateasca ceea ce i se promite !!!
DREPTATE SI FRATIE,
SPAGA SI HOTIE! 
 
VODAFONE  :0723047184 & ORANGE:0728980349

Offline ianus1874

  • Senior Member
  • ****
  • Mesaje postate: 3.183
  • Gen: Bărbat
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #25 : 05/02/13*, 18 »
Vad ca s-a deviat putin de la subiect.
Nu vreau sa judec pe nimeni, sa fiu eu primul care arunca piatra, dar e un pacat grav care n-a fost marturisit de nimeni pana acum. Asa ca imi fac curaj si spun eu primul:

Am ravnit la machetele altuia.  :/()?!?

remusro

  • Vizitator
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #26 : 05/02/13*, 18 »
Saizecisiopt, nu sunt toti chiar asa. Numai unii. Cunosc preoti foarte modesti, de o conduita morala impecabila.

Mai tare ma mir de catolici, cu toate bogatiile alea incredibile de la Vatican. Ar trebui sa le vanda si sa le dea la saraci, care probabil cred in Dumnezeu mai tare decat toti cardinalii cei corupti si pedofili. Vaticanul chiar a dus credinta ca afacere la perfectiune de-a lungul secolelor.
« Ultima Modificare: 05/02/13*, 18 de remusro »

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #27 : 05/02/13*, 19 »
Vad ca s-a deviat putin de la subiect.
Nu vreau sa judec pe nimeni, sa fiu eu primul care arunca piatra, dar e un pacat grav care n-a fost marturisit de nimeni pana acum. Asa ca imi fac curaj si spun eu primul:

Am ravnit la machetele altuia.  :/()?!?
Si eu am ravnit la macheta altuia!

Cate matanii trebuie sa fac ca sa se ierte acest pacat??
Sau zile de penintenta..  <-o

Offline ianus1874

  • Senior Member
  • ****
  • Mesaje postate: 3.183
  • Gen: Bărbat
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #28 : 05/02/13*, 19 »
Si eu am ravnit la macheta altuia!

Nici nu ma asteptam la mai putin de la dumneavoastra!  <-o

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: Topic de "turnat cenusa in cap"...
« Răspuns #29 : 05/02/13*, 19 »
Nici nu ma asteptam la mai putin de la dumneavoastra!  <-o
Unele dintre ele sunt in colectia dumneavoastra..  <-o <-o