Autor Subiect: Vechi moderatori ai forum-ului - impresii, amintiri, sugestii  (Citit de 15907 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
poi nu trebuie sa ma salvez si eu cumva ?

cum vrei sa renasca forumul altfel ?  <-o

cu astia care au sarit in apa si au luat-o inot catre mal, slabe sperante ;)

E tarziu sa mai vorbesti de salvare,e timpul carpelii si da-i inainte cu ce a ramas.
Insa raman/i optimist,uita-te le PMP,viseaza sa dea pimul ministru,totul e sa ne tinem de tratament si viata devine brusc frumoasa.

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
ok, am retinut sugestia  all_rite

Cred ca trebuie sa ma grabesc cu carpeala, principiul vaselor comunicante lucreaza, nivelul creste rapid si risca sa ajunga in curand la crapatura 8)


Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
umare a cererii mele, nu mai sunt moderator miniauto;
la o săptămână după consumarea actului, vreau să fac cunoscute motivele deciziei; așadar, asta s-a întâmplat pentru că:

1 – am ratat obiectivul de a împiedica o nouă scindare a comunității miniauto;

2 – am eșuat lamentabil în încercarea de a readuce pe miniauto colecționari importanți care, pe lână prezentări, încântau și prin discurs;

3 – prezența a mai mult de un moderator este inutilă și, oricum, în prezent cea mai mare parte a sarcinilor specifice sunt îndeplinite de o singură persoană;

4 – nu vreau să fiu nesimițit pe termen lung; cererea administratorului adresată echipei de moderare de a lăsa locul liber a primit un răspuns adecvat doar din partea lui klauze, noi ceilalți tratând solicitarea cu o indiferență nelalocul ei; 

5 – se promovează fervent ideea că golul lăsat de cei care au ceva de arătat și de spus poate fi umplut cu principii ”mărețe” și norme general valabile, pe care cei chemați să le aplice abia dacă le înțeleg și care, numai și din această perspectivă, sunt lipsite de orice valoare; nu vreau să particip la așa ceva;

6 – nu împărtășesc opinia că absența prezentărilor de pe forum este total neimportantă și nu-mi place mascarea situației prin inventarea expresiei ”la trei clickuri distanță”;

7 – în nicio clipă, administratorul forumului nu a reușit să furnizeze garanții rezonabile privind menținerea unei stări normale caracterizate prin libertatea de a trata fiecare lucru la justa lui valoare (inclusiv combaterea sau măcar satirizarea tembelismului), condiție pentru evitarea prostituției mentale;

8 – echipei de moderare i s-a impus, în premieră, să se abțină de la orice referire la adresa celui direct responsabil de două dezbinări ale comunității și care iată, o reușește și pe a treia, de data asta de la distanță;

9 – a fost inventată data de 29 februarie pentru anii care nu sunt bisecți;

10 – având probleme cu justiția, subiect abordat de ștefan și ionuț, asocierea cu mine aduce prejudicii de imagine forumului.


mda... deci sa le luam pe rand (mare rabdare ai avut) :

1. Ai dreptate

2. Inca odata, si aici ai dreptate

3. Nici nu stii cata dreptate ai...

4. Apreciez eleganta si stilul, si ca nu ai procedat ca individul respectiv (mentionat de tine).

5. Iti respect optiunile, fiecare participa la ce vrea si la ce poate

6. Prezentarile sunt importante, dar ele nu sunt totul, nu suntem roboti, mai si socializam.
De asta multa lume prefera sa-si regleze conturile aici pe Miniauto si nu pe alte forum-uri.
Insa expresia aia a mea  facut cariera, vrei nu vrei ;)

7. Niciodata nu mi s-au cerut asemenea garantii, si chiar daca mi le cerea cineva tot degeaba, ca nu stiu ce inseamna. 
De exemplu, ce inseamna sa ofer eu garantii pentru "combaterea sau satirizarea tembelismului pentru evitarea prostitutiei mentale" ?
Inteleg cate ceva, dar pe la mijlocul frazei sensul incepe sa-mi scape, si la finalul ei sensul e scapat demult si fugit in porumb.... deci ma pierzi cu exprimari de astea alambicate si incarcate de pretiozitate ostentativa.

8. Orice lucru e "in premiera" prima oara, nu ? Si ce,
"echipa de moderare" a suferit foarte tare din cauza asta ?
Si daca da, de ce ?

9. Da, asta e extrem de grav, consider ca ar trebui luate masuri...  <-o

10. Ei, Dane, aici e aici... ca sa o spunem pe sleau, Ionut a emis aceasta idee (stii ca nu e singurul dar el a fost mai vocal), si eu am luat decizia de A NU marsa pe excluderea ta din echipa de moderare din acest motiv.
The1, cel care a facut publica discutia cu mine, stie ca asa a fost.
Deci, cu ce am gresit eu ?
Ce ai sa-mi reprosezi mie pe tema asta ?

Vezi, logica ta este impecabila in principiu, dar are mici fracturi pe ici pe colo, prin partile esentiale.

Mi-a facut placere acest exercitiu de combatere a prostitutiei mentale ;)
« Ultima Modificare: 03/01/15*, 20 de Stefan »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
6. Prezentarile sunt importante, dar ele nu sunt totul

7. Niciodata nu mi s-au cerut asemenea garantii, si chiar daca mi le cerea cineva tot degeaba, ca nu stiu ce inseamna. 
De exemplu, ce inseamna sa ofer eu garantii pentru "combaterea sau satirizarea tembelismului pentru evitarea prostitutiei mentale" ?
Inteleg cate ceva, dar pe la mijlocul frazei sensul incepe sa-mi scape, si la finalul ei sensul e scapat demult si fugit in porumb.... deci ma pierzi cu exprimari de astea alambicate si incarcate de pretiozitate ostentativa.

8. Si ce,
"echipa de moderare" a suferit foarte tare din cauza asta ?
Si daca da, de ce ?

9. Da, asta e extrem de grav, consider ca ar trebui luate masuri...  <-o

10. Ionut a emis aceasta idee (stii ca nu e singurul dar el a fost mai vocal), si eu am luat decizia de A NU marsa pe excluderea ta din echipa de moderare din acest motiv.
The1, cel care a facut publica discutia cu mine, stie ca asa a fost.
Deci, cu ce am gresit eu ?
Ce ai sa-mi reprosezi mie pe tema asta ?

6. Nu sunt totul, doar ceva important; te-ai exprimat că ”te doare în cur” dacă vor lipsi; nu-mi place;

7. Ți s-au cerut, ai înțeles, însă ai ales, ca și acum, tratarea lor în doi peri;

8. Da, e penibil;

9. Era o exprimare mai elegantă pentru atitudinea manifestată în disprețul colegilor de forum ”dacă întâlnirile nu ies cum vrem noi mai bine nu le mai organizăm”;

10. Da, ai dreptate, știm toți că de Ionuț e vorba; și eu știu că nu ai marjat la ideea lui; nu-ți reproșez nimic, de unde ai scos-o?
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
in ce priveste punctul 10, situatia in sine face obiectul unor functii sau departamente din multinationale, care se cheama Compliance sau Conformitate pe romaneste

sa va explic, asocierea cu o persoana controvesata poate aduce prejudicii de imagine grave. un paradox: A3 nu mai intra in grila de marketing a unor corporatii tocmai datorita atitudinii abordate, si impotriva curentului promovat de Mircica, ca el isi produce de la masuta salaru. baietii nu vor sa fie asociati cu A3

 ;)

cumpar masinute cu cheita

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Al naibii Mirciulica ... stiam eu ca ma minte de 10 ani... dar ma minte frumos ;)

Dan,

pct. 6
posibil, probabil ca eram constipat, de aia aveam dureri in zona respectiva.
nu prea beau 2 litri de apa zilnic.

pct. 7 :
- le vrei in scris (garantiile) ?
se rezolva, hartia suporta orice ;)

pct. 9
- am gasit o locatie noua pentru "after-photosession" ca sa nu se produca confuzii in mintea lui Pisi.
data de 29 februarie a.c. era o exprimare eleganta, vorba ta ... precizez ca eu am avut o informala" acolo, cu o saptamana inainte ... asa cum faceai tu, Johann, DSS, si altii ;)
Platoul de la Academie din pacate este greu de schimbat cu altceva, pe mine istoria nationala ma impresioneaza profund ;)

pct. 10
Imi pare bine ca am luat o masura "cu fata umana", chiar daca marile corporatii nu fac asta.

« Ultima Modificare: 03/01/15*, 20 de Stefan »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline Dilo

  • BAD MOTHER FUCKER
  • Moderator Global
  • ****
  • Mesaje postate: 5.432
in ce priveste punctul 10, situatia in sine face obiectul unor functii sau departamente din multinationale, care se cheama Compliance sau Conformitate pe romaneste

sa va explic, asocierea cu o persoana controvesata poate aduce prejudicii de imagine grave. un paradox: A3 nu mai intra in grila de marketing a unor corporatii tocmai datorita atitudinii abordate, si impotriva curentului promovat de Mircica, ca el isi produce de la masuta salaru. baietii nu vor sa fie asociati cu A3

 ;)


Extraordinar sau, cu zice un celebru machetist roman, sper sa ne bucuram de tine in continuare... deoarece, cum zice un celebru violonist tot roman, ai talent de puti!

Offline cosminos3000

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 626
  • Gen: Bărbat
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
Baieti stiti cumva un forum despre  machete in special 1/43???

Vad ca nici macar Vw T1 nu mai sensibilizeaza grupul ;)

Viata este complicata si prezinta multe aspecte.
« Ultima Modificare: 03/01/15*, 20 de cosminos3000 »

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
.....
Vad ca nici macar Vw T1 nu mai sensibilizeaza gurul ;)
......

l-am vazut, stai linistit, e la cumpararile tale ... o sa-l laud pe facebook ;)

LE
si daca vrei sa stii, tocmai mi-am tras si eu un T1 de la dedemails ;)
« Ultima Modificare: 03/01/15*, 20 de Stefan »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline Dilo

  • BAD MOTHER FUCKER
  • Moderator Global
  • ****
  • Mesaje postate: 5.432
Baieti stiti cumva un forum destere machete in special 1/43???



Incearca pe AutosWorld...

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Incearca pe AutosWorld...

Cine stie cunoaste  :/()?!? <-o

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline cosminos3000

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 626
  • Gen: Bărbat
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
De neschimbat.


Uite ceva pentru relaxare are aproximativ 30 de ani.

« Ultima Modificare: 03/01/15*, 20 de cosminos3000 »

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Multumesc, e o gura de oxigen.

dar, dupa cum spuneam ...

Invit si alti fosti moderatori la discutii, acum nu mai conteaza... Apocalipsa se apropie  :/()?!? <-o

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257

Extraordinar sau, cu zice un celebru machetist roman, sper sa ne bucuram de tine in continuare... deoarece, cum zice un celebru violonist tot roman, ai talent de puti!
Ma bucur ca-mi simti mirosul
cumpar masinute cu cheita

Offline Dilo

  • BAD MOTHER FUCKER
  • Moderator Global
  • ****
  • Mesaje postate: 5.432
De ne schimbat.



Ai dreptate!
Vorba lui Ionut:

cosminos3000, dacă n-ai avea atâtea greșeli de ortografie ai fi chiar credibil.