Autor Subiect: PLECĂM SAU MAI STĂM?  (Citit de 14155 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
PLECĂM SAU MAI STĂM?
« : 12/25/13*, 18 »
mavrodin118, DannySS, johann.nunweiller: 3 useri sursă a evenimentelor neplăcute din ultima vreme petrecute pe forum; cel puțin, asta e opinia conducerii forumului, exprimată fără ocolișuri în cursul zilei de azi, 25.12.2013; ceva mai voalată a fost invitația de a ne lua bagajele și a pleca pentru a face astfel loc celor care vor să posteze prezentări dar sunt împiedicați de prezența noastră;

pentru că ținem (enorm) la acest forum, dorindu-i tot binele din lume, dar și deoarece dragoste cu sila nu se face (altfel ies copii bâlbâiți), rog toți membri interesați să exprime liber o opinie în acest caz: PLECĂM sau RĂMÂNEM?

promitem să nu facem niciun comentariu, indiferent de pozițiile exprimate; vă mulțumim!

TRIO DO-RE-MI
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Online Dilo

  • BAD MOTHER FUCKER
  • Moderator Global
  • ****
  • Mesaje postate: 5.432
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #1 : 12/25/13*, 18 »
Buna gluma!

Offline DannySS

  • "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 5.510
  • Gen: Bărbat
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #2 : 12/25/13*, 18 »
Acum chiar nu este gluma...
1:24- American Dream Cars

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #3 : 12/25/13*, 18 »
Din punctul meu de vedere,trebuie sa ramaneti,insa invitati fiind de catre conducere sa plecati,sincer nu vad rostul ramanerii voastre aici.
Interesant este ca ramane Ionut,care nici macar nu se gandeste sa demisioneze,fara onoare bineinteles.
mavrodin - Tu m-ai invitat,tu mi-ai facut "capul mare" despre acest forum,iar ce am gasit e fara cuvinte.Forum-uri se pot face,in fond oamenii ce-l populeaza conteaza,nu scriptul.Cand luati o decizie ma anuntati si pe mine,ma alatur imediat.


Offline buruceagga

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.377
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #4 : 12/25/13*, 18 »
Nu stiu ce sa zic ...
Iti dau insa un exemplu cat de calduros am fost primit aici !

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #5 : 12/25/13*, 18 »
mavrodin118, DannySS, johann.nunweiller: 3 useri sursă a evenimentelor neplăcute din ultima vreme petrecute pe forum; cel puțin, asta e opinia conducerii forumului, exprimată fără ocolișuri în cursul zilei de azi, 25.12.2013; ceva mai voalată a fost invitația de a ne lua bagajele și a pleca pentru a face astfel loc celor care vor să posteze prezentări dar sunt împiedicați de prezența noastră;

pentru că ținem (enorm) la acest forum, dorindu-i tot binele din lume, dar și deoarece dragoste cu sila nu se face (altfel ies copii bâlbâiți), rog toți membri interesați să exprime liber o opinie în acest caz: PLECĂM sau RĂMÂNEM?

promitem să nu facem niciun comentariu, indiferent de pozițiile exprimate; vă mulțumim!

TRIO DO-RE-MI

trio do-re-mi, dar in ce cheie ?

mavrodin118, ai o imaginatie bogata, in special in cea ce priveste "invitatia voalata de a pleca"... la capitolul asta nici eu nu sufar de lipsa de modestie, si a mea e la fel de bogata... si a mea vede :un mic santaj, voalat si asta" ... sa ne joace cumva o festa imaginatiile astea bogate ?

ma intreb unde ar mai fi loc de atata caterinca si atata luat in balon...

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

klauze

  • Vizitator
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #6 : 12/25/13*, 18 »
pe bune? inseamna ca lovitura chiar a reusit mult mai bine decat se asteptau artizanii....

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #7 : 12/25/13*, 18 »
Din punctul meu de vedere,trebuie sa ramaneti,insa invitati fiind de catre conducere sa plecati,sincer nu vad rostul ramanerii voastre aici.
Interesant este ca ramane Ionut,care nici macar nu se gandeste sa demisioneze,fara onoare bineinteles.
mavrodin - Tu m-ai invitat,tu mi-ai facut "capul mare" despre acest forum,iar ce am gasit e fara cuvinte.Forum-uri se pot face,in fond oamenii ce-l populeaza conteaza,nu scriptul.Cand luati o decizie ma anuntati si pe mine,ma alatur imediat.

Lehman25,

ai perfecta dreptate, forum-uri se fac si se desfac tot timpul.

cei trei magi au gasit leaganul ;)




Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #8 : 12/25/13*, 18 »
Fratilor,

Daca faceti un forum nou, poate va amintiti si de mine si ma luati moderator... am ceva exoerienta ;)

Plecati sau ramaneti, voi decideti.
« Ultima Modificare: 12/25/13*, 18 de Stefan »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline PaulIP

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.263
  • Gen: Bărbat
  • Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #9 : 12/25/13*, 18 »
Cine nu are loc de voi? Eu?
De ce nu putem convietui in pace?
Ideea enuntata de mavrodin la inceputul topicului (si anume ca nu au altii loc de prezentari - foarte ''fierbinti'' si importante, de altfel - din cauza lui si a celorlalti) a fost folosita cu succes si in alte domenii din Romania (desfiintarea transportului electric pentru ca unii nu aveau loc cu X6 de el...)...
Parerea mea este sa ramaneti, dar, cum a zis si userul Cred mai demult, gata cu certurile.

L.E.: nu se poate, macar azi (daca nu si maine) sa nu mai fiti atat de tensionati? Inteleg ca mirci a sters conturile, dar atatea dezbateri nu au fost facute nici vizavi de asasinatul asupra presedintelui Kennedy...
« Ultima Modificare: 12/25/13*, 19 de PaulIP »
Pasiunile ne definesc, ne apropie, ne fac sa privim viata intr-un mod propiu si... nu ne fac sa imbatranim degeaba!

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #10 : 12/25/13*, 18 »
Lehman25,

ai perfecta dreptate, forum-uri se fac si se desfac tot timpul.

cei trei magi au gasit leaganul ;)

Sincer nu stiu daca ei pleaca sau nu,insa inca ca o vor face,este in fapt un alt val de plecari si aici intervi tu.Poate e cazul sa schimbi ceva,pentru a preintampina aceste plecari.Din punctul meu de vedere,unii moderatori nu isi au rostul si poate este timpul unei schimbari,oricum intram intr-un an nou si poate este nevoie de un nou val.Insa politica tu o faci si bineinteles tot tu culegi rezultatele ei.

Offline alin

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 178
  • Mercedes & Skoda fan
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #11 : 12/25/13*, 19 »
Am si eu o propunere: sa plece doar dannyss de pe forum o saptamana, si atunci o sa simtiti pacea si armonia de care are nevoie acest forum. Cand va reveni, veti vedea ca iar se incing spiritele.
Nici de mavrodin sau de johann nu sunt prea apropiat, dar am putina vechime pe forum si nu i-am mai vazut provocand scandaluri, pana sa apara danny aici.
Vad ca multi il pupa in *** pe Ionut, dar ei nu au vechimea necesara incat sa il cunoasca si sa stie ce a facut el pentru forumul asta. A facut mai mult decat un index si 2-3 prezentari, sa stiti ;)

« Ultima Modificare: 12/25/13*, 19 de alin »

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #12 : 12/25/13*, 19 »
Cu 2 personaje nu am nimic, unul fiindu-mi chiar simpatic ;) .
In schimb cel de-al treilea a promis ca pleaca, si vad ca nu se tine de cuvant, ca un copil rasfatat. Si eu aveam Impresia ca e om serios. Lehman, n-ar strica sa-l insotesti ;)
cumpar masinute cu cheita

Offline sergebu

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 972
  • Gen: Bărbat
  • SCHNAUZER BREEDER
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #13 : 12/25/13*, 19 »
Daca plecati sau nu este doar alegerea voastra. Ce nu inteleg, este daca ceilalti useri (care nu intram in cancanuri) avem nevoie de acest circ mediatic? Cred ca de Craciun avem nevoie de liniste, pace, armonie si cat mai multe prezentari de machete (de la Autoart la DEA).
CRACIUN FERICIT !!!

Offline PaulIP

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.263
  • Gen: Bărbat
  • Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #14 : 12/25/13*, 19 »
Vad ca multi il pupa in *** pe Ionut, dar ei nu au vechimea necesara incat sa il cunoasca si sa stie ce a facut el pentru forumul asta. A facut mai mult decat un index si 2-3 prezentari, sa stiti ;)
Oricine se poate documenta. Netul e mare! :/()?!?
Parerea mea este ca atitudinea si politica conducerii forumului sa fie imbunatatita (sau radical schimbata).
Pasiunile ne definesc, ne apropie, ne fac sa privim viata intr-un mod propiu si... nu ne fac sa imbatranim degeaba!