Autor Subiect: Hummer H1 Soft-Top & 4-Door Wagon + Humvee [1992][Maisto]  (Citit de 4276 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat






















































(vor urma si prezentarile inclusiv si la celelalte masini prezentate A.S.A.P.) ...
« Ultima Modificare: 06/10/09*, 13 de Ionut »

bmwh548

  • Vizitator
Apreciez ca toate portierele sunt functionale (pentru un Maisto e lucru de lauda), insa nu inteleg de ce nu au facut si "portbagajul" functional.
PS: ar merge niste poze in natura de minune la modelele astea ;D

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
Apreciez ca toate portierele sunt functionale (pentru un Maisto e lucru de lauda), insa nu inteleg de ce nu au facut si "portbagajul" functional.
PS: ar merge niste poze in natura de minune la modelele astea ;D

intr-adevar ... daca s-ar fi deschis si usile portbagajului la versiunea 4-Door Wagon ... ar fi fost deja "prea mult" pt Maisto ... nu ?  8)
 o sa incerc sa vad cand ies si eu pe undeva sa le trag in poza pe malul unei ape undeva ... ;)

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Hummer-ul pe rosu are roata dreapta-spate stramba?

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
E de la off-road ...  ;)
Nu sta perfect perpendicular ... dar daca o mai "bibilesc" o sa stea ...  ;)
Mai am asa un Duessenberg 1934, Signature Models si de asemenea si Mercedes-Benz 500K Special Roadster Maisto la care rotile nu stau ele prea perpendiculare ... dar na ... pt mine e acceptabil !

Offline GrAnDe

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 397
  • Gen: Bărbat
Ce misto sunt...iti lipsete H2  :)

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
printre cele mai reusite modele Maisto, pacat ca portierele sunt din plastic O0 in rest numai de bine

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
 8)suspensiile spate ale modelului H1 Maisto sunt foarte moi!! si nici nu scartaie ca la H2!

acelasi lucru il pot spune si despre Jaguar XJ220 ;D
cumpar masinute cu cheita

bmwh548

  • Vizitator
@Ciprian: si cupola+usile hayonului sunt tot din plastic. La fel ca la modelele 1:27.

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
de haion n-am stiu, de cupola am uitat sa precizez ;D oricum, pentru pretul lor arata foarte bine, mai ales modelele de armata

bmwh548

  • Vizitator
Cu usile de la hayon ar putea fi chiar un avantaj ;D Cu multa rabadare pot fi facute mobile si se mai anuleaza un defect :)
PS: de acord ca modelele Hummer sunt printre cele mai reusite (alaturi de MB 500K Special) din ce am vazut.

Offline Dark Side

  • BadBoy 'Vettes !
  • Senior Member
  • ****
  • Mesaje postate: 4.995
  • Gen: Bărbat
  • Corvette Racing: Winners of Le Mans 2011 @ GTE-PRO
Frumoase modele daca le pot numi astfel.
Mie personal nu imi place Hummer H1 si il consider o masina prea mare,prea lata,care consuma prea mult,prea nefolositoare dar ce a facut maisto aici arata bine....
Din cate stiu versiunea celor de la Exoto nu arata cu mult mai bine dar se deschid cele doua usi din spate la Wagon. 8)
Click the banner to see my site

Offline saizecisiopt

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.837
  • DREPTATE SI FRATIE,SPAGA SI HOTIE1
Buna seara!  am avut aceasta macheta facuta de Maisto care m-a cucerit in 98-99, cind a aparut.Mi s-a parut interesanta, si masina e ciudata, cind am vazut-o prima oara pe DN 1, in 94-95 , mi s-a parut OZN.Problema este ca nu este la scara, nu am facut eu masuratorile, ci un machetar.In fine, cred ca mai am doua, una am dat-o ,cred ca asta care era militara, de gura machetarului, si am luat 3 de la Exoto( nu toate pentru mine).Mi s-a parut mai bine facuta cea de la E., mai clar, si mai bine echilibrat, proportile mai clare.Diferenta de pret -25 $ Maisto- si-80-100$ Exoto, spune mult, mai ales ca este un Exoto ieftin facut acum multi ani.Daca l-ar face la cerintele actuale, ar fi si mai bine, dar nu cred ca depinde de mine, iar masina reala  reprezinta foarte mult clientul american si piata americana, unde a avut ceva succes.Mie mi-a placut f. mult, chiar daca arata ca o raboteza imensa pe roti.
DREPTATE SI FRATIE,
SPAGA SI HOTIE! 
 
VODAFONE  :0723047184 & ORANGE:0728980349

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
H1 a intrat in istoria auto, merita sa-l ai pentru ca - spunea cineva - niciodata omenirea nu va mai construi ceva asemanator  :o 8) ;D

ca masina "urbana" este o prostie, ca "utilitara" insa e cu totul altceva: masina asta cara de toate, pe orice fel de teren, mai ramane doar sa mearga si pe sub apa (varianta militara are deja anumite dotari  8) )

H1 rosu (dar la 1:24) il am si eu , macheta este condamnata sa ajunga masina de pompieri pana in toamna !

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
H1 a intrat in istoria auto, merita sa-l ai pentru ca - spunea cineva - niciodata omenirea nu va mai construi ceva asemanator  :o 8) ;D

ca masina "urbana" este o prostie, ca "utilitara" insa e cu totul altceva: masina asta cara de toate, pe orice fel de teren, mai ramane doar sa mearga si pe sub apa (varianta militara are deja anumite dotari  8) )

H1 rosu (dar la 1:24) il am si eu , macheta este condamnata sa ajunga masina de pompieri pana in toamna !

a intrat in istorie intr-adevar, dar cu "niciodata" te inseli. sa nu uitam ca H1 a fost un vehicul exclusiv militar la inceput si nu doar americanii au creat asemenea monstrii. utilitare de dimensiuni mari s-au facut si in Rusia, chiar un pic mai mari si mai grele, parca avea si Spania ceva si sunt convins ca si asiaticii fac asemenea jucarii...