Autor Subiect: Reportaj FORBES Romania  (Citit de 18935 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

AUTOart

  • Vizitator
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #30 : 02/11/09*, 11 »
Acum am avut si eu curiozitatea sa citesc topicul acesta si vad ca sunt pus pe o lista. Am dat vreo 3 interviuri de genu asta, cum s-ar spune au venit si ei in Romania si vor sa faca un subiect fumat de altii deja. Eu le spun ceva de afacere doar daca apare scris autoart.ro magazin online de machete... Din experienta avuta niciunul nu a facut asta. Toti vor sa aibe ce pune in revista si sa dea cifre exraordinare. Inainte de a va dori sa apareti ganditi-va ce aveti de castigat sau mai bine zis cine are de castigat. Daca eu cer publicitate in schimb, ar trebui si voi sa cereti ceva, ca vedete oricum nu ajungi de la un articol.

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #31 : 02/11/09*, 11 »
asta e clar... treaba asta trebuie vazuta ca o oportunitate pentru MiniAuto. interesul personal nu prea are loc, nu ajungi vedeta cu forbes :))))

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #32 : 02/11/09*, 11 »
Vlad, ai deci experienta in domeniu ;)

Dupa cum am spus, m-am gandit la ceva reprezentativ, sa fie contactati cumva atat colectionarii, cat si dealerii (care este).

Ati vazut celelalte articole scrise pe aceasta tema - la Mass Media - , mi s-a spus ca de data asta se doreste un altfel de articol ;) 

Mie mi-a placut faptul ca am fost sunat (datorita unui fost contact) direct, si ca articolul este despre cei care strang masinute in exclusivitate, nu are treaba cu modelismul feroviar sau alte genuri - dupa cum mi s-a spus.

Intalnirea mea cu d-ra reporter va fi in seara asta, si voi afla mai multe detalii .

Poate organizam o discutie chiar aici ;)

Cred ca este de la sine inteles ca vor aparea referiri concrete: nume, site-uri, firme ;)

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline calinteo76

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 175
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #33 : 02/11/09*, 11 »
Eu zic ca un colectionar nu e reprezentativ pt.toata comunitatea.
Oricum nu vad rostul interviului,atit timp cit in RO e printre cele mai grele hobbyuri,oferta slaba si limitata,piata ioc,colectionari divizati.

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #34 : 02/11/09*, 11 »
Latest News :

in curand va aparea user-ul FORBES, si vom putea dialoga in direct ;)

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #35 : 02/11/09*, 11 »
Eu zic ca un colectionar nu e reprezentativ pt.toata comunitatea.
Oricum nu vad rostul interviului,atit timp cit in RO e printre cele mai grele hobbyuri,oferta slaba si limitata,piata ioc,colectionari divizati.


pai nici nu era vorba de un singur colectionar...

Offline calinteo76

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 175
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #36 : 02/11/09*, 12 »
Faceti ce vreti,eu sustin orice colectionar bine intentionat.
Eu de vreo 10 ani ma rog de revistele auto sa fac o rubrica lunara de machete,vorbesc singur.
Forbes?Nu vad cu ce ne-ar ajuta mai mult.
In fine,votez pe Ionut,spune si de bune si de rele.Sustin pe oricare,doar sa fie obiectiv.

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #37 : 02/11/09*, 12 »
calinteo, rostul adevarat il vede doar redactorul-sef ;)

daca ei au considerat interesant subiectul, nu e treaba noastra daca asta vinde revista sau nu ;)

si mie mi s-a parut un pic ciudat, revista aia vorbeste de obicei despre milionari si bilionari si trilionari in USD, nu de amarati care strang masinute... poate ca au totusi si o zona de life-style, unde putem sa aparem pe langa altii cu alte hobby-uri : pescuit, deltaplanorism, karaoke, etc ;)

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

VIPER

  • Vizitator
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #38 : 02/11/09*, 12 »
Probabil ei se asteapta sa dea de niste trilionari din astia care colectioneaza (sau strang?) machete... SI de acolo ies altele in viitor. Fiind un hobby scump, e aproape sigur ca va musca si cineva cu bani... Cineva care is va etala cu mandrie peretii plini de machete (chiar daca, poate, habar nu are cu ce se mananca). Cunosc cazuri concrete, nu vorbesc din postura vulpii care se uita la struguri.

Sictirul din mesajul meu vine din treaba urmatoare: care e mai "colectionar", ala care are bani cu lopata si isi permite pereti plini de machete (sau orice alt hobby, nu includem aici pe cei care au bani si unt chiar pasionati, ca sunt si din astia destui), sau ala care nu isi ia haine noi cu lunile sau mancare mai scumpa sau mai stiu eu ce cat de cat vital, pentru a strange banutzu' pentru inca o macheta pe care si-o doreste?!

Offline calinteo76

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 175
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #39 : 02/11/09*, 12 »
calinteo, rostul adevarat il vede doar redactorul-sef ;)

daca ei au considerat interesant subiectul, nu e treaba noastra daca asta vinde revista sau nu ;)

si mie mi s-a parut un pic ciudat, revista aia vorbeste de obicei despre milionari si bilionari si trilionari in USD, nu de amarati care strang masinute... poate ca au totusi si o zona de life-style, unde putem sa aparem pe langa altii cu alte hobby-uri : pescuit, deltaplanorism, karaoke, etc ;)
Pai daca nu e treaba noastra,ce mai cautam acolo?
Sa se amuze ei? :)
Eu zic sa profitam de orice oportunitate publica de a atrage atentia asupra comunitatii,cu multe lipsuri,din pacate.
Eu visez inca la ziua in care voi putea intra linistit,intr-o plimbare,intr-un shop,bine dotat,sa-mi aleg ceva.Macar in orasele mari...
Nu cred ca am sa apuc!

Offline calinteo76

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 175
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #40 : 02/11/09*, 12 »
Probabil ei se asteapta sa dea de niste trilionari din astia care colectioneaza (sau strang?) machete... SI de acolo ies altele in viitor. Fiind un hobby scump, e aproape sigur ca va musca si cineva cu bani... Cineva care is va etala cu mandrie peretii plini de machete (chiar daca, poate, habar nu are cu ce se mananca). Cunosc cazuri concrete, nu vorbesc din postura vulpii care se uita la struguri.

Sictirul din mesajul meu vine din treaba urmatoare: care e mai "colectionar", ala care are bani cu lopata si isi permite pereti plini de machete (sau orice alt hobby, nu includem aici pe cei care au bani si unt chiar pasionati, ca sunt si din astia destui), sau ala care nu isi ia haine noi cu lunile sau mancare mai scumpa sau mai stiu eu ce cat de cat vital, pentru a strange banutzu' pentru inca o macheta pe care si-o doreste?!

Ai dreptate.Jos palaria!
Nu peretii cu machete conteaza.
Greu al naibii pt.colectionari in RO.

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #41 : 02/11/09*, 12 »
hai ca ne lamureste user-ul Forbes !

Camelia, ai legatura ;)

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #42 : 02/11/09*, 12 »
Probabil ei se asteapta sa dea de niste trilionari din astia care colectioneaza (sau strang?) machete... SI de acolo ies altele in viitor. Fiind un hobby scump, e aproape sigur ca va musca si cineva cu bani... Cineva care is va etala cu mandrie peretii plini de machete (chiar daca, poate, habar nu are cu ce se mananca). Cunosc cazuri concrete, nu vorbesc din postura vulpii care se uita la struguri.

Sictirul din mesajul meu vine din treaba urmatoare: care e mai "colectionar", ala care are bani cu lopata si isi permite pereti plini de machete (sau orice alt hobby, nu includem aici pe cei care au bani si unt chiar pasionati, ca sunt si din astia destui), sau ala care nu isi ia haine noi cu lunile sau mancare mai scumpa sau mai stiu eu ce cat de cat vital, pentru a strange banutzu' pentru inca o macheta pe care si-o doreste?!

asta incercam si eu sa spun cu cateva mesaje in urma :)

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #43 : 02/11/09*, 12 »
Ciprian, VIPER, ce nu e bine ?
ca scrie o revista despre hobby-ul nostru ?


Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline forbes

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Rãspuns: Reportaj FORBES Romania
« Răspuns #44 : 02/11/09*, 12 »
Tocmai ca e un hobby greu de realizat, piata mica etc e un subiect interesant. nu il vad fumat. e pt rubrica forbes life. As vrea sa intalnesc doua tipuri de colectionari: cel care baga bani multi, si cel care e un fin cunoscator si isi rupe de la gura cum s-a exprimat un comentator pentru a mai cumpara o macheta.