Autor Subiect: Paradisul regasit al copilariei - Expozitie AMJ la Muzeul Barlad  (Citit de 4060 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.115
Daca aveti ocazia sa le vedeti intr-o expozitie, va rog sa o faceti. Pozele sunt prea reci, nu transmit decat foarte putin din acea stare de bucurie. Desi am si eu cateva jucarii in colectie http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=33615.0, azi, la vernisaj amintirea copilariei a fost deplina.
Felicitari!
Cisterna ce deschide topicul am avut o si eu, dar era rosie.

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Dl Inginer AMJ e in drum spre Bucuresti, tocmai am vb la tel acum...daca ajunge in timp util bem o bere...  8)

A ajuns in timp util - vin de la bere ;)

Deci :

onlineanticariat are dreptate, sunt poze de la Barlad, un oras minunat plin de manifestari culturale ( am inteles ca sunt multe concerte cu Tomescu violonistul, un circ international si niste desene pe asfalt dar a plouat si s-au amanat)

De asemenea, se mai desfasoara o expozitie in paralel si la Iasi, dar grosul exponatelor sunt la Barlad ca vitrinele de la Iasi nu permit prea multe.

Din pacate - si spun asta pe bune acum - dl. inginer AMJ nu a stiut sa-i aminteasca domnului primar si invitatilor de domnul Mina Stratila, un colectionar de machete auto de anvergura.

Poate pe 15 iulie, la inchidere,  voi fi si eu acolo ;)

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars